MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Uniwersytet w Siedlcach

08-110 Siedlce, ul. Konarskiego 2
Dział Organizacji Studiów:
tel. 25 643 19 21, 25 643 19 24 
Centrum Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami:
tel. 25 643 17 39

https://www.uws.edu.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

Wykorzystaj swoją szansę

UPH to innowacyjne kierunki, programy stypendialne i szansa na rozwój.

Od 55 lat tworzymy przyjazne i otwarte środowisko edukacyjne, w którym stawiamy na wysoką jakość kształcenia oraz rozwój naukowy. Mamy ambitne cele, a w ich realizacji towarzyszy nam determinacja oraz głębokie przekonanie że „Oxford i Cambrigde też nie są w Londynie”. Systematycznie budujemy społeczność opartą na wiedzy i umiejętnym łączeniu teorii z praktyką. Nasi nauczyciele to grono specjalistów, którzy posiadają doświadczenia praktyczne, łącząc działalność naukową i zawodową m.in. w różnych sektorach biznesu, placówkach służby zdrowia czy instytucjach bezpieczeństwa.

W ofercie Uniwersytetu posiadamy 40 kierunków studiów, w tym 6 w języku angielskim. Wśród nich są propozycje dla każdego, kto chce zdobyć solidne wykształcenie i przeżyć akademicką przygodę. W murach Wydziału Nauk Społecznych kształcimy m.in. prawników, kryminologów, specjalistów w sektorze bezpieczeństwa, zarządzania, logistyków, pedagogów i urzędników administracji. Wydział Nauk Humanistycznych proponuje studia na kierunkach: filologia, filologia polska, historia, logopedia, logopedia z audiologią, sztuki plastyczne oraz nowość – infobrokerstwo i nowoczesna biurowość. Wydział Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzętach oferuje: rolnictwo, gospodarkę przestrzenną, zootechnikę oraz zooposychologię z animaloterapią. Na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych kształcimy: analityków danych, analityków diagnostów, informatyków, inżynierów procesów technologicznych, chemików, matematyków, biologów, biologów sądowych, a także specjalistów gospodarki odpadami i recyklingu. Od wielu lat Wydział Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu prowadzi kształcenie na kierunkach: pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, dietetyka, kosmetologia oraz turystyka i rekreacji.

Jesteśmy dumni, że w tym roku akademickim studia na kierunku lekarskim rozpoczynają przyszli lekarze, dla których przygotowaliśmy nowoczesną bazą badawczo-dydaktyczną m.in. Pracownię Anatomii Prawidłowej, Pracownię Fizjologii, Pracownię Mikroskopową, Laboratorium Biologii Molekularnej i Genetyki oraz Wieloprofilowe Centrum Symulacji Medycznych.

Nasi studenci mają do dyspozycji specjalistyczne sale dydaktyczne, laboratoria, salę koncertową, studio nagrań, pracownię fotografii, wirtualną strzelnicę oraz Rolniczą Stację Doświadczalną. Na wydziałach pojawiły się przyjazne strefy studenta, gdzie można odpocząć, coś zjeść, zrobić kserówkę lub po prostu pobyć ze sobą.

Na studentów czeka bogata oferta Programu Erasmus+ i wielu innych projektów, podnoszących ich umiejętności, w ramach których mają szansę wziąć udział w licznych certyfikowanych szkoleniach.

Studenci przyjezdni mogą liczyć na zakwaterowanie w akademikach przy ul. 3 Maja 49 i na kampusie przy ul. Żytniej 17/19. Wszystkim, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej również przysługuje prawo ubiegania się o stypendium socjalne, a za osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne otrzymują stypendium rektora.

Czy wiesz, że:

  • Siedlce to najmniejsze miasto, w którym znajduje się Uniwersytet i ten fakt przekuwamy w atut, którym jest indywidualne podejście do studenta, oparte na tradycyjnej relacji mistrz-uczeń.
  • Po zajęciach na studentów czekają Koła naukowe, Biblioteka Uniwersytecka, Akademickie Centrum Sportu i Rekreacji, zajęcia w Chórze Akademickim i odmieniony nie do poznania, a jednocześnie nawiązujący do swojej pięknej historii klub studencki PeHa.
  • Niewiele uczelni w kraju może się pochwalić własnym Ośrodkiem Jeździeckim, UPH tak.
  • Uniwersytecka przygoda w Siedlcach nie musi się kończyć na magisterce. Na chcących rozwijać się naukowo czeka Szkoła Doktorska, która kształci doktorantów w 4 dziedzinach: nauki humanistyczne, społeczne, rolnicze, ścisłe i przyrodnicze i w 9 dyscyplinach: historia, nauki o bezpieczeństwie, nauki biologiczne, nauki chemiczne, nauki o zdrowiu, językoznawstwo i literaturoznawstwo, pedagogika, rolnictwo i ogrodnictwo oraz zootechnika i rybactwo.
  • Warto przypomnieć, że Uniwersytet był pierwszą w kraju uczelnią integracyjną. Wielu studentów z niepełnosprawnościami odmieniło swoje życie, podejmując studia w Siedlcach. Obecnie realizowany jest projekt „Uniwersytet MAXI”, w ramach którego studenci ze specjalnymi potrzebami, będą mogli korzystać z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, a uczelnia będzie w pełni dostępna dla każdego.
  • Studentom z niepełnosprawnościami oferujemy poprzez Centrum Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami wszechstronną pomoc od momentu rekrutacji aż do odebrania dyplomu. A także potem, ponieważ Biuro Karier naszej uczelni wspiera rozwój kariery zawodowej.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!