MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Uniwersytet Gdański

Biuro Rekrutacji UG
80-309 Gdańsk, ul. Jana Bażyńskiego 8, pok. 228, 229
tel. 58 523 23 12, 58 523 25 32, 58 523 23 28, 58 523 23 26
tel. 58 523 23 32

www.ug.edu.pl

rekrutacja@ug.edu.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

Radość studiowania nad morzem

87 kierunków studiów, ponad 200 specjalności i nieograniczona paleta możliwości rozwoju – to dopiero początek długiej listy zalet studiowania na Uniwersytecie Gdańskim. Są na niej także: fantastyczny kampus, szeroka wymiana międzynarodowa i atmosfera, która sprawia, że studiuje się tu z radością. W tle – morze!

Motto uczelni brzmi „In mari via tua” – „W morzu twoja droga”, co przekłada się zdecydowanie na ofertę kształcenia. UG jest jedyną w Polsce uczelnią, na której można studiować oceanografię. Studenci tego kierunku korzystają z nowoczesnego katamaranu „Oceanograf”. Uniwersytet Gdański wraz z Uniwersytetem w Kadyksie (Hiszpania), Uniwersytetem w Splicie (Chorwacja), Uniwersytetem Zachodniej Bretanii (Francja), Uniwersytetem Christiana-Albrechta w Kilonii (Niemcy) i Uniwersytetem Maltańskim (Malta) należy do konsorcjum Europejskiego Uniwersytetu Nadmorskiego (European University of the Seas – SEA-EU). Dzięki udziałowi w tym konsorcjum możliwe będzie powoływanie wspólnych kierunków studiów oraz wymiana kadry akademickiej i studentów.

Kierunki humanistyczne, w tym znakomita skandynawistyka, kierunki społeczne (m. in. prawo, kryminologia, dziennikarstwo), kierunki ścisłe i przyrodnicze, informatyka, ale także coś dla indywidualistów: Międzydziedzinowe Indywidualne Studia Humanistyczne i Społeczne – tak szeroka oferta kształcenia sprawia, że podczas studiów można zdobywać wiedzę i umiejętności z wielu dziedzin, bardzo cenioną na współczesnym, dynamicznym rynku pracy. Dodatkowym ułatwieniem w wejściu na ten rynek jest ścisła współpraca Uniwersytetu z wieloma trójmiejskimi firmami, w których studenci odbywają praktyki i staże zgodne ze swoim kierunkiem studiów. Wiele z nich kończy się stałym zatrudnieniem.

W Trójmieście nie ma też problemów z pracą dorywczą, co umożliwia studiowanie także tym, którzy zdecyduję się tu przyjechać z innych regionów kraju. Restauracje, hotele, kluby sportowe działają przez cały rok i stale szukają pracowników ze statusem studenta.

A co, jeśli okaże się, że wybrany kierunek to jednak nie to? Z pewnością dzięki bogatej ofercie kierunków na UG odnajdziesz swoją drogę. W dokonaniu wyboru pomoże tutor – opiekun studenta, który potrafi doradzić i pomóc zagubionemu młodemu człowiekowi. Pomocni będą także koledzy z Samorządu Studenckiego. Na UG życie studenckie jest intensywne i zróżnicowane, każdy znajdzie dziedzinę, w której może się rozwijać. Może będzie to praca w jednym ze 140 (!) kół naukowych, może sport, może działalność artystyczna?

– Zapraszam na Uniwersytet Gdański młodych ludzi o różnorodnych zainteresowaniach i planach, z całej Polski – mówi prof. dr hab. Piotr Stepnowski, rektor UG. – Damy im doskonałe wykształcenie, opiekę tutorską, świetne perspektywy pracy, możliwości rozwoju zawodowego już od początku studiów, bo w Trójmieście działa wiele światowych firm. Zapewnimy świetne warunki studiowania, kontakt z wybitnymi nauczycielami akademickimi, dostęp do najnowocześniejszej aparatury badawczej, wymianę studencką z całym światem. Ale przede wszystkim, damy im radość ze studiowania!

Czy wiesz, że:

  • Na 11 wydziałach Uniwersytetu Gdańskiego studiuje 23 tys. studentów z całej Polski i z kilkunastu krajów świata.
  • Tylko 16 minut potrzeba, żeby dojechać rowerem z głównego kampusu UG nad brzeg morza.
  • Uniwersytet Gdański posiada cztery stacje badawcze: Stację Morską Instytutu Oceanografii, Stację Badania Wędrówek Ptaków, Stację Biologiczną Wydziału Biologii oraz Stację Limnologiczna Wydziału Oceanografii i Geografii.
  • AZS Uniwersytetu Gdańskiego prowadzi 25 sekcji sportowych, w tym: taniec towarzyski, kolarstwo górskie, szachy, żeglarstwo i futsal kobiet i mężczyzn.
  • Uczelnia ma dwie Międzynarodowe Agendy Badawcze: Międzynarodowe Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi oraz Międzynarodowe Centrum Teorii Technologii Kwantowych.
  • W akademikach UG jest ponad 1300 miejsc.
  • Uniwersytet Gdański razem z dwiema innymi uczelniami z Gdańska – Politechniką Gdańską oraz Gdańskim Uniwersytetem Medycznym – tworzy Związek Uczelni im. Daniela Fahrenheita.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt