MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Politechnika Gdańska

80-233 Gdańsk, ul. G. Narutowicza 11/12
Informacja o rekrutacji
tel. 58 348 67 00

www.pg.edu.pl

rekrutacja@pg.edu.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • SUPER WYDZIAŁ
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

Wejdź do grywalizacji i wybierz studia na Politechnice Gdańskiej

Nauka, która jest fascynującą przygodą? Na Politechnice Gdańskiej to możliwe! Wykładowcy PG wiedzą, że studenci uwielbiają gry, a w Internecie czują się jak ryby w wodzie, dlatego do programu zająć wprowadzają grywalizację.

Studia na Politechnice Gdańskiej gwarantują możliwość rozwijania studenckich pasji, a dyplom tej uczelni otwiera drzwi do znalezienia atrakcyjnej pracy, często jeszcze w trakcie studiów. Dlatego PG z roku na rok zyskuje na popularności i jest jedną z najchętniej wybieranych uczelni technicznych w Polsce.

Emocje, frajda, strategiczne myślenie
Wykładowcom PG zależy na tym, aby prowadzone przez nich zajęcia były atrakcyjne i przyjemne, tak aby nauka niemal sama wchodziła do głowy. Na swoich zajęciach wykorzystują więc narzędzia dostarczające studentom wiedzę w przyjazny i angażujący sposób i coraz częściej proponują im naukę w formie grywalizacji.

Grywalizacja pomaga budować zaangażowanie przez projektowanie nowych doświadczeń, które wzbudzają emocje i dają radość. Zmienia nastawienie studentów z „muszę” na „chcę” i wspiera ich w systematycznej nauce przedmiotu.

Wspólny mianownik – matematyka
Niezależnie od tego, kim w przyszłości zostaną obecni studenci Politechniki Gdańskiej – ekspertami rynku zarządzania, analitykami finansowymi, twórcami sztucznej inteligencji, biotechnologami, specjalistami budowy statków, branży energetycznej czy inżynieriami biomedycznymi, czeka ich sporo nauki, a przedmiotem, który muszą opanować studenci każdego z kierunków jest matematyka.

Centrum Nowoczesnej Edukacji PG i Centrum Matematyki PG opracowały projekt ułatwiający naukę jednego z ważniejszych obszarów matematyki – algebry liniowej, której treści programowe można podzielić na cztery podstawowe grupy zagadnień: macierze i wyznaczniki, układy równań liniowych, geometrię analityczną w przestrzeni i liczby zespolone. Do tej pory jednym z największych problemów studentów podczas nauki (i zaliczenia) tego przedmiotu był brak systematyczności i zbyt niska motywacja do pracy własnej. Dlatego zdecydowano o zgrywalizowaniu właśnie tego przedmiotu i stworzeniu projektu o nazwie „Kolos z Algebronu”.

Bez stresu na egzaminie
Studenci i studentki biorący udział w projekcie ocenili go pozytywnie, a wyniki końcowego zaliczenia przedmiotu najlepiej ilustrują skuteczność wprowadzanych na PG narzędzi dydaktycznych, ponieważ ponad 87% studentów uzyskało zaliczenie przedmiotu po zakończeniu semestru. Wykładowcy Politechniki Gdańskiej oraz eksperci Centrum Nowoczesnej Edukacji pracują nad grywalizacją kolejnych przedmiotów, tak aby nauka na Politechnice Gdańskiej sama wchodziła do głowy

Czy wiesz, że:

  • Pomysł zgrywalizowania matematyki pojawił się jako odpowiedź na pytanie: jak „odczarować” ją jako przedmiot trudny i nieprzydatny? Wykładowcy z Centrum Matematyki PG chcieli pokazać studentom, że matematyką można się jednocześnie bawić i efektywnie uczyć. Wspólnie z Centrum Nowoczesnej Edukacji PG stworzyli „Kolosa z Algebronu”. Fabuła gry toczy się w Podziemiach Algebronu, w których za sprawą mrocznej siły zostali uwięzieni studenci (Poszukiwacze). Aby wydostać się z Podziemi, gracz musi przemierzyć cztery korytarze wypełnione matematycznymi wyzwaniami. Na końcu każdego z nich czają się groźne Monstra, odpowiedniki 4 działów tematycznych, które można pokonać, zdobywając w trakcie gry punkty zręczności i monety. Gracz otrzymuje je za każdym razem, gdy prawidłowo wykona zadanie.
  • Podczas wędrówki Poszukiwacz może trenować i solidnie przygotować się do starć z każdym z czterech Monstrów. W podziemiach Algebronu krążą również duchy Mędrców (wykładowców prowadzących zajęcia), którzy służą studentom wsparciem podczas wykładów, ćwiczeń i konsultacji. Aby wydostać się z Podziemi należy zebrać cztery części amuletu, których strzegą Monstra. Skompletowany amulet daje moc bycia niewidzialnym i chroni przed starciem z Kolosem z Algebronu, czyli pozwala uzyskać zwolnienie z kolokwium zaliczeniowego.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt