MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Politechnika Gdańska

80-233 Gdańsk, ul. G. Narutowicza 11/12
Informacja o rekrutacji
tel. 58 348 67 00

www.pg.edu.pl

rekrutacja@pg.edu.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • SUPER WYDZIAŁ
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

My inspirujemy, ty rozwijasz swoje pasje!

Wybierz uczelnię, na której rozwiniesz skrzydła. Politechnika Gdańska będzie cię nieustannie motywować i inspirować, tak byś mógł w pełni wykorzystać swoje talenty i pogłębiać zainteresowania.

Politechnika Gdańska jest jednym z najintensywniej rozwijających się ośrodków naukowo-akademickich w Europie. W 2021 roku została sklasyfikowana w Academic Ranking of World Universities (ARWU), znanym również jako Ranking Szanghajski w przedziale 801-900. PG znalazła się również w gronie osiemnastu polskich uczelni na prestiżowej liście najlepszych uczelni na świecie – QS World University Rankings 2022.

Studia techniczne w Gdańsku to doskonała okazja do rozwijania swoich pasji i zainteresowań, a także nauki w jednym z najpiękniejszych polskich miast. Na Politechnice Gdańskiej studiuje ponad 14 tys. studentów z Polski i zagranicy, działa tu ponad 100 kół i organizacji naukowych. Studenci i studentki biorą udział w licznych badaniach i projektach naukowych oraz wymianach zagranicznych.

Kandydaci mogą wybrać naukę na jednym z ośmiu wydziałów prowadzących studia magisterskie i inżynierskie I i II stopnia. Na ponad 30 kierunkach kształcą się specjaliści w zawodach przyszłości, m. in.: konstruktorzy aparatury medycznej, projektanci inteligentnych maszyn i nowoczesnych systemów oprogramowania, analitycy skomplikowanych algorytmów, specjaliści zielonych technologii, branży jachtowej, a także farmaceutycznej i kosmicznej. Studia na PG wybierają również osoby marzące o kształtowaniu przestrzeni, projektowaniu konstrukcji i domów przyszłości oraz eksperci w dziedzinie zarządzania. W ofercie uczelni znajdują się kierunki prowadzone w języku angielskim, kierunki międzywydziałowe i międzyuczelniane.

Studenci i studentki Politechniki Gdańskiej mogą realizować swoje projekty badawcze w nowoczesnych i doskonale wyposażonych laboratoriach. Wiele spośród prowadzonych przez nich projektów ma szanse na komercyjne wykorzystanie, a kadra dydaktyczna chętnie służy studentom swoim wsparciem i doświadczeniem. Duże znaczenie dla uczelni mają także ścisła współpraca i wymiana myśli z polskimi i zagranicznymi ośrodkami naukowymi. Gdańscy studenci mają możliwość odbycia praktyk w najlepszych firmach zlokalizowanych w obrębie aglomeracji trójmiejskiej i korzystają z bogatej oferty wyjazdów zagranicznych w ramach np. programu Erasmus+.

Wybierając Politechnikę Gdańską, dołączysz do społeczności akademickiej, która ma odwagę wychodzić poza schematy i tworzy innowacyjne rozwiązania na wielu polach. Studiują tu ludzie o otwartych umysłach i szerokich horyzontach, odważni odkrywcy zmieniający świat, którzy odnoszą sukcesy w życiu zawodowym w Polsce i za granicą.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt