MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

40-055 Katowice, ul. Poniatowskiego 15
tel. 32 208 36 00

www.sum.edu.pl

sekcjarekrutacji@sum.edu.pl

  • Opis
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

O uczelni

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach jest uczelnią z ponad 70-letnią tradycją i innowacyjnymi osiągnięciami. Uczelnia przeszła ocenę Państwowej Komisji Akredytacyjnej z wynikiem pozytywnym w zakresie kształcenia na kierunkach: lekarskim, lekarsko-dentystycznym, farmacji, analityki medycznej, biotechnologii, kosmetologii, zdrowia publicznego, pielęgniarstwa, położnictwa, fizjoterapii. Jako pierwsza uczelnia w Polsce posiada akredytację APHEA dla kierunku studiów zdrowie publiczne oraz Akredytację Departamentu Edukacji Stanów Zjednoczonych na kształcenie  na kierunku lekarskim w języku angielskim, prowadzone w Wydziale Nauk Medycznych w Katowicach od 1996 r.

Uczelnia kształci lekarzy, lekarzy dentystów, farmaceutów, analityków medycznych, biotechnologów medycznych, a także specjalistów z zakresu zdrowia publicznego, medycyny ratunkowej, dietetyki, pielęgniarstwa, położnictwa, fizjoterapii, kosmetologii, neurobiologii,  coachingu medycznego, elektroradiologii oraz zarzadzania ryzykiem zdrowotnym, bezpieczeństwiem i higieną pracy, a także na kierunku koordynator medyczny. Jako pierwsza publiczna uczelnia medyczna w Polsce wprowadziliśmy podyplomowe studia dla koderów medycznych we współpracy z Polskim Towarzystwem Koderów Medycznych. Jako jedyni w ramach ratownictwa prowadzimy przedmiot medycyna pola walki. Wspólnie z Polską Akcją Humanitarną wprowadziliśmy kształcenie z zakresy organizacji pomocy humanitarnej.

Nasze hasło promocyjne to UniwerSum Możliwości. Kształcimy najwięcej studentów w Polsce.

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach prowadzi studia w formie stacjonarnej i niestacjonarnej jak również  w języku angielskim na kierunkach: lekarskim, lekarsko-dentystycznym, farmacji, biotechnologii medycznej/studia I i II stopnia/, pielęgniarstwa, położnictwa oraz fizjoterapii /studia II stopnia i jednolite magisterskie/, a także na kierunkach zdrowie publiczne  /studia I i II stopnia/ oraz dietetyka /studia II stopnia/. Uczelnia prowadzi w Kolegiach Szkoły Doktorskiej poszczególnych Wydziałów studia doktoranckie (do 31.12. 2023 r. dla osób, które rozpoczęły kształcenie przed rokiem akademickim 2019/2020) oraz Szkołę Doktorską od 2019 roku. W ramach szkolenia podyplomowego prowadzone są szkolenia i kursy specjalizacyjne.  

 

Rok założenia: 1948

Uczelnia w liczbach: 
Uprawnienia habilitacyjne: w 1 dziedzinach 3 dyscyplinach
Uprawnienia doktorskie: w 1 dziedzinach 3 dyscyplinach

Informacje dodatkowe

uwaga: szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji 2023/2024 znajdują się na stronie internetowej Uczelni: https://kandydat.sum.edu.pl/

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt