MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

40-287 Katowice, ul. 1 Maja 50
tel. 32 257 71 52, 32 257 71 58

www.ue.katowice.pl

rekrutacja@ue.katowice.pl

Wyszukiwarka studiow
 • SUPER UCZELNIA
 • Wydziały i kierunki
 • Profil programu

Misja UE Katowice oparta jest na sześciu wartościach

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach to centrum życia studencko-naukowo-biznesowego.

Jesteśmy uczelnią, która swoim wieloletnim doświadczeniem oraz liczbą zadowolonych absolwentów udowadnia swój wysoki poziom kształcenia. Dzięki profesjonalnej kadrze ekspertów, wykładowców oraz praktyków z Polski, jak i zza granicy, zawsze otrzymasz tu rzetelną i praktyczną wiedzę. Nasz Uniwersytet to idealne miejsce do postawienie pierwszego lub kolejnego kroku w kierunku rozwoju zawodowego, satysfakcjonującej pracy, poznawaniu nowych pasji, a także zawieraniu nowych, wieloletnich przyjaźni.

Uniwersytet pochwalić może się również bogatą i zróżnicowaną ofertą edukacyjną, w której znaleźć można zarówno kierunki ekonomiczne (jak np. Ekonomia, Finanse menedżerskie), analityczne (przykładowo nowo otwarty kierunek Analityk Finansowy 2.0), ale także i humanistyczne (dziennikarstwo i komunikacja społeczna)! Wszechstronna oferta Uczelni sprawia, że każdy kandydat znajdzie w ofercie coś dla siebie.

Jako wspólnota akademicka utożsamiamy się z dynamicznie rozwijającym się regionem i otoczeniem, oferując uczenie przez całe życie, a także wspierając przedsiębiorczość, biznes i sektor publiczny. Jesteśmy uczelnią otwartą na współpracę międzynarodowe i ekspercką, Tworzymy społeczność opartą na wspólnych wartościach oraz zaufaniu, a ponadto umożliwiamy wyrównywanie szans i przeciwdziałamy wszelkim formom wykluczenia.

Profesjonalizm: zapewniamy wysoki poziom wiedzy i kompetencji naszym studentom, wykorzystując nowoczesne narzędzie oraz technologie; dbamy o ciągły i odpowiedzialny rozwój zawodowy naszej kadry; modernizujemy infrastrukturę i dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb naszych interesariuszy.

Innowacyjność: angażujemy się w innowacyjne badania, odkrywanie nowej wiedzy, jej rozpowszechnianie, a przede wszystkim tworzenie z niej użytecznej wartości; rozwijamy centra doskonałości naukowej oraz strefy dla nauki i dydaktyki; oferujemy atrakcyjne formy kształcenia, przyczyniając się do twórczego i zrównoważonego rozwoju i regionu oraz świata.

Otwartość: poszukujemy nowych idei pomysłów oraz ambitnych wyzwań, stawiając na różnorodność oraz elastyczność w działaniu; naszym celem jest poszerzanie wiedzy oraz współdzielenie się osiągnięciami.

Współpraca: funkcjonujemy w regionie podlegającym dynamicznej transformacji, inicjujemy i współtworzymy partnerskie oraz strategiczne relacje z interesariuszami z kraju i zagranicy; oceniamy się przez pryzmat sukcesów naszych partnerów pracowników oraz studentów.

Zaangażowanie: włączamy się w pracę na rzecz rozwoju regionu i kraju, aktywnie Wspieramy rozwój istotnych w społecznie przedsięwzięć oraz liczymy się z głosem otoczenia; przyczyniamy się do budowy społeczeństwa wiedzy przygotowanego do życia w szybko zmieniającym się otoczeniu oraz cyfrowym świecie otwartym na wezwania zielonej gospodarki.

Wrażliwość: jesteśmy świadomi potrzeb otoczenia i przeciwdziałamy wszelkim formom wykluczenia; wspieramy rozwój postaw obywatelskich, jesteśmy etyczni i transparentni w swoich działaniach.

Bogata oferta edukacyjna, wysoki poziom kształcenia oraz wspaniała społeczność to nasze atuty! Postaw na swoją edukację i wspaniałych ludzi. Dołącz do nas! #wybieramUE

Czy wiesz, że:

 • kończąc UE Katowice otrzymujesz prestiżowy dyplom renomowanej uczelni publicznej,
 • jeśli jesteś laureatem olimpiady na szczeblu centralnym, u nas masz zagwarantowane miejsce na studiach,
 • posiadamy program tutoringu akademickiego dla najzdolniejszych maturzystów
 • możesz otrzymać stypendium naukowe rektora dla studentów za wysoką średnią
 • masz możliwość realizowania swoich pasji, przy UE Katowice działa kilkanaście kół naukowych, organizacji studenckich, fenomenalny ZPiT Silesianie oraz dostojny Chór UE,
 • oferujemy stypendia na studia i praktyki zagraniczne na przykład Erasmus+ na ponad 500 partnerskich uczelniach/firmach na całym świecie
 • posiadamy rozbudowaną infrastrukturę w tym nowoczesną bibliotekę sale multimedialne basen siłownię
 • jesteśmy świetnie skomunikowani, zarówno komunikacja miejska jak i drogi szybkiego ruchu są oddalone o parę minut, a do tego posiadamy bezpłatny parking,
 • angażujemy się i organizujemy wiele ciekawych projektów, np. Ekonomia Bez Granic, które pozwalają społeczności akademickiej spotkać interesujących ludzi z całego świata,
 • tworzymy swój własny podcast o nazwie „Naukowe UEspresso”, który stał się sporym sukcesem oraz rozpoznawalną marką , także i poza murami Uniwersytetu.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!