MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

02-554 Warszawa, al. Niepodległości 162 
(metro Pole Mokotowskie)
tel. 22 564 77 77

www.sgh.waw.pl

rekrutacja@sgh.waw.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

SGH – kształtuje liderów

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie to najstarsza i najbardziej prestiżowa uczelnia ekonomiczna w Polsce, a także jeden z najlepszych uniwersytetów o tym profilu w Europie. To tutaj wykładają najlepsi polscy i zagraniczni specjaliści w dziedzinie finansów, ekonomii oraz zarządzania. Studenci uczęszczają na zajęcia prowadzone przez doświadczonych praktyków życia gospodarczego, łączących pracę dydaktyczną z aktywnością w biznesie i administracji. Taki dobór kadry pozwala na zdobycie wiedzy odpowiadającej potrzebom szybko zmieniającej się rzeczywistości gospodarczej.

SGH W RANKINGACH
W IV edycji rankingu „Rzeczpospolitej”, uwzględniającym jakość nauczania, umiędzynarodowienie, kariery absolwentów oraz potencjał naukowy, SGH czwarty raz z rzędu zajęła 1. miejsce. Dwa programy magisterskie SGH znalazły się w światowej czołówce rankingu dziennika „The Financial Times”. W publikacji FT pochwalono także ofertę międzynarodową uczelni. W rankingu Perspektywy 2021 studia w SGH we wszystkich kategoriach kierunków ekonomicznych uplasowały się w ścisłej czołówce. Natomiast w rankingu uczelni ekonomicznych zajęliśmy pierwsze miejsce.

ROZWÓJ TALENTÓW
W SGH prężnie działa ok. 60 kół studenckich i organizacji, w których studenci rozwijają umiejętności i kompetencje nabywane podczas zajęć. Organizują konferencje, warsztaty, akcje charytatywne, wydarzenia kulturalne, współpracują z przedstawicielami biznesu i mediów.

START DO KARIERY
Dyplom SGH jest gwarancją bardzo dobrze płatnej pracy. Według „The Financial Times”, SGH osiągnęła najwyższy wzrost płac absolwentów po dyplomie (122%) w całym światowym rankingu najlepszych szkół biznesowych. A jak informują wyniki rankingu „Kuźnia prezesów” dziennika „Rzeczpospolita” z lutego 2020 roku, coraz więcej prezesów dużych firm w Polsce – już co 13. z nich – to absolwenci SGH. Jako jedyni w Polsce należymy do stowarzyszenia CEMS – najlepszego na świecie aliansu uczelni biznesowych, partnerów korporacyjnych i społecznych.

Uczelnia zapewnia dobry start do kariery międzynarodowej. W SGH dużą wagę przykłada się do nauki języków obcych. Na studiach I i II stopnia studenci uczą się dwóch wybranych języków. Lektoraty w SGH doskonale przygotowują do zdobycia certyfikatu z języka biznesowego lub ogólnego na najwyższym poziomie zaawansowania.

INDYWIDUALNY PLAN ZAJĘĆ
SGH zapewnia elastyczność w planowaniu zajęć. Studenci sami wybierają godziny oraz prowadzących, z którymi chcą mieć wykłady lub ćwiczenia. W ten sposób SGH sprzyja rozwojowi osobistemu studentów i pomaga im w łączeniu nauki z praktyką zawodową.

Czy wiesz, że...

  • SGH jest doskonale skomunikowana z miastem – 50 metrów do stacji metra, przystanków autobusowych, tramwajowych oraz wypożyczalni rowerów miejskich.
  • Kampus SGH składa się z 8 budynków położonych w odległości kilkuset metrów od siebie. Wystarczy kilkuminutowy spacer, aby przemieścić się z jednego obiektu do drugiego.
  • Studenci SGH mogą skorzystać z zakwaterowania w dwóch domach studenckich, zlokalizowanych 5 minut pieszo od uczelni.
  • Biblioteka SGH jest największą w Polsce biblioteką ekonomiczną. W obszernej czytelni może jednocześnie przebywać około 200 studentów.
  • Jedynie 200 m dzieli SGH od Pola Mokotowskiego – jednego z największych parków w Warszawie, raju dla miłośników zieleni i odpoczynku od miejskiego zgiełku. To tutaj studenci ładują baterie w przerwie między zajęciami.
  • Na kampusie znajdują się 3 restauracje bistro, a w bezpośrednim sąsiedztwie uczelni liczne kawiarnie, pizzerie i sklepy.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt