MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich

85-796 Bydgoszcz, Al. prof. S. Kaliskiego 7
tel. 52 374 94 11, fax 52 374 9327

www.pbs.edu.pl

rdd@pbs.edu.pl

  • Opis
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

O uczelni

Początki uczelni to rok 1951; powołanie Wieczorowej Szkoły Inżynierskiej – pierwszej w Bydgoszczy szkoły wyższej. Rok 1964 to Wyższa Szkoła Inżynierska, a po kolejnych 10 latach – Akademia Techniczno-Rolnicza.

1 września 2021 roku rozpoczął się nowy rozdział w historii największej uczelni technicznej województwa kujawsko-pomorskiego. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy przekształcił się w Politechnikę Bydgoską.

Politechnika Bydgoska kształci inżynierów od samego początku swojego istnienia. Obecnie w ofercie dydaktycznej znajdują się łącznie 34 kierunki na ośmiu wydziałach. Znakiem rozpoznawczym Politechniki Bydgoskiej są kierunki o profilu praktycznym z przeważającą liczbą ćwiczeń, zajęć laboratoryjnych, wydłużonym okresem praktyk, prowadzone w ścisłej współpracy z przedsiębiorstwami – liderami poszczególnych branż w regionie i kraju.  Absolwenci studiów o profilu praktycznym mają przewagę na rynku pracy z uwagi na zdobyte w czasie nauki doświadczenie zawodowe.  Wiele zajęć prowadzonych jest przez przedstawicieli branży, co pozwala rozwijać wiedzę i umiejętności ściśle związane z wymaganiami przyszłych pracodawców. Kształcenie inżynierów na Politechnice Bydgoskiej wspiera nie tylko doświadczona kadra, ale również nowoczesna baza dydaktyczna, laboratoria czy projekty międzynarodowe.

Powstanie Politechniki jest naturalną konsekwencją transformacji. Poprzez zmianę nazwy podkreślono techniczny rodowód i charakter uczelni oraz jasno sprecyzowano kierunek rozwoju. Politechnika jest także odpowiedzią na oczekiwania otoczenia biznesowo-gospodarczego. To nowa, silna marka, a wraz z nią wzmacnia się akademicki charakter Bydgoszczy i województwa.

Rok założenia: 1951

 

Władze Uczelni w kadencji 2020-2024:

  • prof. dr hab. inż. Marek Adamski – rektor
  • dr hab. inż. Małgorzata Gotowska, prof. PBŚ – prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich
  • dr hab. inż. Łukasz Skowroński, prof. PBŚ – prorektor ds. nauki i ewaluacji

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.