MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Politechnika Białostocka

15-351 Białystok, ul. Wiejska 45 a
tel. 85 746 71 48, 85 746 71 47

www.pb.edu.pl

rekrutacja@pb.edu.pl

Wyszukiwarka studiow
 • SUPER UCZELNIA
 • Wydziały i kierunki
 • Profil programu

#studiujnaPB

Chcesz zostać inżynierem, zdobyć wiedzę i umiejętności cenione przez pracodawców? Studiować na uczelni otwartej na współpracę z uczelniami z całego świata? Poznawać najnowsze technologie i dbać o środowisko?

Politechnika Białostocka to największa uczelnia techniczna w północno-wschodniej Polsce. Mamy ponad 70-letnią tradycję kształcenia inżynierów i młodych naukowców. Obecnie na 6 wydziałach na 30 kierunkach kształci się blisko 7 tysięcy studentów. Wielu z nich już na studiach znajduje pracę.

Udaje im się to, bo programy kształcenia Politechniki Białostockiej współtworzą najwięksi pracodawcy z regionu. Oni najlepiej wiedzą, jakich fachowców potrzebują. Nasi studenci mają do wyboru kierunki studiów inżynierskich, licencjackich i magisterskich: od architektury, budownictwa, poprzez energetykę, automatykę i robotykę, logistykę, informatykę, leśnictwo, po zarządzanie i inżynierię usług. Każdy znajdzie tu kierunek dla siebie!

To studenci Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej przygotowali projekt architektoniczny wystawy Xylopolis. Zobaczył ją cały świat w pawilonie polskim na wystawie światowej EXPO 2020 w Dubaju. To tutaj powstał autonomiczny robot zwalczający COVID-19 promieniowaniem UV czy łaziki marsjańskie, które wygrywały międzynarodowe zawody University Rover Challenge w Stanach Zjednoczonych albo roboty sumo zajmujące pierwsze miejsce w zawodach w Japonii. Pierwszy analog łazika marsjańskiego współtworzyli laureaci listy „30 przed 30” magazynu Forbes w 2020 roku: Krzysztof Dziemiańczuk, Michał Grześ i Marcin Joka. Dziś nasi absolwenci są znani jako twórcy Photona, robota, który uczy dzieci podstaw programowania. Studenci z powodzeniem budują tu kolejne bolidy Formuły Student, a konstruktorzy z Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku wygrywają ogólnopolskie konkursy budowy mostów.

Nasi studenci rozwijają swoją wiedzę i umiejętności w doskonale wyposażonych laboratoriach i pracowniach. Na kampusie Politechniki Białostockiej mają nowoczesną Bibliotekę, laboratoria języków obcych, a obok wielofunkcyjną halę sportową. Poznają świat, bo korzystają z programu Erasmus+ i wyjeżdżają na uczelnie m.in. we Włoszech, Hiszpanii, Portugalii czy Danii.

Dyplom Politechniki Białostockiej i uczelni zagranicznej? To możliwe! Prowadzimy program podwójnego dyplomowania z uczelniami m.in. w Chinach, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Białorusi, Kirgistanie, Ukrainie. Wspólnie organizujemy szkoły letnie.

Nasz kampus to tętniące życiem miasteczko akademickie w centrum Białegostoku – pięknego, zielonego miasta, w którym kształci się ponad 20 tysięcy studentów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: kina, teatry, operę, kluby sportowe, imprezy plenerowe, ciekawe offowe festiwale: Up To Date Festival, Żubroffka. Poruszanie się po mieście ułatwia wygodna komunikacja miejska oraz ponad 160 km ścieżek rowerowych. Atutem są niskie koszty utrzymania. Domy studenta Politechniki Białostockiej oferują ponad 1400 miejsc. Będąc na Politechnice Białostockiej odwiedź koniecznie rozkręcający kulturę studencką Klub Gwint czy nastaw radio na najbardziej rockową falę w mieście – Radio Akadera 87.7 FM.

Na Politechnice Białostockiej znajdziesz przyjazną atmosferę i nie wydasz fortuny na utrzymanie! #studiujnaPB. Zostań inżynierem.

Czy wiesz, że:

 • osiem kierunków studiów wyróżnionych jest europejskim certyfikatem EUR-ACE®, co umożliwia absolwentom uzyskanie tytułu „Inżynier Europejski” i ubieganie się o wpis do Rejestru FEANI?
 • w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2022 Politechnika Białostocka jest 2. uczelnią w Polsce i 1. wśród uczelni technicznych o najwyższym procencie studentów przyjeżdżających z zagranicy.
 • Uczelnia oferuje studia dualne na kierunku elektrotechnika – studenci od pierwszego roku łączą naukę z płatnymi stażami w firmach?
 • W ramach Uczelni działa ponad 60 studenckich kół naukowych, które zdobywają liczne nagrody za granicą i współtworzą chronione patentami wynalazki?
 • w ramach akcji „Akademiki za dobre wyniki” najlepsi maturzyści przez rok mieszkają za darmo na kampusie PB?
 • Uczelnia dysponuje nowoczesną halą sportową, w której trenuje 14 sekcji AZS? w nowoczesnej bibliotece Politechniki już zgromadzono 400 000 tytułów?
 • przy Uczelni działa Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości wspierający studenckie startupy?
 • mamy ponad 500 uczelni partnerskich i 22 umowy o podwójnym dyplomowaniu?

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt