MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

02-554 Warszawa, al. Niepodległości 162 
(metro Pole Mokotowskie)
tel. 22 564 77 77

www.sgh.waw.pl

rekrutacja@sgh.waw.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

SGH kształtuje liderów

Co wyróżnia sgh na tle innych szkół wyższych w Polsce i dlaczego właśnie z tą uczelnią warto związać swoje plany edukacyjne i zawodowe? O czym warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o wyborze uczelni, która spełni twoje oczekiwania i ambicje?

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie to wiodąca uczelnia ekonomiczna w Polsce, a także jeden z najlepszych uniwersytetów o tym profilu w Europie Środkowo-Wschodniej. Ma za sobą 117 lat tradycji – jej misją od początku było kształtowanie liderów przyszłości. To tutaj wykładają najlepsi polscy i zagraniczni specjaliści w dziedzinie finansów, ekonomii oraz zarządzania. Studenci uczęszczają na wykłady i zajęcia seminaryjne prowadzone przez doświadczonych praktyków życia gospodarczego, łączących pracę dydaktyczną z aktywnością w biznesie i administracji.

SGH W RANKINGACH

W opublikowanym w czerwcu 2023 r. rankingu miesięcznika „Perspektywy” SGH po raz kolejny została uznana za najlepszą uczelnię ekonomiczną w kraju. W rankingu uwzględniającym pozycję absolwentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na rynku pracy uczelnia ponownie okazała się liderem – według tego rankingu absolwenci SGH radzą sobie na nim najlepiej ze wszystkich. Odnotowaliśmy też w tym roku spektakularną poprawę swej pozycji w rankingu uwzględniającym umiędzynarodowienie uczelni zajmując 5. miejsce w Polsce.

Z kolei w IV edycji rankingu „Rzeczpospolitej”, uwzględniającym jakość nauczania, umiędzynarodowienie, kariery absolwentów oraz potencjał naukowy, SGH czwarty raz z rzędu zajęła 1. miejsce. Dwa programy magisterskie SGH znalazły się w światowej czołówce rankingu dziennika „The Financial Times”. W publikacji FT pochwalono także ofertę międzynarodową uczelni.

START DO MIĘDZYNARODOWEJ KARIERY

Dyplom SGH jest gwarancją bardzo dobrze płatnej pracy. Według „The Financial Times”, SGH osiągnęła najwyższy wzrost płac absolwentów po uzyskaniu dyplomu (122%) w globalnym rankingu najlepszych szkół biznesowych. Coraz więcej prezesów dużych firm w Polsce to absolwenci naszej uczelni. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie przykłada też ogromną wagę do kształcenia twórców startupów. Są oni przygotowywani do tej działalności przez najwybitniejszych specjalistów w tej dziedzinie. Uczelnia zapewnia też dobry start do kariery międzynarodowej. Studenci mają możliwość wyjazdu do ponad 300 uczelni partnerskich na całym świecie, a także uzyskania tzw. „podwójnego dyplomu”, czyli dyplomu SGH oraz wybranej zagranicznej uczelni partnerskiej w toku studiów magisterskich. Z szansy studiowania w ramach „Programu Podwójnego Dyplomu” korzysta rocznie kilkadziesiąt osób. Na studiach I i II stopnia studenci uczą się dwóch wybranych języków. Lektoraty w SGH doskonale przygotowują do zdobycia certyfikatu z języka biznesowego lub ogólnego na najwyższym poziomie zaawansowania.

INDYWIDUALNY PLAN ZAJĘĆ

SGH zapewnia elastyczność w planowaniu zajęć. Studenci sami wybierają godziny oraz prowadzących, z którymi chcą mieć wykłady lub ćwiczenia. W ten sposób sprzyjamy rozwojowi osobistemu studentów i pomagamy im w łączeniu nauki z praktyką zawodową.

Czy wiesz, że…

  • Posiadamy dwie najważniejsze akredytacje przyznawane uczelniom biznesowym na świecie: EQUIS, AMBA.
  • Jako jedyni w Polsce należymy do stowarzyszenia CEMS – najlepszego na świecie aliansu uczelni biznesowych, partnerów korporacyjnych i społecznych.
  • SGH należy do konsorcjum Europejskiego Uniwersytetu Nauk Społecznych CIVICA, obejmującego prestiżowe uczelnie europejskie. CIVICA oferuje studentom i pracownikom innowacyjne, ponadnarodowe możliwości w zakresie edukacji, badań i zaangażowania obywatelskiego, ze szczególnym naciskiem na innowacje cyfrowe.
  • SGH to nie tylko renoma i prestiż. Nasi studenci pytani, co kierowało ich decyzją o wyborze uczelni, najczęściej wskazują na jakość kształcenia, optymalne możliwości rozwoju i wagę dyplomu, który od lat jest gwarancją sukcesu na krajowym i międzynarodowym rynku pracy.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!