Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie |
||
00-908 Warszawa, ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2 MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE: |
- SUPER WYDZIAŁ
- Wydziały i kierunki
Wydział Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania
Wojskowa Akademia Techniczna
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2B, 00-908 Warszawa
tel. 261 83 76 55, e-mail: dziekanat.wlo@wat.edu.pl, wlo.wat.edu.pl
Uczelnia liderów
Instytut Logistyki Wydziału Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania Wojskowej Akademii Technicznej wśród „Uczelni Liderów 2024”
W konkursie „Uczelnia Liderów” Komisja Konkursowa wyróżniła polskie uczelnie, a także ich jednostki organizacyjne, kształcące LIDERÓW SPOŁECZNYCH – absolwentów wyposażonych w umiejętności i kompetencje liderskie, przywódcze, menedżerskie. Wyboru laureatów dokonało Jury Konkursu pod przewodnictwem prof. Dariusza Rotta- międzynarodowego eksperta szkolnictwa wyższego. W jury zasiedli przedstawiciele Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Profesorowie związani z takimi ośrodkami akademickimi, jak: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Akademia Humanitas.
Certyfikat odebrały podmioty akademickie, które prowadzą studia w taki sposób, by uczyć studentów kreatywności, samodzielności intelektualnej, umiejętności podejmowania decyzji, odpowiedzialności, komunikatywności, pewności siebie oraz innych cech przydatnych w pełnieniu ról przywódczych we współczesnym społeczeństwie i państwie.
W tym roku Certyfikat Uczelnia Liderów 2024 otrzymał Instytut Logistyki, Wydziału Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania.
Koncepcja nauczania w Instytucie Logistyki ukierunkowana jest na kształcenie specjalistów w zakresie logistyki, zorientowanych na potrzeby współczesnego rynku pracy. Przyjęto założenie, że podstawowe znaczenie ma przygotowanie zarówno konkurencyjnych, jak i wrażliwych na problemy współczesnego świata i wartości ogólnoludzkich profesjonalistów w szczególności ukierunkowanych na potrzeby społeczeństwa, odpowiedzialnych społecznie, zdolnych sprostać wymaganiom rynku pracy i globalnej gospodarki XXI wieku, a także wyzwaniom w zakresie logistycznych rozwiązań w gospodarce narodowej.
Kluczowa działalność Instytutu Logistyki opiera się na trzech filarach:
- Współpraca Instytutu z otoczeniem społeczno-gospodarczym – instytucjami wojskowymi oraz cywilnymi branży TSL (transport- spedycja – logistyka).
- Działalność badawczo – dydaktyczna w ramach Wojskowego Centrum Badawczo-Dydaktycznego Logistyki oraz „Laboratorium badawczego opakowań dla potrzeb Sił Zbrojnych RP”.
- Uczestnictwo studentów i nauczycieli w dydaktycznych projektach międzynarodowych finansowanych w ramach funduszy Erasmus+.
Realizacja zadań badawczych i dydaktycznych na kierunku logistyka o profilu praktycznym opiera się na wyborze przez nauczyciela akademickiego metod i narzędzi, które w procesie kształcenia są dla studentów atrakcyjne i dają satysfakcję osobistą. Nauczyciele akademiccy Instytutu Logistyki starają się odchodzić od tradycyjnych metod nauczania i wybierają kreatywny sposób nauczania (praca zespołowa, myślenie lateralne (boczne), reengineering, burza mózgów i inne). Do wymienionych metod dodają odpowiednie narzędzia interaktywne, które dają się ze sobą łączyć i przekształcać. Dzięki temu zajęcia stają się interesujące i wyzwalają w studentach otwartość i kreatywność.
CZY WIESZ, ŻE...
- Wydział Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania prowadzi kształcenie na różnych kierunkach studiów: Administracja publiczna w systemie bezpieczeństwa narodowego, Bezpieczeństwo narodowe, Logistyka o profilu praktycznym, Obronność państwa o profilu praktycznym, Zarządzanie
- Wydział Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania Wojskowej Akademii Technicznej umożliwia studentom kierunku Logistyka (profil praktyczny) zdobywanie wiedzy w uczelniach zagranicznych oraz jest otwarty na edukację studentów z innych krajów.
- W latach 2017-2023 w ramach programu ERASMUS+ w wymianie zagranicznej uczestniczyło 70 studentów kierunku Logistyka. W tym samym okresie, w ramach tego programu, studia w Wydziale odbywało piętnastu studentów zagranicznych (Bułgaria, Czechy, Grecja, Włochy).
- W wymianie uczestniczy również kadra dydaktyczna Wydziału w celu: uczestnictwa w programie ERASMUS+, prowadzenia wykładów, prowadzenia prac badawczych, uczestnictwa w obradach międzynarodowych organizacji.