Uczelnia / wydział | Nazwa programu | Tryby | Wymagania rekrutacyjne | Poziom | Usuń |
---|
Uniwersytet Gdański |
||
Biuro Rekrutacji UG |
- SUPER UCZELNIA
- SUPER WYDZIAŁ
- Wydziały i kierunki
- Profil programu
Uniwersytet Gdański poczuj radość studiowania nad morzem
Prawie 100 kierunków studiów, kształcenie niemal we wszystkich dziedzinach wiedzy akademickiej i w zawodach poszukiwanych na rynku pracy, do tego nowoczesny uniwersytecki kampus i morze w tle! Lista zalet studiowania na Uniwersytecie Gdańskim jest długa, a atmosfera sprawia, że wiedzę zdobywa się tu z radością.
„In mari via tua” – „W morzu twoja droga” – to motto uczelni, które zdecydowanie przekłada się na ofertę kształcenia. „Morskie” kierunki i specjalności można znaleźć na każdym wydziale UG, a naukowcy i studenci niektórych z nich korzystają z nowoczesnego badawczego katamaranu „Oceanograf”, który podczas ostatnich dwóch rejsów naukowych pokonał łącznie 6900 mil morskich.
Uniwersytet Gdański tworzy tzw. Europejski Uniwersytet Nadmorski (European University of the Seas – SEA-EU) wraz z uniwersytetami w Hiszpanii, Francji, Niemczech, Chorwacji, Portugalii, Włoszech, Norwegii i na Malcie. Celem konsorcjum jest zbudowanie nowego modelu kształcenia i wymiany akademickiej, które zwiększą konkurencyjność europejskiego szkolnictwa wyższego, zadbają o najwyższą jakość kształcenia i badań naukowych.
Oferta edukacyjna UG to prawie 100 kierunków na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich. Każdego roku oferta ta jest powiększana o kilka nowości. Najpopularniejsze kierunki to: Kryminologia, Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, Japonistyka, Psychologia oraz Skandynawistyka, ale coraz większą popularność zdobywają również studia w języku angielskim, takie jak: Cultural Communication, czy Global Studies.
Nasi studenci uczestniczą w wymianie międzynarodowej w ramach Programu Erasmus+, studiując w cenionych ośrodkach zagranicznych z niemal 30 państw członkowskich UE, państw trzecich stowarzyszonych z Programem Erasmus+ oraz krajów partnerskich spoza EU, przy okazji zdobywając nowe znajomości i podnosząc kompetencje językowe.
Na uczelni prężnie działa Biuro Karier, które studentom i absolwentom uczelni pomaga stawiać pierwsze kroki na rynku pracy.
UG to trzy kampusy: w Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Trójmiasto to liczne kluby (często o niepowtarzalnym charakterze, jak np. te na terenach postoczniowych), bogata oferta kulturalna, imprezy uliczne oraz festiwale muzyczne, filmowe i teatralne. Tu nie można się nudzić!
Trójmiejski dynamiczny rynek pracy z wieloma dużymi, polskimi i zagranicznymi firmami sprawia, że studiując na UG nie musisz martwić się o praktykę, staż czy przyszłą karierę zawodową.
Zapraszamy na Uniwersytet Gdański!
Czy wiesz, że...
- Na 11 wydziałach Uniwersytetu Gdańskiego studiują studenci z całej Polski i z kilkudziesięciu krajów świata.
- Tylko 16 minut potrzeba, żeby dojechać rowerem z głównego kampusu na plażę.
- Uniwersytet Gdański posiada trzy stacje badawcze: Stację Morską Instytutu Oceanografii, Stację Badania Wędrówek Ptaków oraz Stację Limnologiczną Wydziału Oceanografii i Geografii.
- AZS Uniwersytetu Gdańskiego prowadzi 25 sekcji sportowych, w tym m. in.: żeglarstwo, tenis, kolarstwo górskie, judo, szachy, czy futsal kobiet i mężczyzn, a także nową dyscyplinę – golf.
- Uczelnia ma dwie Międzynarodowe Agendy Badawcze: Międzynarodowe Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi oraz Międzynarodowe Centrum Teorii Technologii Kwantowych.
- Studenci UG mogą realizować swoje pasje artystyczne, teatralne i filmowe w Akademickim Centrum Kultury Alternator oraz w Centrum Filmowym im. Andrzeja Wajdy
- W akademikach UG jest ponad 1300 miejsc.
- Uniwersytet Gdański razem z dwiema innymi uczelniami z Gdańska: Politechniką Gdańską oraz Gdańskim Uniwersytetem Medycznym – tworzy Związek Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita.
Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii
Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
ul. Abrahama 58, 80-307 Gdańsk
tel. + 48 58 523 63 20, e-mail: dziekanat@biotech.ug.edu.pl, www.biotech.ug.edu.pl, biotech.ug.edu.pl
Naukę mamy w genach!
Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii (MWB) to unikatowa w kraju jednostka tworzona przez dwa prestiżowe uniwersytety: Uniwersytet Gdański i Gdański Uniwersytet Medyczny, co stwarza interdyscyplinarny charakter prowadzonych badań i dydaktyki. Misją Wydziału jest najwyższa jakość badań i kształcenia w biotechnologii dla poprawy zdrowia i jakości życia. Jeśli pasjonuje Cię nauka, jesteś ciekaw świata biotechnologii i jej najnowszych odkryć – studiuj z nami!
MWB UG i GUMed jest wiodącą instytucją naukowo-dydaktyczną w Polsce posiadającą od 2002 roku status Europejskiego Centrum Doskonałości w Biomedycynie Molekularnej. W rankingach Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dotyczących efektywności naukowej MWB znajduje się od lat na najwyższych pozycjach. W 2017 roku MWB otrzymał najwyższą możliwą ocenę A+ za działalność naukową i badawczo-rozwojową przyznawaną jednostkom naukowym przez Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych. Wydział prowadzi również najwyżej ocenianą działalność dydaktyczną w kraju. W 2011 roku Polska Komisja Akredytacyjna (PKA) przyznała Wydziałowi najwyższą, wyróżniającą ocenę jakości kształcenia, a w roku 2012 MNiSW przyznało kierunkowi Biotechnologia prowadzonemu przez MWB tytuł Najlepszego Kierunku Studiów. Polska Komisja Akredytacyjna przyznała w 2019 roku akredytacje na najdłuższy możliwy okres 5 lat. W 2020 roku PKA przyznała kierunkowi, jako jedynemu spośród wszystkich kierunków Biotechnologia w Polsce, Certyfikat Doskonałości Kształcenia w kategorii „Doskonały kierunek – doskonałość w kształceniu” na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia.
Główną bazę lokalową Wydziału stanowią laboratoria w ultranowoczesnym Instytucie Biotechnologii w Gdańsku przy ul. Abrahama 58 (Kampus UG-Oliwa) jak i Kompleks Laboratoryjny zlokalizowany na kampusie GUMed przy ul. Dębinki 1. Wydział posiada nowocześnie wyposażone laboratoria dla badań molekularnych, specjalistyczną aparaturę oraz zwierzętarnię i kompleks fitotronów. Ponadto Wydział posiada laboratorium wirusologiczne o podwyższonym systemie bezpieczeństwa BSL-2 oraz jedno z najnowocześniejszych w Polsce laboratorium BSL-3+, które umożliwia pełen zakres prac z patogenami wirusowymi przenoszonymi drogą powietrzną, na którą w 2020 roku Wydział uzyskał dotację celową z budżetu Państwa w wysokości 4 mln złotych.
Aktywność badawcza prowadzona na Wydziale jest ściśle powiązana z programem kształcenia zakładającym aktywny udział studentów w badaniach naukowych. Zarówno realizowane na Wydziale badania naukowe jak i prowadzone programy kształcenia mają charakter interdyscyplinarny i są oparte o współpracę międzynarodową.. Nasi studenci mają możliwość realizowania pracy magisterskiej oraz odbywania praktyk i staży naukowych w placówkach zagranicznych. Przy opracowaniu programów kształcenia korzystamy z doświadczeń naszych partnerów zagranicznych i stosujemy najwyższe międzynarodowe standardy nauczania. Program nauczania na studiach pierwszego stopnia opiera się na idei „concept based learning” i realizowany jest w formie modułów tematycznych. Koncepcja ta wykracza poza proste przekazywanie informacji opracowane dla tradycyjnej edukacji, a koncentruje się na zrozumieniu i powiązaniu faktów w spójną i logiczną całość, łączącą teorię i praktykę. Zajęcia na II stopniu studiów prowadzone są w dużej części w języku angielskim. Przy wydziale afiliowana jest Międzyuczelniana Szkoła Doktorska Biotechnologii UG i GUMed.
CZY WIESZ, ŻE...
- studiujesz na najlepszym uniwersytecie medycznym w Polsce;
- masz szansę rozwoju w zakresie biotechnologii molekularnej, biotechnologii medyczno-farmaceutycznej lub biotechnologii morza;
- wybierasz jedyny kierunek biotechnologia w kraju nagrodzony certyfikatem doskonałości kształcenia;
- wybierasz nowatorski program kształcenia oparty o moduły tematyczne;
- bierzesz udział w projektach badawczych już od pierwszych lat studiów;
- możesz uczestniczyć w corocznej szkole letniej biotechnologii z udziałem światowej klasy naukowców i studentów z zagranicy;
- uczestniczysz w zajęciach prowadzonych w języku angielskim;
- zdobywasz wiedzę na kursach prowadzonych przez firmy biotechnologiczne i farmaceutyczne;
- odbywasz praktyki i staże w najlepszych firmach z branży.
-
Indywidualne Studia Międzydziedzinowe
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
Wydział Biologii
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
genetyka i biologia eksperymentalna
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
ochrona zasobów przyrodniczych
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
Wydział Chemii
-
biznes chemiczny
studia inżynierskiestudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
chemia
specjalność: Digital Chemistrystudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
Wydział Ekonomiczny
-
biznes i technologia ekologiczna
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne, niestacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
międzynarodowe stosunki gospodarcze
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
międzynarodowe stosunki gospodarcze
studia niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
międzynarodowe stosunki gospodarcze
studia stacjonarne, niestacjonarne drugiego stopnia (II)
-
telemedycyna i projekty w ochronie zdrowia. Health Care Technology
studia niestacjonarne drugiego stopnia (II)
Wydział Filologiczny
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
filologia angielska
specjalności: język, literatura, edukacja; translatoryczna; przetwarzanie języka naturalnegostudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
filologia angielska
specjalność: nauczycielskastudia niestacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
filologia romańska i iberystyka – francuski/hiszpański
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
filologia romańska z drugim językiem romańskim
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne, niestacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne jednolite magisterskie
-
produkcja form audiowizualnych
studia stacjonarne, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej
studia stacjonarne, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
zarządzanie i komunikacja w sztukach scenicznych
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
zarządzanie instytucjami artystycznymi
specjalność: menedżerskastudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
Wydział Historyczny
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne, niestacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
krajoznawstwo i turystyka historyczna
studia stacjonarne, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
krajoznawstwo i turystyka historyczna
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
ochrona dóbr kultury i muzealnictwo
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki
-
bezpieczeństwo jądrowe i ochrona radiologiczna
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
informatyka
profil ogólnoakademickistudia stacjonarne, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
informatyka
profil praktycznystudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
informatyka
profil ogólnoakademickistudia stacjonarne, niestacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
modelowanie matematyczne i analiza danych
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
modelowanie matematyczne i analiza danych
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
quantum information technology
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
Wydział Nauk Społecznych
-
studia stacjonarne, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
dziennikarstwo i komunikacja społeczna
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
dziennikarstwo i komunikacja społeczna
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
geografia społeczno-ekonomiczna z elementami GIS
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna
studia stacjonarne jednolite magisterskie
-
studia stacjonarne jednolite magisterskie
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne, niestacjonarne jednolite magisterskie
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
Wydział Oceanografii i Geografii
-
akwakultura – biznes i technologia
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
geografia fizyczna z geoinformacją
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
gospodarka wodna i ochrona zasobów wód
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
hydrografia morska
studia inżynierskiestudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
oceanografia fizyczna stosowana
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
Wydział Prawa i Administracji
-
studia stacjonarne, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
Criminology and Criminal Justice
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne, niestacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia niestacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne, niestacjonarne jednolite magisterskie
-
prawo w administracji i gospodarce
studia niestacjonarne drugiego stopnia (II)
Wydział Zarządzania
-
studia stacjonarne, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
finanse i rachunkowość
specjalność: Financial Analyststudia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia niestacjonarne drugiego stopnia (II)
-
finanse i rachunkowość
specjalność: Finance and Accountingstudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne, niestacjonarne drugiego stopnia (II)
-
informatyka i ekonometria
specjalność: Business Informaticsstudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
ubezpieczenia
studia interdyscyplinarnestudia stacjonarne, niestacjonarne drugiego stopnia (II)
-
studia stacjonarne, niestacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne, niestacjonarne drugiego stopnia (II)
-
zarządzanie
specjalność: Managementstudia stacjonarne drugiego stopnia (II)
-
zarządzanie instytucjami służby zdrowia
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)
-
studia stacjonarne pierwszego stopnia (I)