MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Politechnika Białostocka

15-351 Białystok, ul. Wiejska 45 a
tel. 85 746 71 48, 85 746 71 47

www.pb.edu.pl

rekrutacja@pb.edu.pl

Wyszukiwarka studiow
 • SUPER UCZELNIA
 • Wydziały i kierunki
 • Profil programu

Studiuj dla siebie

Studiujesz dla sukcesów, pasji, dobrej pracy. Studiujesz dla siebie! Dlatego Politechnika Białostocka chce Ci zapewnić to, co najlepsze!

Politechnika Białostocka to największa uczelnia techniczna w północno-wschodniej Polsce. Mamy ponad 70-letnią tradycję kształcenia inżynierów i młodych naukowców. Na 6 wydziałach i 31 kierunkach kształcimy ponad 7 tysięcy studentów. Wielu z nich już podczas studiów znajduje pracę.

Udaje im się to, dzięki współpracy Politechniki Białostockiej z największymi pracodawcami z regionu. Przedsiębiorcy współtworzą nasze programy kształcenia i zapewniają studentom praktyki i staże. Przy uczelni działa też Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, wspierający studenckie startupy.

Cyfryzacja przemysłu czy zarządzanie finansami i rachunkowość to nasze najnowsze propozycje. Od lat powodzeniem cieszą się architektura, budownictwo, automatyka i robotyka, elektrotechnika i oczywiście informatyka. Nasi studenci współtworzą Przemysł 4.0 i zdobywają szlify u największych producentów maszyn rolniczych w Europie! Nasze kierunki studiów są nowoczesne i dostosowane do potrzeb gospodarki!

Studenci Politechniki Białostockiej zdobywają wiedzę w zaawansowanych technologicznie laboratoriach i pracowniach. Do dyspozycji mają bibliotekę z imponującym księgozbiorem literatury technicznej (400 tys. tytułów!), laboratoria języków obcych oraz halę sportową, w której trenuje 14 sekcji AZS.

Dyplom Politechniki Białostockiej i uczelni zagranicznej? To możliwe! Prowadzimy umowy o podwójnym dyplomowaniu z kilkunastoma uczelniami, organizujemy międzynarodowe szkoły letnie. Nasi studenci poznają świat z programem Erasmus+ (340 umów) i wyjeżdżają na uczelnie m.in. we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Danii.

Siłą naszej uczelni są kreatywni studenci, którzy zrzeszeni w przeszło 60 studenckich kołach naukowych i organizacjach, spełniają swoje pasje i tworzą innowacyjne konstrukcje. Bolidy wyścigowe Cerber Motorsport ścigają się na torach w całej Europie, a roboty SumoMasters zdobywają laury na turniejach robotycznych. Mamy medalistów w wielu konkurencjach Akademickich Mistrzostw Polski i reprezentantów w kadrze narodowej w strzelectwie sportowym i triathlonie. Wśród największych inicjatyw studenckich są zawody EastROBO, BialJam, Konkurs Mostów Drewnianych.

Nasz kampus to tętniące życiem miasteczko akademickie w centrum Białegostoku, pięknego, zielonego miasta, w którym kształci się około 25 tys. studentów. Miasto ma bogatą ofertę dla młodych: kina, teatry, opera, kluby sportowe, imprezy plenerowe, ciekawe festiwale: Up To Date Festival, ŻubrOFFka. Poruszanie się po mieście ułatwia wygodna komunikacja miejska oraz sieć ponad 160 km ścieżek rowerowych. Atutem są niskie koszty utrzymania. Na kampusie Politechniki Białostockiej możesz zatrzymać się w domach studenta, które oferują ponad 1400 miejsc. Odwiedź koniecznie rozkręcający kulturę studencką Klub Gwint i nastaw radio na najbardziej rockową falę w mieście – Radio Akadera 87.7 FM. To nasi studenci organizują największe w północno-wschodniej Polsce Juwenalia!

W przyjaznej atmosferze zdobędziesz tu wykształcenie, które otworzy drogę do kariery zawodowej. Wybierz Politechnikę Białostocką i #studiujdlasiebie.

Czy wiesz, że:

 • 11 naszych kierunków studiów ma europejski certyfikat jakości EUR-ACE®, co umożliwia absolwentom uzyskanie tytułu Inżyniera Europejskiego i wpis do Rejestru FEANI
 • w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023 mamy 3. miejsce wśród uczelni technicznych w kategorii Innowacyjność oraz 2. miejsce wśród uczelni technicznych i 3. w Polsce pod względem liczby studentów zagranicznych!
 • prowadzimy studia dualne na kierunku elektrotechnika, gdzie łączymy naukę z płatnym stażem w firmie
 • w programie „Akademiki za dobre wyniki” oferujemy maturzystom roczne zakwaterowanie. Za darmo!
 • jako pierwsi w płn.-wsch. Polsce zdobyliśmy tytuł „Uczelnia w Chmurze Microsoft”
 • możesz tu założyć firmę? Pomoże Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości wspierający studenckie startupy
 • dołączając do jednego z przeszło 60 studenckich kół naukowych możesz tworzyć innowacje i zdobywać nagrody w Polsce i za granicą
 • mamy Halę Sportową, siłownie oraz nowoczesny kompleks wielofunkcyjnych boisk z kortami do squasha na świeżym powietrzu

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!