MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Politechnika Łódzka

90-924 Łódź, Żeromskiego 116
tel. 42 631 29 74
fax 42 631 24 90

 

www.p.lodz.pl

rekrutacja@info.p.lodz.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

Potęguj możliwości

Jedna z najbardziej innowacyjnych uczelni w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy

5. uczelnia techniczna w Polsce w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy

Specjalista poszukiwany na rynku pracy, a może przyszły wynalazca? Politechnika Łódzka zapewni Ci dobry start w przyszłość! Firmy zaproszą Cię do współpracy, zdobędziesz wiedzę i doświadczenie, a jeśli masz w sobie żyłkę naukowca, na Politechnice również rozwiniesz swój potencjał.

Udany wybór ścieżki zawodowej to sztuka dostosowania własnych pasji do potrzeb zmieniającego się rynku pracy. Decydując się na studia w Politechnice Łódzkiej, masz pewność, że program studiów będzie uwzględniał oczekiwania przyszłych pracodawców. Politechnika Łódzka odpowiada na współczesne wyzwania i aktualne trendy na rynku pracy, pozostając w ścisłej współpracy z czołowymi firmami w regionie.

ZNAJDŹ CIEKAWĄ PRACĘ
Politechnika Łódzka stale dostosowuje programy studiów do zapotrzebowania pracodawców, uruchamia nowe kierunki studiów i tworzy innowacyjne specjalizacje. Oferujemy aż 60 kierunków kształcenia, z czego 20 w języku angielskim i jeden w języku francuskim. Nasi studenci, wykorzystując wiedzę z nauk technicznych oraz wysokie kompetencje kadry, współtworzą innowacyjne technologie, które na co dzień poprawiają jakość życia. Wybierając naszą uczelnię, możesz mieć pewność, że zdobędziesz zawód poszukiwany na rynku pracy.

STUDIUJ W ŚRODOWISKU MIĘDZYNARODOWYM
Tak różnorodnej oferty kształcenia w językach obcych nie ma żadna inna uczelnia w Polsce! Już od ponad 25 lat w Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) prowadzimy studia w języku angielskim i francuskim, obecnie na 11 kierunkach pierwszego i 4 kierunkach drugiego stopnia. Studenci mają możliwość wyjazdu do jednej z ponad 400 uczelni zagranicznych w ramach umów międzynarodowych, a także zdobycia podwójnego dyplomu – Politechniki Łódzkiej i wybranej uczelni zagranicznej.

INWESTUJEMY W TWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ
Rozwój pasji naukowych to podstawa efektywnego wkładu w tworzenie rozwiązań, służących człowiekowi. Na pasjonatów nauki czeka specjalny program E²TOP – Excellence in Engineering Talents in Research with Opportunities Programme. W ramach programu już na pierwszym roku studiów można skorzystać z indywidualnej ścieżki studiowania, dostosowanej do zainteresowań studenta. Każdy uczestnik programu prowadzony jest przez osobistego opiekuna naukowego – mentora i będzie mógł skorzystać z wyjazdu do najlepszych ośrodków badawczych w Europie i na świecie, podjąć stałą współpracę z naukowcami z innych krajów, a także prowadzić badania w laboratoriach zagranicznych. Studenci korzystający z programu otrzymają także dodatkowe stypendium naukowe.

ZBIERAJ DOŚWIADCZENIE W FIRMACH
Politechnika Łódzka dba o łączenie edukacji z praktyką gospodarczą i utrzymuje bezpośredni kontakt z firmami, dla których kształci przyszłych pracowników. Na przykład na wniosek przemysłu na Wydziale Chemicznym zostały utworzone kierunki analityka chemiczna oraz chemia budowlana – kierunek międzyuczelniany, realizowany razem z AGH w Krakowie i Politechniką Gdańską. Dzięki temu nasi absolwenci są poszukiwanymi i chętnie zatrudnianymi pracownikami w Polsce i za granicą.

Czy wiesz, że...

  • Co roku studenci Politechniki Łódzkiej zdobywają większość stypendiów przyznawanych w programie stypendialnym Młodzi w Łodzi, realizowanym przez Urząd Miasta Łodzi. To unikatowy w skali kraju program stypendialny, w którego skład wchodzą fundowane przez pracodawców stypendia na kierunkach, których absolwenci są najbardziej poszukiwani przez łódzkich pracodawców.
  • Na Politechnice Łódzkiej stypendium rektora możesz otrzymywać już od pierwszego roku studiów. W ten sposób wyróżniamy najzdolniejszych studentów, którzy mają na swoim koncie sukcesy w olimpiadach przedmiotowych lub sportowych.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt