MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

40-287 Katowice, ul. 1 Maja 50
tel. 32 257 71 52, 32 257 71 58

www.ue.katowice.pl

rekrutacja@ue.katowice.pl

Wyszukiwarka studiow
 • SUPER UCZELNIA
 • Wydziały i kierunki
 • Profil programu

Misja UE Katowice oparta jest na sześciu wartościach

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach to centrum życia studencko-naukowo-biznesowego.

Jesteśmy renomowaną uczelnią publiczną, która swoim wieloletnim doświadczeniem oraz liczbą zadowolonych absolwentów udowadnia swój wysoki poziom kształcenia. Dzięki profesjonalnej kadrze ekspertów, praktyków oraz wykładowców z Polski i zagranicy zawsze otrzymasz tu najbardziej aktualną i rzetelną wiedzę. To idealne miejsce postawienia pierwszego lub kolejnego kroku w kierunku satysfakcjonującej pracy, nowej pasji, a także wieloletnich przyjaźni.

UE w Katowicach w odpowiedzialny i profesjonalny sposób prowadzi badania naukowe oraz kształci kadrę o wysokich kwalifikacjach z zakresu ekonomii, zarządzania, finansów, logistyki, administracji oraz informatyki i komunikacji. Jako wspólnota akademicka utożsamiamy się z dynamicznie rozwijającym się regionem i otoczeniem, oferując uczenie przez całe życie oraz wspierając przedsiębiorczość, biznes i sektor publiczny. Jesteśmy uczelnią otwartą na współpracę międzynarodową i ekspercką. Tworzymy społeczność opartą na wspólnych wartościach i zaufaniu, umożliwiamy wyrównywanie szans i przeciwdziałamy wszelkim formom wykluczenia.

Profesjonalizm: zapewniamy wysoki poziom wiedzy i kompetencji naszym studentom, wykorzystując nowoczesne narzędzia oraz technologie; dbamy o ciągły i odpowiedzialny rozwój zawodowy naszej kadry; modernizujemy infrastrukturę i dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb naszych interesariuszy.

Innowacyjność: angażujemy się w innowacyjne badania, odkrywanie nowej wiedzy, jej rozpowszechnianie, a przede wszystkim tworzenie z niej użytecznej wartości; rozwijamy centra doskonałości naukowej oraz strefy dla nauki i dydaktyki; oferujemy atrakcyjne formy kształcenia, przyczyniając się do twórczego i zrównoważonego rozwoju regionu oraz świata.

Otwartość: poszukujemy nowych idei i pomysłów oraz ambitnych wyzwań, stawiając na różnorodność oraz elastyczność w działaniu; naszym celem jest poszerzanie wiedzy oraz współdzielenie się osiągnięciami.

Współpraca: funkcjonujemy w regionie podlegającym dynamicznej transformacji, inicjujemy i współtworzymy partnerskie oraz strategiczne relacje z interesariuszami z kraju i za granicy; oceniamy się przez pryzmat sukcesów naszych partnerów, pracowników oraz studentów.

Zaangażowanie: włączamy się w prace na rzecz rozwoju regionu i kraju, aktywnie wspieramy rozwój istotnych społecznie przedsięwzięć oraz liczymy się z głosem otoczenia; przyczyniamy się do budowy społeczeństwa wiedzy przygotowanego do życia w szybko zmieniającym się otoczeniu oraz cyfrowym świecie otwartym na wyzwania zielonej gospodarki.

Wrażliwość: jesteśmy świadomi potrzeb otoczenia i przeciwdziałamy wszelkim formom wykluczenia; wspieramy rozwój postaw obywatelskich, jesteśmy etyczni i transparentni w swoich działaniach.

Bogata oferta edukacyjna, wysoki poziom kształcenia oraz wspaniała społeczność, to nasze atuty! Postaw na swoją edukację i wspaniałych ludzi. Dołącz do Nas! #wybieramUE

Czy wiesz, że:

 • kończąc UE Katowice otrzymujesz prestiżowy dyplom renomowanej uczelni publicznej,
 • jeśli jesteś laureatem olimpiady na szczeblu centralnym u nas masz zagwarantowane miejsce na studiach
 • posiadamy program tutoringu akademickiego dla najzdolniejszych maturzystów,
 • możesz otrzymać stypendium naukowe Rektora dla studentów za wysoką średnią,
 • masz możliwość realizowania swoich pasji, przy UE Katowice działa kilkanaście kół naukowych, organizacji studenckich, fenomenalny ZPiT „Silesianie” oraz dostojny Chór UE,
 • oferujemy stypendia na studia i praktyki zagraniczne np. Erasmus+ na ponad 500 partnerskich uczelniach/firmach na całym świecie,
 • posiadamy rozbudowaną infrastrukturę, w tym nowoczesną bibliotekę, sale multimedialne, basen, siłownię
 • jesteśmy świetnie skomunikowani, zarówno komunikacja miejska, jak i drogi szybkiego ruchu są oddalone o parę minut, a do tego posiadamy bezpłatny parking
 • u nas możesz się uczyć 2 języków obcych na poziomie biznesowym (studia pierwszego i drugiego stopnia na kierunkach prowadzonych w języku angielskim)
 • a jeśli będziesz potrzebować chwili relaksu to oferujemy strefę wypoczynku i darmowe Wi-Fi.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt