MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

30-059 Kraków, al. A. Mickiewicza 30
Centrum Rekrutacji 
bud. U2 (Centrum Dydaktyki AGH), pok. 101
tel. 12 617 36 84

www.agh.edu.pl

rekrutacja@agh.edu.pl

Wyszukiwarka studiow
 • SUPER WYDZIAŁ
 • Wydziały i kierunki
 • Profil programu

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

al. A. Mickiewicza 30, 30-059 Kraków
tel. 12 617 30 50, fax. 12 633 91 03
e-mail: dziekanat@imir.agh.edu.pl, www.facebook.com/WIMiR.AGH, imir.agh.edu.pl

Kierunek innowacja

Na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki łączymy teorię z praktyką, innowacyjność i nowe technologie z tradycją i wieloletnim doświadczeniem. Nowoczesne zaplecze laboratoryjne, doświadczona kadra akademicka, pełne niesamowitych pomysłów koła naukowe oraz pozytywna atmosfera stwarzają idealne warunki do zdobywania wiedzy, podejmowania wyzwań i realizacji własnych pasji. Zdobyte wykształcenie sprawia, że nasi absolwenci są poszukiwani przez pracodawców w kraju i za granicą.

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki jest największym i jednym z najstarszych w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Możemy poszczycić się osiągnięciami, które dają nam pozycję jednego z najlepszych wydziałów o profilu mechanicznym, mechatronicznym, jak również w obszarze automatyki i robotyki w Polsce.

Działalność dydaktyczną i badawczą opieramy nie tylko na ponad 70-letniej tradycji i doświadczeniu, lecz także na nowatorskim i otwartym podejściu do coraz szybciej zmieniającej się rzeczywistości. Dlatego, wychodząc naprzeciw współczesnym wyzwaniom, inwestujemy w nowoczesną aparaturę badawczą i laboratoria. Wychodzimy naprzeciw sugestiom naszych partnerów z przemysłu zmieniając proces kształcenia na naszych podstawowych kierunkach: Mechanika i Budowa Maszyn, Automatyka Przemysłowa i Robotyka oraz Inżynieria Mechatroniczna. Kształcimy również na unikalnych w skali kraju kierunkach jak Inżynieria Akustyczna, Transport w Przemyśle 4.0 oraz interdyscyplinarna – Inżynieria Mechaniczna i Materiałowa.

Kształcimy również w j. angielskim na kierunkach Mechanical Engineering i Mechatronic Engineering posiadającym amerykańską akredytację ABET. Nasi absolwenci są poszukiwanymi specjalistami na rynku pracy. Spośród nich 95% do roku po ukończeniu studiów pracuje, a 93% deklaruje zgodność pracy z uzyskanym wykształceniem.

Jednym z priorytetów AGH jest umiędzynarodowienie kształcenia. Nasi studenci wyjeżdżają na stypendia do krajów UE i nie tylko, zdobywając cenne doświadczenie podczas staży w międzynarodowych zespołach.

Studia na WIMiR to nie tylko kształcenie na najwyższym światowym poziomie, to studia kształtujące osobowość i przygotowujące do podejmowania najtrudniejszych wyzwań, pełne możliwości i perspektyw. Właśnie u nas powstaje najwięcej projektów studenckich. Budowane są bolidy wyścigowe (AGH Racing), motocykle elektryczne (E-Moto), łaziki marsjańskie i rakiety odrzutowe (AGH Space Systems), drony o specjalnym przeznaczeniu (Dron Engineering), czy pojazdy o napędzie wodorowym (Hydrive). Wszystko to sprawia, że studia na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki są drogą do znakomitej kariery zawodowej.

CZY WIESZ, ŻE...

 • Od 2017 roku WIMiR posiada akredytację amerykańskiej organizacji ABET (Accreditation Board for Engineering and Technology, Inc.) dla kierunku Mechatronic Engineering.
 • W rankingu studiów „Perspektywy 2023” kierunek Inżynieria Mechatroniczna zajął pierwsze miejsce w swojej grupie, a Mechanika i Budowa Maszyn drugie miejsce,
 • Na WIMiR działają studenckie koła naukowe, tworzące innowacyjne projekty i osiągające sukcesy na arenie międzynarodowej,
 • AGH Racing Team konstruuje bolidy wyścigowe o napędzie elektrycznym i spalinowym, startujące w zawodach Formula Student, m.in. FSAE Michigan (USA). To również pierwszy polski zespół z bolidem autonomicznym,
 • Zespół AGH Space Systems jest laureatem wielu nagród, w tym Best Design Awards za najlepszy projekt robota marsjańskiego przyznanej w zawodach międzynarodowych European Rover Challenge.
 • Studenci tworzący projekt Hydrive skonstruowali innowacyjny bolid napędzany wodorem.
 • AGH Space Team to dwukrotni zwycięzcy międzynarodowych konkursów Over the Dusty Moon Challenge (USA), gdzie uczestnicy transportują regolit księżycowy z wykorzystaniem samodzielnie przygotowanego przenośnika.
 • AGH Drone Engineering to zwycięzcy konkursu Droniada w konkurencji „Drzewo Życia” oraz laureaci konkurencji „Intruz”,
 • Co roku organizowane są studenckie imprezy: Bal Mechanika, zawody narciarskie o Puchar Dziekana oraz unikatowy Rajd Mechanika – 3 dniowe wędrowanie szlakami Beskidów zakończone biesiadą studentów i kadry.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!