MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Zostań zawodowym filmowcem z Akademią Multi Art w szkole filmowej AMA FILM SCHOOL !

Zastanawiasz się, jak zrealizować swoje marzenia i zostać mistrzem w branży filmowej? Wielu takich jak Ty chciało, nieliczni z nich próbowali swoich sił, a tylko niektórym udało się zajść naprawdę daleko. Jeszcze do niedawna było mało możliwości rozwoju na kierunkach filmowych w Polsce. Teraz jednak możesz uczyć się od najlepszych i stworzyć swój pierwszy film pod okiem profesjonalistów oraz  najznakomitszych postaci z branży filmowej. Tę szansę daje Ci Akademia Multi Art, która wraz z nowym rokiem akademickim uruchamia dwa nowe kierunki. Dziennikarstwo Multimedialne to kurs stacjonarny trwający dwa semestry przekazujący  praktycznie ukierunkowaną wiedzę dotyczącą specyfiki dziennikarstwa telewizyjnego oraz nowych mediów. Dźwięk i Muzyka w Filmie to niestacjonarny dwuletni kurs, który przekaże słuchaczom ogólną wiedzę filmową, teorię i praktykę dźwięku filmowego zarówno w zakresie nagrania dźwięku na planie filmowym jak i jego obróbki w studio.

Ponadto AMA FILM SCHOOL proponuje uznane już kierunki nauki zawodów filmowych. Wykładowcy Akademii Multi Art główny nacisk kładą na praktyczne podejście do tematyki filmowej i naukę rzemiosła. Niemniej ważna teoria będzie odgrywała również istotną rolę podczas nauki, jednak będzie służyła jako wsparcie praktyki.

Akademia Multi Art – AMA FILM SCHOOL to prywatna, interdyscyplinarna szkoła filmowa stworzona przez praktyków i pasjonatów kina o międzynarodowym doświadczeniu z wpisem do Rejestru Szkół Artystycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Założycielem szkoły jest Piotr Lenar – operator, producent filmowy i wykładowca z wieloletnim, międzynarodowym doświadczeniem. AMA specjalizuje się w profesjonalnym kształceniu z zakresu nowoczesnych dziedzin audiowizualnych: reżyserii, sztuki operatorskiej, postprodukcji obrazu i dźwięku, scenariopisarstwa, gry aktorskiej, oraz kreatywnej produkcji filmowej. Program nauczania ewoluuje wraz z rozwojem nowych trendów oraz technologii filmowych.

W AMA wykładają wyłącznie zawodowi filmowcy oraz doświadczeni wykładowcy innych uczelni polskich i zagranicznych. Zajęcia praktyczne i teoretyczne są realizowane w AMA na poszczególnych kierunkach, kursach i warsztatach.

Stała kadra wykładowców AMA to zespół kilkudziesięciu osób związanych bezpośrednio z branżą filmową i multimedialną, uznani filmowcy, technolodzy i technicy filmowi, aktywni zawodowo reżyserzy, operatorzy, producenci, aktorzy, specjaliści od efektów specjalnych VFX, montażyści i dźwiękowcy, oświetlacze i asystenci filmowi, teoretycy filmu i sztuki. Motto AMA to powołanie i zawód. Zdobycie praktycznych umiejętności i zrozumienie celu. To wszystko w nowoczesnych uwarunkowaniach, w technologiach przyszłości.

Absolwenci AMA FILM SCHOOL znaleźli pracę w zawodach filmowych, tworzą filmy i programy, pracują w studiach filmowych i stacjach Tv.

Zrealizowane w AMA FILM SCHOOL filmy pojawiają się na festiwalach, między innymi: Krakowskim Festiwalu Filmowym, Gdyńskim Festiwalu Filmowym, Festiwalu Debiutów Młodzi i Film w Koszalinie, OFF Camera, 24 HFF czy Camerimage.

Kontakty, które zdobędziesz podczas praktyk na planie filmowym oraz nauki w szkole, zapewnią Ci możliwość zrobienia wielkiego kroku w karierze filmowej – dzięki temu będziesz mógł się wykazać i ujawnić swoje umiejętności przed najznakomitszymi postaciami polskiego rynku branży filmowej i telewizyjnej.

AMA FILM SCHOOL rozpoczęła rekrutację na nowy rok szkolny 2016/ 2017. Otwieramy zupełnie nowe kierunki: Dźwięk i Muzyka w Filmie - dwuletni w trybie weekendowym oraz Dziennikarstwo Multimedialne trwające rok w trybie stacjonarnym.

Ponadto AMA oferuję znane już kierunki : stacjonarny roczny kierunek filmowy oraz wiele kursów weekendowych.

Wśród nich są kierunki dwuletnie, czyli reżyseria filmowa, kierunek operatorski, aktorstwo filmowe, postprodukcja obrazu, ale też te trwające tylko rok - produkcja filmowa, scenariopisarstwo, podyplomowe kierunki reżyserski i operatorski. Dla początkujących AMA Film School proponuje semestralny podstawowy kurs filmowy.  Poniżej krótkie opisy wszystkich kierunków w AMA.

KIERUNEK FILMOWY

To roczny, 2-semestralny stacjonarny kurs kompleksowej realizacji filmowej w zakresie reżyserii i sztuki operatorskiej na poziomie podstawowym.

Kierunek daje ogólne umiejętności i wiadomości z zakresu realizacji form audiowizualnych dla potrzeb filmu, telewizji, reklamy, mediów interaktywnych.

Kształcenie ma charakter praktyczny i warsztatowy dodatkowo podbudowany wykładami z teorii sztuki filmowej. Program obejmuje 480 godzin nauki w ciągu roku oraz 320 godzin zajęć fakultatywnych.

Słuchacze na Kierunku Filmowym są za kamerą od pierwszego dnia zajęć, podejmując liczne wizualne, dramaturgiczne i techniczne wyzwania w trakcie nauk

KIERUNEK DZIENNIKARSTWO MULTIMEDIALNE

To roczny, stacjonarny kierunek, który na bazie przedmiotów ogólnego kształcenia filmowego, medialnego oraz dziennikarskiego ukierunkowany jest na przedmioty o praktycznym charakterze między innymi z zakresu realizacji tv, realizacji i reżyserii form audiowizualnych, sztuki operatorskiej, realizacji dźwięku, filozofii montażu elektronicznego i grafiki komputerowej, praktyki lektorskiej, produkcji telewizyjnej, plastyki obrazu.

KIERUNEK DŹWIĘK I MUZYKA W FILMIE

To dwuletni czterosemestralny kurs obejmujący całokształt zagadnień związanych z realizacją dźwięku i muzyki w filmie, TV, reklamie i multimediach.

Uczestnicy kursu poznają ogólną teorię filmową, teorię i praktykę dźwięku filmowego zarówno w zakresie nagrania dźwięku na planie filmowym jak i jego obróbki w studio. Każdy z uczestników pozna w praktyce całą drogę dźwięku filmowego od planu, przez postprodukcję po zgranie finalne, realizując ścieżkę dźwiękową do szkolnych etiud filmowych, filmów dyplomowych oraz produkcji dokumentalnych i fabularnych.

KIERUNEK REŻYSERIA FILMOWA

To dwuletni, 4-semestralny kierunek poświęcony nauce kompleksowej realizacji filmowej w zakresie reżyserii. W pierwszym roku nauczanie nastawione jest na poznanie podstawowych wymogów filmu, ukazanie natury kinematografii i praktyczne przygotowanie do zawodu reżysera.

Nacisk położony jest szczególnie na praktyczne podejście do filmu i naukę rzemiosła. W drugim roku, nabyte umiejętności będą rozszerzane, specjalizowane i pogłębione. Słuchacze zdobywają umiejętności praktyczne w zakresie reżyserii filmowej.

KIERUNEK PRODUKCJA FILMOWA

To dwuletni, 4-semestralny kurs w nowoczesny sposób przygotowujący studentów do pracy producenta filmowego. Podczas zajęć poznają profesjonalne techniki kreowania produktu audiowizualnego - od momentu jego powstania, aż do skutecznej sprzedaży.

Kierunek ten przygotowuje do pracy producenta filmowego w sposób kreacyjny, dając również podstawy umiejętności organizacji produkcji filmowej.

KIERUNEK OPERATORSKI

To dwuletni, 4-semestralny kurs sztuki operatorskiej na poziomie podstawowym, średnim i zaawansowanym, przygotowuje do dalszej kontynuacji studiów w zakresie sztuki operatorskiej lub samodzielnej pracy jako operator filmowy wszystkich form audiowizualnych z filmem fabularnym, dokumentalnym i reklamowym włącznie.

KIERUNEK POSTPRODUKCJA

To dwuletni, 4-semestralna nauka montażu filmowego, efektów cyfrowych VFX, animacji 3D oraz postprodukcji obrazu. Kurs jest przeznaczony dla tych, którzy zaczynają pracę w postprodukcji filmowej, jak i dla tych, którzy chcą swoje umiejętności pogłębić na poziomie profesjonalnym.

Pierwszy semestr obejmuje naukę wspólną elementów języka filmowego, technologii obrazu i dźwięku, analizy filmowej, konstrukcji dzieła filmowego oraz podstaw wszystkich dziedzin postprodukcji obrazu w filmie.

W drugim semestrze zaczynają się praktyczne zajęcia specjalistyczne w danej specjalizacji. Drugi rok to doskonalenie w praktykowanych specjalizacjach.

KIERUNEK SCENARIOPISARSTWO

To roczny, 2-semestralny kurs, przygotowujący studentów do pracy przy filmie fabularnym, serialu oraz formacie dokumentalnym. Kurs kończy się przygotowaniem autorskiego scenariusza wybranej przez słuchacza formy filmowej.

Zaletą kierunku jest możliwość praktycznej realizacji tekstów i obrócenia ich w formę filmową na innych kierunkach w AMA.

KIERUNEK AKTORSTWO FILMOWE

To dwuletni, 4-semestralny kurs aktorstwa filmowego, obejmujący pracę z kamerą, specyfikę pracy na planie zdjęciowym, współpracę z reżyserem i operatorem. Absolwenci kursu są w pełni przygotowani do pracy w filmie i telewizji.

Kurs przeznaczony jest zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych aktorów.

PODYPLOMOWY KIERUNEK REŻYSERSKI

To zaawansowany, roczny kurs polegający na indywidualnej pracy nad realizacją filmu w profesjonalnych warunkach, mistrzowskich konsultacjach z uznanymi autorytetami reżyserskimi oraz na obowiązkowej, indywidualnej praktyce w filmowych firmach produkcyjnych, stacjach TV.

PODYPLOMOWY KIERUNEK OPERATORSKI

To semestralny kurs sztuki operatorskiej, przygotowujący na poziomie zaawansowanym do dalszej kontynuacji studiów filmowych lub też samodzielnej pracy operatorskiej.

Kurs przeznaczony jest dla absolwentów AMA oraz innych szkół: filmowych, artystycznych, plastycznych i fotograficznych. Wymagany średni stopień zaawansowania operatorskiego.

ZACZNIJ Z AMA!

http://akademiamultiart.pl/zapisy/

Kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.akademiamultiart.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt