Uczelnia / wydział | Nazwa programu | Tryby | Wymagania rekrutacyjne | Poziom | Usuń |
---|
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu |
||
61-712 Poznań, ul. H. Wieniawskiego 1 |
- O nas
- SUPER WYDZIAŁ
- Wydziały i kierunki
- Profil programu
O uczelni
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu od lat zajmuje czołowe miejsca w polskim rankingu szkół wyższych plasując się jako trzeci uniwersytet w Polsce. Znajduje się w elitarnym gronie posiadaczy statusu uczelni badawczej. Co to oznacza dla kandydatek i kandydatów na studia?Udział UAM w programie „Inicjatywa doskonałości – Uczelnia Badawcza” sprawił, że naukowcy, badacze i studenci mają do dyspozycji ogromne środki na projekty i badania naukowe. W latach 2020-2026 uczelnia otrzyma 49,9 mln zł więcej każdego roku.
UAM stwarza warunki młodym naukowcom
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu stawia na rozwój. Dlatego propozycje kierowane do studentów są różnorodne. W tym także rozwiązania dla najlepszych. Już na I roku studiów studenci UAM mogą realizować własny projekt naukowy, na który uzyskują grant w ramach programu BEST Student GRANT. Mogą także aplikować do programu Szkoła Orłów czy Study@research.
Ogromnym atutem uczelni jest też rozwinięta na szeroką skalę oferta wymiany akademickiej. Z UAM możesz kształcić się niemal w każdym zakątku świata. Jest to możliwe dzięki programom: Erasmus+, MOST, NAWA, CEEPUS, ale nie tylko. UAM podpisał ponad 330 umów bilateralnych, które umożliwiają mobilność studencką między krajami spoza Unii Europejskiej.
Oferta edukacyjna
Jednym z największych atutów jest bogata oferta edukacyjna przygotowana przez 20 wydziałów i 4 filie zamiejscowe. Każda jednostka specjalizuje się w danej dziedzinie nauki, co sprawia, że poziom wykształcenia studentów UAM jest naprawdę wysoki, a dyplom UAM otwiera drogę do kariery.
20 wydziałów uczelni znajduje się w Poznaniu z siedzibami w trzech miejskich kampusach. Największy i najnowocześniejszy jest Kampus Morasko, na którym swoją siedzibę ma już większość wydziałów. Pozostałe kampusy to Kampus Śródmiejski w samym centrum Poznania oraz Kampus Ogrody usytuowany w ustronnym zielonym zakątku miasta. Studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu to także możliwość kształcenia się w zamiejscowych filiach. Te znajdują się w Pile, Kaliszu, Gnieźnie i Słubicach.
Rekrutacja startuje 1 czerwca 2022 roku
W najbliższej rekrutacji, która rozpocznie się 1 czerwca 2022 roku kandydaci na studia I i II stopnia będą mogli wybierać spośród 367 kierunków i specjalności. Są to propozycje dla umysłów ścisłych, ale też humanistów, przyrodników czy aktywistów społecznych. Na wydziałach działają natomiast nowoczesne pracownie, zakłady i laboratoria, które umożliwiają zdobycie praktycznych doświadczeń. Są one wyposażone w najwyższej jakości sprzęt, a niektóre centra są unikatowe w skali kraju, jak Centrum Dronów na WNPiD czy Lego Innovation Studio na Wydziale Matematyki i Informatyki.
Rozwijaj swoje pasje
Studenci UAM mogą rozwijać także swoje pozanaukowe pasje dzięki kołom naukowym działającym na wydziałach oraz organizacjom i stowarzyszeniom studenckim. Ponadto na uczelni działa Chór Kameralny, Chór Akademicki oraz Orkiestra Kameralna, a także Teatr GRANDA.
Osobom, które lubią spędzać swój czas wolny aktywnie, polecamy natomiast sekcje sportowe prowadzone przez Studium Wychowania Fizycznego i Sportu. UAM dysponuje świetnie wyposażonym kompleksem sportowym, a w Studium pracuje doświadczona kadra trenerska.
Rok założenia: 1919
Studenci ogółem: 34000
– w tym na studiach stacjonarnych: 27 702
Nauczyciele akademiccy: 3006
Wszystkie dostępne kierunki studiów znajdziesz na https://rekrutacja.amu.edu.pl
SUPER WYDZIAŁY
Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Kontakt: |
|
WNPiD – tu zaczyna się Twoja przygoda życia!
Studia to jeden z najważniejszych i najwspanialszych okresów w naszym życiu. A co jeśli połączyć swoje pasje i zainteresowania z praktycznym studiowaniem na nowoczesnym kampusie studenckim? Wybierz Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa i postaw na studia pełne możliwości! PROWADZIMY KSZTAŁCENIE NA KIERUNKACH BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE, DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA, POLITOLOGIA, STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE ORAZ ZARZĄDZANIE PAŃSTWEM.
Dzięki nowoczesnym pracowniom i studiom (telewizyjne, radiowe i postprodukcyjne) studenci także poza zajęciami mogą rozwijać swoje pasje i zdobywać nowe umiejętności. Zajęcia prowadzone przez uznanych nauczycieli akademickich i cenionych praktyków i specjalistów przygotują Cię do rozpoczęcia efektywnej aktywności na ciągle zmieniającym się rynku pracy.
Wyjątkowe specjalności! Dziennikarstwo sportowe, marketing online, nauka języka arabskiego lub chińskiego, zajęcia z programowania, web design i grafiki komputerowej, prowadzenie kampanii wyborczej – to wszystko znajdziesz na unikatowych specjalnościach, stworzonych z myślą o Twojej przyszłości.
Na WNPiD rozpoczniesz swoją karierę! Możesz to zrobić na wiele sposób. Jednym z nich jest działalność w ramach wydziałowych mediów studenckich (od prasy drukowanej, przez radio po telewizje studenckie). Stąd już tylko krok do kariery dziennikarskiej! Cenne doświadczenie zdobędziesz także w jednym z 11 kół studenckich – Media i filmoznawstwo? Psychologia polityki? Stosunki międzynarodowe? Samorząd terytorialny? To wszystko czeka na Ciebie!
Aktywność naszych studentów nie kończy się na nauce i działalności w organizacjach akademickich. W ubiegłych latach studenci ostatnich roczników odbywali 3-miesięczne płatne staże w ramach programu Pomost na rynek. Na pozostałych studentów czekał konkurs stażowy Brains Attack. Zespoły 2. i 3. osobowe walczyły o płatne staże w firmach partnerskich. W sierpniu 2019 r. 8 finalistek Brains Attack wyruszyło w dwutygodniową podróż po Europie!
Uczymy latania dronami! W tym roku uruchomiliśmy wydziałowe Centrum Dronów. Nasi studenci będą mogli uczestniczyć w warsztatach, na których pod okiem doświadczonych prowadzących nauczą się latać bezzałogowymi statkami powietrznymi. Każdy uczestnik zajęć będzie mógł zdobyć cenne certyfikaty: VLOS (loty dronem w zasięgu wzroku), BVLOS (loty dronem poza zasięg wzroku).
CZY WIESZ, ŻE...
- Na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM działa prężnie 7 redakcji studenckich – od drukowanej prasy, rozgłośni radiowej, telewizji studenckich aż po agencję fotograficzną. Ich członkiem może zostać każdy student, niezależnie od studiowanego kierunku.
- Zajęcia praktyczne realizowane są 16 salach multimedialnych i 2 studiach telewizyjnych. Na szczególną uwagę zasługują pracownie komputerowe, wyposażone w komputery iMac. Studenci mogą z nich korzystać zarówno w trakcie zajęć, jak i po ich zakończeniu. Dzięki bogatemu wyposażeniu komputerów w programy do obróbki grafiki, dźwięku i video, studenci mogą podnosić kwalifikacje i rozwijać swoje umiejętności w każdej z tych dziedzin.
- Od 2008 r. Wydział wykształcił blisko 26000 absolwentów, a co roku naukę tutaj kontynuuje ok. 3500 studentów.
Wydział Biologii
Uniwersytet im Adama Mickiewicza w Poznaniu
Collegium Biologicum |
|
Biologia – nowe wyzwania, nowe możliwości
Pierwsze dwie dekady XXI stulecia zdają się potwierdzać tezę, że jest to „wiek biologii”. Jak nigdy wcześniej rozwijają się nauki o życiu, coraz większe zainteresowanie wzbudzają nowe odkrycia biologiczne, wzrasta nadzieja na ich pożyteczne wykorzystanie w medycynie.
Kandydaci na studia przyrodnicze prowadzone na Wydziale Biologii UAM mogą wybierać spośród 6 kierunków realizowanych na studiach I i II stopnia: Biologia, Biologia -specjalność nauczycielska, Biotechnologia, Bioinformatyka, Biologia i zdrowie człowieka oraz Ochrona środowiska, jak również 4 kierunków prowadzonych tylko na II stopniu: Biotechnology, Environmental protection, Neurobiologia oraz Ochrona przyrody i edukacja przyrodniczo-leśna.
Studia na kierunkach Biotechnologia i Biotechnology zostały stworzone z myślą o kształceniu specjalistów dysponujących zaawansowaną wiedzą i umiejętnościami praktycznymi z zakresu biologii molekularnej i komórkowej oraz inżynierii genetycznej, pozwalającymi na podejmowanie i rozwiązywanie nowatorskich problemów z pogranicza technologii i współczesnej biologii. Kształcenie obejmuje m. in takie obszary tematyczne jak: poszukiwanie innowacyjnych terapii chorób człowieka, tworzenie leków nowej generacji, rozwój medycyny regeneracyjnej w oparciu o komórki macierzyste oraz zastosowanie nanomateriałów w biotechnologii medycznej.
Kierunek Biologia i zdrowie człowieka to propozycja dla kandydatów zainteresowanych biologią, człowiekiem oraz wpływem środowiska na zdrowie. Studenci poznają i stosują nowoczesne techniki laboratoryjne i metody badawcze związane z oceną stanu biologicznego człowieka oraz metody analizy i interpretacji danych biomedycznych umożliwiające udzielenie informacji o kondycji zdrowotnej, wspomagającej decyzję diagnostyczną.
Neurobiologia to interdyscyplinarny kierunek studiów II stopnia prowadzony przez cztery poznańskie uczelnie: UAM, AWF, Uniwersytet Medyczny i Uniwersytet Przyrodniczy. Studenci poznają nowoczesne metody badania mechanizmów prawidłowego i nieprawidłowego funkcjonowania mózgu, w tym chorób układu nerwowego oraz możliwości wykorzystania zdobytej wiedzy w terapii eksperymentalnej.
CZY WIESZ, ŻE...
- Wydział Biologii uzyskał kategorię A+ w ocenie działalności naukowej i badawczo-rozwojowej MNiSW
- certyfikat Uczelnia Liderów 2019 i 2020 oraz Symbol Nowoczesnego Kształcenia 2019
- Biologia – III miejsce w Rankingu Perspektyw 2020
- Ochrona Środowiska – I miejsce w Rankingu Perspektyw 2020
- Biotechnologia – IV miejsce w Rankingu Perspektyw 2020
- Biologia i Zdrowie Człowieka (studia II stopnia) – certyfikat „Studia z Przyszłością” w 2020
- Biologia (studia II stopnia) – certyfikat „Studia z Przyszłością” oraz „Lider Jakości Kształcenia” w 2018
- Biotechnology (studia II stopnia – certyfikaty: „Laur Europejski” za osiągnięcia w umiędzynarodawianiu studiów oraz „Studia z Przyszłością” w 2017 r.
- 50 wyszkolonych tutorów uczy studentów poruszania się w świecie zdobywania wiedzy w sposób pewny i odważny
- w ramach ERASMUS+ Wydział współpracuje z uniwersytetami z całej Europy, a także z Afryki i Azji
- studenci uczestniczą w praktykach oraz projektach stażowych w jednostkach naukowych i znanych firmach
Rekrutacja
Kandydacie odwiedź naszą stronę
Zapoznaj się z ofertą kształcenia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Odwiedź: www.amu.edu.pl/kandydaci
SUPER WYDZIAŁY
Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu
Uniwersytet im Adama Mickiewicza w Poznaniu
ul. Nowy Świat 28-30, 62-800 Kalisz
Tel. 61 829 64 20, tel./fax 61 829 64 21
Sekr.WPA@amu.edu.pl
www.facebook.com/wpauam
www.wpa.amu.edu.pl
STUDIUJ ROZWAŻNIE I ROMANTYCZNIE
Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ma unikalną specyfikę, łącząca naukę, dydaktykę i sztukę. W pewnym sensie stanowi rodzaj Wydziału Sztuk Wyzwolonych z niepowtarzalną atmosferą przenikania się humanistyki – filologicznej, pedagogicznej, kulturowej – muzyki, plastyki i mediów w wielu obszarach i specjalnościach.
Bogactwo oferty dydaktycznej Wydziału – dostosowywanej do potrzeb i wymagań współczesnej rzeczywistości – jest niezaprzeczalne. WP-A to jednak nie tylko studenci (ponad tysiąc osób na studiach licencjackich, magisterskich i podyplomowych) oraz pracownicy (stu kilkudziesięciu naukowców i dydaktyków) – to także szereg inicjatyw środowiskowych. Warto wspomnieć tu o współpracy z licznymi szkołami na wszystkich poziomach edukacyjnych, czy realizacji projektów grantowych, służących doskonaleniu zawodowemu mieszkańców subregionu, zagrożonych bezrobociem.
Kaliska jednostka UAM realizuje na swoim terenie liczne imprezy otwarte o charakterze naukowym, kulturalnym i artystycznym. Od wystaw plastycznych i koncertów muzycznych, konferencji, po spotkania młodzieży akademickiej z potencjalnymi pracodawcami. WP-A to także miejsce otwarte na wszelkie inicjatywy zewnętrzne: koncerty Filharmonii Kaliskiej, odbywające się w pięknej auli, konferencje i sympozja.
WP-A jest również współorganizatorem wielu imprez zakorzenionych w przestrzeni miejskiej – Narodowego Czytania, Kaliskiego Festiwalu Organowego; intensywnie współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczną im. A. Asnyka w Kaliszu, z Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz z Ośrodkiem Szkolenia Służby Więziennej.
Studia na WP-A będą doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy mają wysokie oczekiwania co do poziomu studiów, a nie odnajdują się w dużych ośrodkach miejskich. Studia w stutysięcznym Kaliszu, pozbawionym zgiełku metropolii – z umiarkowanymi kosztami utrzymania, na dużym i bardzo prestiżowym Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza pozwolą zachować kameralną, rodzinną atmosferę, z dostępem do wszystkich możliwości, jakie stwarza UAM: wymiany zagranicznej, grantów międzynarodowych, projektów pozwalających rozwijać umiejętności i kształtować osobowość.
Przykładowe kierunki studiów: pedagogika, filologia angielska z pedagogiką, filologia polska, edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, informacja naukowa i bibliotekoznawstwo, ochrona dóbr kultury.
Przykładowe specjalności: edukacja wczesnoszkolna z przedszkolną z językiem angielskim, edukacja elementarna z arteterapią, pedagogika resocjalizacyjna i penitencjarna, pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, komunikacja medialna i dziennikarstwo, reklama i kreowanie wizerunku, turystyka kulturowa, infobrokerstwo.
Dlaczego warto?
O tym, że naprawdę warto studiować na WP-A świadczą nasi absolwenci, osoby bez kompleksów – doskonale radzące sobie na rynku pracy, z otwartymi umysłami i ogromnymi kompetencjami, przyjmowane do pracy w najwyższych urzędach państwowych i samorządowych, w obszarze nauki, edukacji i wychowania, w służbach mundurowych i w galeriach sztuki, w mediach i biurach rzeczników – mówi prof. UAM dr hab. Piotr Łuszczykiewicz, dziekan WP-A UAM. – Bez wątpienia naszą siłą są wyjątkowi wykładowcy – praktycy z wieloletnim doświadczeniem, zaangażowani w swoją pracę.
Wydział Biologii
Uniwersytet im Adama Mickiewicza w Poznaniu
Collegium Biologicum
ul. Uniwersytetu Poznańskiego 6, 61-614 Poznań
Tel: 61 829 55 56
www.biologia.amu.edu.pl
www.facebook.com/biologiaUAM
Biologia – inwestycja w przyszłość
Studia na Wydziale Biologii UAM dają możliwość rozwijania pasji przyrodniczych oraz niezbędną wiedzę i umiejętności. Studenci mogą samodzielnie kształtować programu nauczania i brać udziału w programie praktyk i staży studenckich, co ułatwia im odnalezienie się na rynku pracy.
Kandydaci na studia mogą wybierać wśród 8 kierunków prowadzonych na Wydziale Biologii. W ostatnich latach zostały utworzone trzy nowe kierunki studiów: Biologia i zdrowie człowieka, Neurobiologia oraz Ochrona przyrody i edukacja przyrodniczo-leśna. Koncepcja i program studiów I i II stopnia Biologia i zdrowia człowieka powstały w porozumieniu z przedsiębiorcami, aby wypełnić zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie ochrony i wspomagania zdrowia ludzi i zdrowia środowiskowego. Absolwenci tego kierunku mogą podejmować pracę w szeregu instytucji np. zajmujących się diagnostyką i analizą danych biomedycznych, niemedycznych ośrodkach świadczących usługi pielęgnacyjne i terapeutyczne, jednostkach administracji publicznej oraz zakładach opieki zdrowotnej. Studenci studiów II stopnia na kierunku Neurobiologia poznają mechanizmy funkcjonowania mózgu, w tym chorób układu nerwowego oraz możliwości wykorzystania zdobytej wiedzy w terapii eksperymentalnej. Studia prowadzone są we współpracy z poznańskimi uczelniami: Uniwersytetem Medycznym, Akademią Wychowania Fizycznego i Uniwersytetem Przyrodniczym. Studia II stopnia na kierunku Ochrona przyrody i edukacja przyrodniczo-leśna prowadzimy wspólnie z Wydziałem Leśnym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Program tych studiów uzyskał rekomendację Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu.
Studia na kierunku Biologia pozwalają na uzyskanie rzetelnej wiedzy z zakresu nauk biologicznych, na studiach II stopnia studenci rozwijają swoje zainteresowania w ramach wybranej specjalności jak biologia molekularna, biologia komórki i organizmu czy biologia człowieka. Dla przyszłych nauczycieli biologii i przyrody oferujemy specjalność nauczanie biologii i przyrody (I stopień) i nauczanie biologii (II stopień). Studiowanie kierunku Biotechnologia daje umiejętności pozwalające na rozwiązywanie problemów na styku współczesnej biologii oraz technologii. Studenci studiów II stopnia mogą kontynuować studia w ramach angielskojęzycznej Biotechnology lub studiach polskojęzycznych. Studia na kierunku Bioinformatyka, prowadzone we współpracy z Politechniką Poznańską, kształcą specjalistów w zakresie analizy danych biologicznych, genomiki spersonalizowanej i modelowania struktury cząsteczek biologicznych. Studenci Ochrony Środowiska poznają zasady, kształtowania i zarządzania środowiskiem Na studiach II stopnia mogą rozwijać wiedzę w wybranej specjalności jak ochrona środowisk lądowych lub wodnych, zarządzanie środowiskiem lub angielskojęzycznych studiów Environmetal protection.
CZY WIESZ, ŻE...
- Biologia – I miejsce w Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2019
- Ochrona Środowiska – II miejsce w Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2019
- Biotechnologia – IV miejsce w Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2019
- Wydział Biologii uzyskał kategorię A+ w ocenie działalności naukowej i badawczo-rozwojowej jednostek naukowych przeprowadzonej przez MNiSW
- Wydział Biologii uzyskał certyfikat Uczelnia Liderów 2019
- tytuł najlepszej jednostki naukowej w Polsce w kategorii „Life and Earth Sciences” według CWTS LeidenRanking
- mamy ponad 50 wyszkolonych tutorów
- kierunek Biologia (studia II stopnia) uzyskał w 2018 r. certyfikat „Studia z Przyszłością” oraz certyfikat nadzwyczajny „Lider Jakości Kształcenia”
- kierunek II stopnia Biotechnology otrzymał w 2017 certyfikaty: „Laur Europejski” – za wybitne osiągnięcia w umiędzynarodawianiu studiów; oraz „Studia z Przyszłością” dla kierunku dobrze odpowiadającemu na potrzeby rynku pracy
- w ramach programu ERASMUS+ mogą kształcić się na 92 uniwersytetach z całej Europy
- Wydział może poszczycić się doskonałymi kontaktami naukowymi z uczonymi i instytucjami naukowymi z całego świata
- liczne sekcja Koła Naukowego Przyrodników dają studentom możliwość rozwijania własnej aktywności badawczej
Ułatwiamy studiowanie
Mobilny USOS - podstawową platformą działania studenta jest Uczelniany System Obsługi Studentów(USOS). To w nim znajdują się oceny, plany zajęć i sylabusy przedmiotów. Jest to też portal, przez który studenci rejestrują się na przedmioty semestralne, egzaminy oraz składają wnioski dotyczące toku studiów lub stypendiów. Dzięki temu, prawie wszystkie interakcje na poziomie student-dziekanat zamknięte są w jednym miejscu. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest jedną z nielicznych uczelni posiadających system USOS w wersji mobilnej. Wystarczy pobrać aplikację na telefon by mieć dostęp do portalu w każdym miejscu i o każdym czasie.
Uczelnia dba również o wygodę studiowania dzięki Office 365. Każdy student otrzymuje konto oraz dostęp do aplikacji w wersji mobilnej takich jak m.in.: Word, Excel, Power Point i wielu innych.
Wszyscy studenci objęci są opieką medyczną w Uniwersyteckiej Przychodni Lekarsko-Stomatologicznej UNIMEDYK oraz mają możliwość uzyskania bezpłatnej pomocy psychologicznej.
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest też jednym z pierwszych podjął się realizacji strategii Uniwersytetu Otwartego dla wszystkich, zwłaszcza dla osób z niepełnosprawnościami. Osoby te, mogą otrzymać pomoc materialną, organizacyjną i wsparcie specjalistów z Biura UAM ds. Studentów z Niepełnosprawnościami. – pobierz informator.
UAM dla najlepszych
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przygotował specjalne programy dla najlepszych studentów.
Program Best Student Grant - rozwijają swoje pasje naukowe od pierwszego roku studiów!
Best Student Grant to to konkurs grantowy skierowanym do najlepszych studentów będących na początku kariery naukowej, którzy chcą realizować swoje pierwsze projekty badawcze. Jego celem jest zachęcenie młodych osób do podjęcia badań naukowych już w początkowej fazie studiów.
Best Student Grant objęty jest patronatem oraz wsparciem finansowym prorektora ds. kształcenia oraz prorektora ds. nauki i współpracy międzynarodowej. O udział w programie mogą ubiegać się najlepsi maturzyści oraz laureaci ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych.
Program dla Influencerów – studenci UAM, którzy prowadzą działalność w mediach społecznościowych, tworzą wartościowe treści w Internecie lub w inny sposób pokazują swoje pasje, mogą liczyć na wsparcie Centrum Marketingu UAM. Wystarczy zgłosić się mailowo na adres najlepsi@amu.edu.pl. Wśród możliwej pomocy znajdują się m.in. szkolenia z pracy przed kamerą, szkolenia z autoprezentacji oraz promocja w kanałach, którymi dysponuje uczelnia.
UAM posiada także programy wsparcia indywidualnego na wybranych kierunkach studiów.
Wydział Biologii Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
ul. Uniwersytetu Poznańskiego 6, 61-614 Poznań
tel.: 61 829 55 56, facebook.com/biologiaUAM
biologia.amu.edu.pl
SIŁA W [BIO]RÓŻNORODNOŚCI
Wydział Biologii, w obecnej postaci funkcjonuje od 1984 roku i kontynuuje wieloletnie tradycje UAM kształcenia nauk przyrodniczych, promuje pasję do intelektualnych odkryć, zamiłowanie do uczenia się oraz szacunek dla siebie i innych. W każdym naukowym działaniu nasi nauczyciele akademiccy starają się zarażać pasją studentów, którzy są nieodłącznym elementem wydziałowego środowiska. Wydział Biologii UAM – tu nauka łączy się z pasją!
Nasza oferta dla kandydatów na studia I stopnia obejmuje sześć kierunków: Biologia z dwoma ścieżkami kształcenia: biologia molekularna, komórkowa i organizmalna lub ekologia i biologia ewolucyjna, Biotechnologia oferująca trzy ścieżki kształcenia: biotechnologia mikroorganizmów, biotechnologia roślin oraz biotechnologia zwierząt, Bioinformatyka oferująca dwie ścieżki: bioinformatyka sekwencji lub bioinformatyka strukturalna i biologia systemów, Biologia i zdrowie człowieka, obejmująca dwie ścieżki: zdrowie człowieka i zdrowie środowiskowe, Nauczanie biologii i przyrody, kierunek dedykowany dla przyszłych nauczycieli oraz Ochrona środowiska z dwoma ścieżkami: ochrona ekosystemów lądowych lub ochrona ekosystemów wodnych.
Programy studiów pozwalają na zdobycie specjalistycznej wiedzy, umiejętności praktycznych i kompetencji miękkich poszukiwanych na rynku pracy poprzez połączenie przedmiotów obowiązkowych z kursami do wyboru, dającymi realną możliwość kształtowania zainteresowań naukowych i ścieżki kariery. Na Wydziale Biologii zapewniamy komfortowe warunki do studiowania oraz dostęp do doskonale wyposażonych pracowni i laboratoriów. Wspieramy finansowo studenckie projekty naukowe, a także zapewniamy wsparcie merytoryczne na każdym etapie realizacji pasji naukowej. Dodatkowo oferujemy możliwość wzmacniania rozwoju naukowego i kompetencji studentów wszystkich kierunków studiów zarówno I jak i II stopnia poprzez udział w spersonalizowanej ścieżce edukacyjnej w ramach tutoringu lub mentoringu. Wprowadzenie zajęć indywidualnych ma za zadanie przede wszystkim wspierać i dynamizować proces kształcenia, ale także przygotować studenta do przyszłej pracy zawodowej, a tym samym zwiększyć jego konkurencyjność na rynku pracy.
Wydział Biologii znajduje się w czołówce ośrodków badawczych i dydaktycznych w kraju. O jego sile decydują tworzący go ludzie, zarówno nauczyciele akademiccy jak i studenci. Grupy badawcze skupione są w zakładach i pracowniach, które połączone są w czterech instytutach. W Instytucie Biologii Molekularnej i Biotechnologii prowadzone są badania z obszaru biologii molekularnej, biochemii, bioenergetyki i bioinformatyki. Badania prowadzone w Instytucie Biologii Eksperymentalnej dotyczą komórek prokariotycznych i eukariotycznych, wirusów, mikrobiologii, anatomii i fizjologii zarówno roślin jak i zwierząt, a także genetyki. Zainteresowania naukowe pracowników Instytutu Biologii Środowiska obejmują: systematykę i filogenezę roślin i zwierząt, ekologię ewolucyjną, behawioralną i populacyjną, a także ochronę ekosystemów. Pracownicy Instytutu Biologii i Ewolucji Człowieka poprzez badania na poziomie molekularnym, fizjologicznym, behawioralnym i populacyjnym wyjaśniają biologiczne mechanizmy funkcjonowania i ewolucji człowieka.
CZY WIESZ, ŻE...
- Ochrona Środowiska – III miejsce w Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2023
- Biologia – III miejsce w Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2023
- pozytywna ocena programowa PKA w 2023 dla kierunków: Biologia i zdrowie człowieka, Biologia, Biotechnologia oraz Neurobiologia
- studenci pierwszego roku mogą starać się o finansowanie badań naukowych w ramach BESTStudentGRANT
- liczne sekcja Koła Naukowego Przyrodników dają studentom możliwość rozwijania własnej aktywności badawczej
- szeroki dostęp do programu tutoringu oraz mentoringu już od pierwszego roku studiów
- ponad 60 certyfikowanych tutorów akademickich
- Kurs Biologii Tropikalnej w Ugandzie, Kurs BioGeoEko w Arktyce, International Summer School poświęcony badaniom hydrobiologicznym, Poznan Summer School of Bioinformatics (PSSB)
- doskonała kadra i nowoczesne laboratoria
- kontakty naukowe z wybitnymi uczonymi i instytucjami naukowymi z całego świata
- program ERASMUS+ to oferta kształcenia na 92 uniwersytetach z całej Europy
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia zaoczne, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia zaoczne, niestacjonarne drugiego stopnia (II)
-
akustyka
specjalność: protetyka słuchu i ochrona przed hałasemstudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
akustyka
specjalność: protetyka słuchustudia zaoczne, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia zaoczne, niestacjonarne drugiego stopnia (II)
-
analityka produktów spożywczych
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
analiza i przetwarzanie danych
studia stacjonarne, zaoczne, niestacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia zaoczne, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia zaoczne, niestacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
biofizyka
specjalność: optyka okularowa z optometriąstudia zaoczne, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia zaoczne, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia zaoczne, niestacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
Biotechnology
studia w języku angielskimstudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
Central Europe in The International Perspective
studia w języku angielskimstudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
Central European and Balkan Studies
studia w języku angielskimstudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
chemia
specjalności /wybór po I roku/: analityka chemiczna, chemia biologiczna, chemia kosmetyczna, chemia materiałowa, chemia ogólna, chemia sądowa, synteza i analiza chemicznastudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
chemia
specjalność: General Chemistrystudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
chemia
studia 2-letniestudia zaoczne, niestacjonarne drugiego stopnia (II)
-
chemia
studia 1,5-roczne dla inżynierówstudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
chemia
studia 2-letnie; specjalności: analityka chemiczna, chemia biologiczna, chemia kosmetyczna, chemia ogólna, chemia sądowastudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
chemia
studia 2-letnie; specjalność: chemia badawczastudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
chemia medyczna z projektowaniem leków
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
Chemistry
studia w języku angielskimstudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
Digital Entrepreneurship
studia w języku angielskimstudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
dziennikarstwo i komunikacja społeczna
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
dziennikarstwo i komunikacja społeczna
studia zaoczne, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
dziennikarstwo i komunikacja społeczna
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
dziennikarstwo i komunikacja społeczna
studia zaoczne, niestacjonarne drugiego stopnia (II)
-
dziennikarstwo i komunikacja społeczna
studia w języku angielskimstudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
edukacja artystyczna w zakresie sztuk muzycznych
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
edukacja artystyczna w zakresie sztuk muzycznych
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
English Linguistics: Theories, Interfaces, Technologies
studia w języku angielskimstudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
English Studies: Literature and Culture
studia w języku angielskimstudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
Environmental Protection
studia w języku angielskimstudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
etnolingwistyka
specjalność: wietnamistykastudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia zaoczne, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
etnolingwistyka
specjalność bałtologiastudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne, zaoczne, niestacjonarne drugiego stopnia (II)
-
etnolingwistyka
specjalność: wietnamistykastudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
etnologia
studia w języku angielskim; specjalność: Cultural Differences and Transnational Processesstudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
European Legal Studies
studia w języku angielskimstudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
filmoznawstwo i kultura mediów
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
filmoznawstwo i kultura mediów
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia zaoczne, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia zaoczne, niestacjonarne drugiego stopnia (II)
-
filologia angielska w edukacji
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
filologia angielska z pedagogiką
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne, zaoczne, niestacjonarne drugiego stopnia (II)
-
filologia germańska
grupa z językiem niemieckim od poziomu A1studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
filologia germańska
grupa z językiem niemieckim od poziomu A1+studia zaoczne, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia zaoczne, niestacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia zaoczne, niestacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia wieczorowe, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
filologia polska
profil ogólnoakademickistudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia zaoczne, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
filologia polska
profil praktycznystudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
filologia polska
profil ogólnoakademickistudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia zaoczne, niestacjonarne drugiego stopnia (II)
-
filologia polska
profil praktycznystudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
filologia skandynawska
specjalność: filologia szwedzkastudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
filologia skandynawska
specjalność: filologia duńskastudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia zaoczne, niestacjonarne drugiego stopnia (II)
-
filologia wschodniosłowiańska
specjalność: filologia rosyjska – grupa bez znajomości języka rosyjskiegostudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
filologia wschodniosłowiańska
specjalność: filologia rosyjska – grupa ze znajomością języka rosyjskiegostudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
filologia wschodniosłowiańska
specjalność: filologia rosyjska z filologią angielskąstudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
filologia wschodniosłowiańska
specjalność: filologia rosyjska z filologią ukraińskąstudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
filologia wschodniosłowiańska
specjalność: filologia rosyjska z lingwistyką stosowanąstudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
filologia wschodniosłowiańska
specjalność: filologia ukraińskastudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
filologia wschodniosłowiańska
specjalność: filologia ukraińska z filologią angielskąstudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
filologia wschodniosłowiańska
specjalność: filologia rosyjska – grupa ze znajomością języka rosyjskiegostudia zaoczne, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
filologia wschodniosłowiańska
specjalność: filologia rosyjska – grupa bez znajomości języka rosyjskiegostudia zaoczne, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
filologia wschodniosłowiańska
specjalność: filologia białoruskastudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
filologia wschodniosłowiańska
specjalność: filologia ukraińskastudia zaoczne, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
filologia wschodniosłowiańska
specjalność: filologia rosyjskastudia wieczorowe, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
filologia wschodniosłowiańska
specjalność: filologia rosyjskastudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
filologia wschodniosłowiańska
specjalność: filologia ukraińskastudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
filologia wschodniosłowiańska
specjalność: filologia rosyjskastudia wieczorowe, zaoczne, niestacjonarne drugiego stopnia (II)
-
filologie regionów
specjalność: filologia nowogreckastudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
filologie regionów
specjalność: indologiastudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
filologie regionów
specjalność: filologia węgierskastudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
filologie regionów
specjalność: lingwistyka kulturowa – region europejski: bałtyckistudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
filologie regionów
specjalność: lingwistyka kulturowa – region azjatycki: dalekowschodnistudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
filologie regionów
specjalność: filologia fińskastudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
filologie regionów
specjalność: lingwistyka kulturowa regionu azjatyckiego – region Azji Południowo-Wschodniejstudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
filologie regionów
specjalność: lingwistyka kulturowa regionu europejskiego – region śródziemnomorskistudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
filologie regionów
specjalność: lingwistyka kulturowa regionu europejskiego – region węgierskistudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
filologie regionów
specjalność: lingwistyka kulturowa regionu europejskiego – region fińskistudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
filozofia
specjalność: komunikacja społecznastudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
fizyka
specjalność: informacja kwantowa i spintronikastudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
fizyka
studia w języku angielskim; specjalność: Physics of Advanced Materials for Energy Processingstudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne, zaoczne, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
geografia
specjalności: ekologia miasta; hydrologia, meteorologia i klimatologia; geoanaliza społeczno-ekonomiczna, geo-grafikastudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia zaoczne, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
geografia
specjalności: hydrologia, meteorologia i klimatologiastudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia zaoczne, niestacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
geologia
studia inżynierskiestudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
geologia
studia licencjackiestudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
geologia
studia 2-letnie; specjalności: geologia stosowana Niżu Polskiego, geologia stratygraficzno-poszukiwawcza, geozagrożeniastudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
geologia
studia 1,5-roczne; specjalność: geologia inżynierska i hydrogeologiastudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
gospodarka i ekonomia w dziejach
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
gospodarka przestrzenna
studia licencjackiestudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
gospodarka przestrzenna
studia inżynierskiestudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia zaoczne, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
gospodarka przestrzenna
studia inżynierskiestudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
gospodarka przestrzenna
studia inżynierskiestudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
gospodarka przestrzenna
studia 2-letniestudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
gospodarka przestrzenna
studia 1,5-rocznestudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
gospodarka przestrzenna
studia 2-letniestudia zaoczne, niestacjonarne drugiego stopnia (II)
-
gospodarka przestrzenna
studia 1,5-rocznestudia zaoczne, niestacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
historia
specjalności /wybór po I semestrze/: archiwistyka i zarządzanie dokumentacją, nauczycielska, historia wojskowości, mediewistyka, polityka i media w dziejachstudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
historia
specjalności /wybór po I semestrze/: archiwistyka i zarządzanie dokumentacją, nauczycielska, historia wojskowości, mediewistyka, polityka i media w dziejachstudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
historia i polityka współczesna – interdyscyplinarne studia nauczycielskie
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
humanistyka w szkole – polonistyczno-historyczne studia nauczycielskie
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
humanistyka w szkole – polonistyczno-historyczne studia nauczycielskie
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
hydrologia, meteorologia i klimatologia
studia inżynierskiestudia stacjonarne, zaoczne, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
informacja naukowa i bibliotekoznawstwo
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
informatyka
studia 3,5-letnie inżynierskiestudia stacjonarne, zaoczne, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
informatyka
studia 1,5-rocznestudia stacjonarne, zaoczne, niestacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne, wieczorowe, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
język niemiecki i komunikacja w biznesie
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
językoznawstwo i zarządzanie informacją
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
językoznawstwo i zarządzanie informacją
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
językoznawstwo i zarządzanie informacją
specjalność: interlingwistyka; studia w języku esperanto i angielskimstudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
komunikacja wizerunkowo-mediacyjna
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
kulturoznawstwo
studia prowadzone w języku angielskim; specjalność: komunikacja międzykulturowastudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
Language and Communication in Healthcare
studia w języku angielskimstudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
Language, Mind, Technology
studia w języku angielskimstudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
Liberal Arts and Sciences
studia w języku polskimstudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
Liberal Arts and Sciences
studia w języku angielskimstudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
lingwistyka stosowana
specjalność: lingwistyka komputerowastudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
lingwistyka stosowana
język angielski z niemieckim od podstawstudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
lingwistyka stosowana
język niemiecki z angielskimstudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
lingwistyka stosowana
studia w języku angielskim i niemieckim od podstaw; specjalność: Applied Linguistics and Intercultural Communication /język angielski z niemieckim od podstaw/studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
lingwistyka stosowana
język niemiecki z angielskimstudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
lingwistyka stosowana
język angielski z niemieckimstudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
lingwistyka stosowana
studia w języku angielskim; specjalność: Empirical Linguistics and Language Documentationstudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne, zaoczne, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
media interaktywne i widowiska
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
Międzyobszarowe Indywidualne Studia Humanistyczne i Społeczne /MISHiS/
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
Międzyobszarowe Indywidualne Studia Humanistyczne i Społeczne /MISHiS/
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
nauczanie matematyki i informatyki
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
nauczanie matematyki i informatyki
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia zaoczne, niestacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
ochrona dóbr kultury
specjalność: turystyka kulturowastudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia zaoczne, niestacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
pedagogika
specjalności: doradztwo zawodowe i personalne, pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, pedagogika środowiskowa i animacja społeczności lokalnych, socjoterapia i promocja zdrowia, resocjalizacja, edukacja medialna i zajęcia komputerowestudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
pedagogika
specjalności: doradztwo zawodowe i personalne, resocjalizacja, pedagogika opiekuńczo-wychowawczastudia zaoczne, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne, zaoczne, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
pedagogika
specjalności: edukacja medialna i technologie informacyjne, socjoterapia i promocja zdrowia, resocjalizacja z elementami kryminologii, zarządzanie oświatą, pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i praca z rodziną, resocjalizacja nieletnich, poradnictwo i pomoc psychopedagogicznastudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
pedagogika
specjalności: resocjalizacja z elementami kryminologii, poradnictwo i pomoc psychopedagogiczna, pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i praca z rodziną, resocjalizacja nieletnichstudia zaoczne, niestacjonarne drugiego stopnia (II)
-
pedagogika
specjalność: wczesne wspomaganie rozwoju dzieckastudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
pedagogika
specjalność: doradztwo zawodowe i personalnestudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
pedagogika
specjalność: wczesne wspomaganie rozwoju dzieckastudia zaoczne, niestacjonarne drugiego stopnia (II)
-
pedagogika
specjalność: doradztwo zawodowe i personalnestudia zaoczne, niestacjonarne drugiego stopnia (II)
-
pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna
studia stacjonarne jednolite magisterskie
-
pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna
studia stacjonarne jednolite magisterskie
-
pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna
studia zaoczne, niestacjonarne jednolite magisterskie
-
pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna
studia zaoczne, niestacjonarne jednolite magisterskie
-
pedagogika specjalna
specjalności /wybór po I roku/: terapia pedagogiczna dzieci i młodzieży z trudnościami w funkcjonowaniu psychospołecznym, edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualnąstudia stacjonarne jednolite magisterskie
-
pedagogika specjalna
dla kandydatów na specjalność logopediastudia stacjonarne jednolite magisterskie
-
pedagogika specjalna
specjalności /wybór po I roku/: terapia pedagogiczna dzieci i młodzieży z trudnościami w funkcjonowaniu psychospołecznym, edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualnąstudia zaoczne, niestacjonarne jednolite magisterskie
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia zaoczne, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia zaoczne, niestacjonarne drugiego stopnia (II)
-
polonistyczno-filozoficzne studia nauczycielskie
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
polonistyczno-filozoficzne studia nauczycielskie
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne jednolite magisterskie
-
studia stacjonarne jednolite magisterskie
-
studia zaoczne, niestacjonarne jednolite magisterskie