MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

40-287 Katowice, ul. 1 Maja 50
tel. 32 257 71 52, 32 257 71 58

www.ue.katowice.pl

rekrutacja@ue.katowice.pl

Wyszukiwarka studiow
 • SUPER UCZELNIA
 • Wydziały i kierunki
 • Profil programu

Misja UE Katowice oparta jest na sześciu wartościach

Jesteśmy uczelnią, która swoim wieloletnim doświadczeniem oraz liczbą zadowolonych absolwentów udowadnia swój wysoki poziom kształcenia. Dzięki profesjonalnej kadrze ekspertów, wykładowców oraz praktyków z Polski, jak i zza granicy, zawsze otrzymasz tu rzetelną i praktyczną wiedzę. Nasz Uniwersytet to idealne miejsce do postawienie pierwszego lub kolejnego kroku w kierunku rozwoju zawodowego, satysfakcjonującej pracy, poznawaniu nowych pasji, a także zawieraniu nowych, wieloletnich przyjaźni.

Uniwersytet pochwalić może się również bogatą i zróżnicowaną ofertą edukacyjną, w której znaleźć można zarówno kierunki ekonomiczne (jak np. Ekonomia, Finanse menedżerskie), analityczne (przykładowo nowo otwarty kierunek Analityk Finansowy 2.0), ale także i humanistyczne (dziennikarstwo i komunikacja społeczna)! Wszechstronna oferta Uczelni sprawia, że każdy kandydat znajdzie w ofercie coś dla siebie.

Jako wspólnota akademicka utożsamiamy się z dynamicznie rozwijającym się regionem i otoczeniem, oferując uczenie przez całe życie, a także wspierając przedsiębiorczość, biznes i sektor publiczny. Jesteśmy uczelnią otwartą na współpracę międzynarodowe i ekspercką, Tworzymy społeczność opartą na wspólnych wartościach oraz zaufaniu, a ponadto umożliwiamy wyrównywanie szans i przeciwdziałamy wszelkim formom wykluczenia.

Profesjonalizm: zapewniamy wysoki poziom wiedzy i kompetencji naszym studentom, wykorzystując nowoczesne narzędzie oraz technologie; dbamy o ciągły i odpowiedzialny rozwój zawodowy naszej kadry; modernizujemy infrastrukturę i dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb naszych interesariuszy.

Innowacyjność: angażujemy się w innowacyjne badania, odkrywanie nowej wiedzy, jej rozpowszechnianie, a przede wszystkim tworzenie z niej użytecznej wartości; rozwijamy centra doskonałości naukowej oraz strefy dla nauki i dydaktyki; oferujemy atrakcyjne formy kształcenia, przyczyniając się do twórczego i zrównoważonego rozwoju i regionu oraz świata.

Otwartość: poszukujemy nowych idei pomysłów oraz ambitnych wyzwań, stawiając na różnorodność oraz elastyczność w działaniu; naszym celem jest poszerzanie wiedzy oraz współdzielenie się osiągnięciami.

Współpraca: funkcjonujemy w regionie podlegającym dynamicznej transformacji, inicjujemy i współtworzymy partnerskie oraz strategiczne relacje z interesariuszami z kraju i zagranicy; oceniamy się przez pryzmat sukcesów naszych partnerów pracowników oraz studentów.

Zaangażowanie: włączamy się w pracę na rzecz rozwoju regionu i kraju, aktywnie Wspieramy rozwój istotnych w społecznie przedsięwzięć oraz liczymy się z głosem otoczenia; przyczyniamy się do budowy społeczeństwa wiedzy przygotowanego do życia w szybko zmieniającym się otoczeniu oraz cyfrowym świecie otwartym na wezwania zielonej gospodarki.

Wrażliwość: jesteśmy świadomi potrzeb otoczenia i przeciwdziałamy wszelkim formom wykluczenia; wspieramy rozwój postaw obywatelskich, jesteśmy etyczni i transparentni w swoich działaniach.

Bogata oferta edukacyjna, wysoki poziom kształcenia oraz wspaniała społeczność to nasze atuty! Postaw na swoją edukację i wspaniałych ludzi. Dołącz do nas! #wybieramUE

Czy wiesz, że:

 • kończąc UE Katowice otrzymujesz prestiżowy dyplom renomowanej uczelni publicznej,
 • jeśli jesteś laureatem olimpiady na szczeblu centralnym, u nas masz zagwarantowane miejsce na studiach,
 • posiadamy program tutoringu akademickiego dla najzdolniejszych maturzystów
 • możesz otrzymać stypendium naukowe rektora dla studentów za wysoką średnią
 • masz możliwość realizowania swoich pasji, przy UE Katowice działa kilkanaście kół naukowych, organizacji studenckich, fenomenalny ZPiT Silesianie oraz dostojny Chór UE,
 • oferujemy stypendia na studia i praktyki zagraniczne na przykład Erasmus+ na ponad 500 partnerskich uczelniach/firmach na całym świecie
 • posiadamy rozbudowaną infrastrukturę w tym nowoczesną bibliotekę sale multimedialne basen siłownię
 • jesteśmy świetnie skomunikowani, zarówno komunikacja miejska jak i drogi szybkiego ruchu są oddalone o parę minut, a do tego posiadamy bezpłatny parking,
 • angażujemy się i organizujemy wiele ciekawych projektów, np. Ekonomia Bez Granic, które pozwalają społeczności akademickiej spotkać interesujących ludzi z całego świata,
 • tworzymy swój własny podcast o nazwie „Naukowe UEspresso”, który stał się sporym sukcesem oraz rozpoznawalną marką , także i poza murami Uniwersytetu.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt