MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

13 czerwca br. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród  laureatom XI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Na najlepszych uczniów czekają także indeksy publicznych uczelni ekonomicznych. W trakcie spotkania ogłoszono hasło kolejnej edycji zawodów – „Przywództwo w biznesie”.

Olimpiada Przedsiębiorczości jest jedną z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Do etapu szkolnego XI edycji zgłoszono ponad 17 tys. zawodników z 1051 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Zwycięzcą został Konrad Grabowicz z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. Na uroczystości 13 czerwca br. spotkało się 25 najlepszych zawodników, przybyli także ich nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele partnerów Olimpiady i publicznych uczelni ekonomicznych współorganizujących zawody.

- Państwa obecność to jednocześnie urodzinowy prezent na 110. rocznicę powstania Szkoły Głównej Handlowej – powiedział rektor SGH, prof. Tomasz Szapiro, witając gości.

Gratulacje złożył laureatom także prof. Ryszard Kokoszczyński, członek zarządu NBP – Partnera Strategicznego Olimpiady. Podkreślił on, że długofalowa inwestycja w edukację ekonomiczną młodych ludzi to działanie niezwykle istotne dla Narodowego Banku Polskiego. Zwracając się do opiekunów merytorycznych uczniów zaznaczył, że żadne słowa i tak nie przyniosą nauczycielom większej radości niż ta, którą daje obserwowanie postępów, jakie czynią uczniowie.

My jako fundacja staramy się wspierać przedsięwzięcia, które kształtują ludzi w taki sposób, aby byli wartościowymi obywatelami i pamiętali o świecie, który jest poza ich wąskim zawodowym kręgiem zainteresowań – zaznaczył Radosław Jasiński z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Partnera Strategicznego Olimpiady, odnosząc się do konieczności inwestycji nie tylko w wiedzę i umiejętności młodzieży, lecz przede wszystkim w ich postawy. Zainwestujcie dobrze swój czas i nie narzekajcie. Pamiętajcie chińskie przysłowie, które mówi: nie narzekaj, że jest ci ciężko, że masz pod górę, bo idziesz na szczyt – dodał w życzeniach dla laureatów.

W trakcie uroczystości prof. Piotr Płoszajski, kierownik Katedry Teorii Zarządzania SGH, wygłosił wykład pt. Pochwała niedoskonałości. Innowacyjność w czasach Nowej Gospodarki, Internetu Rzeczy i heretyków. Dyrektorom najlepszych liceów listy gratulacyjne przekazał ponadto Marszałek Senatu RP, Stanisław Karczewski.

Odbierając nagrody Konrad Grabowicz, zwycięzca XI edycji, powiedział: - Uczestnictwo w gali oraz satysfakcja z wyniku są dla mnie najlepszym wynagrodzeniem starań i przygotowań, które podjąłem. Mam również nadzieję, że wygrana w Olimpiadzie będzie dla mnie kolejnym krokiem na drodze przygody z przedsiębiorczości i ekonomią.

Z kolei Katarzyna Sobczak, która pełniła funkcję opiekuna merytorycznego zwycięzcy, a także laureata drugiej nagrody, przyznała: - Jestem dumna, że łacińska sentencja Horacego, która jest na logo naszej szkoły: „sapere aude", czyli „odważ się być mądrym” została wdrożona i zrealizowana przed naszych abiturientów, Konrada i Nikodema.

Z listą laureatów można zapoznać się na stronie: www.olimpiada.edu.pl 

Olimpiada Przedsiębiorczości to ogólnopolski, trzyetapowy konkurs dla uczniów szkół, w których nauka kończy się maturą. Celem projektu jest promocja przedsiębiorczości i wiedzy o gospodarce wśród młodzieży. Program zawodów obejmuje zagadnienia z zakresu ekonomii, zarządzania, psychologii i praktyki biznesowej. Uczniowie mogą wykazać się umiejętnościami i wiedzą, rozwiązując testy, przygotowując prezentacje, pracując zespołowo nad studiami przypadku oraz pisząc esej.

Program Olimpiady oraz regulamin znajdują się na stronie: www.olimpiada.edu.pl 

Współorganizujące Olimpiadę uczelnie ekonomiczne – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu, przewidziały znaczne ułatwienia w procesie kwalifikacyjnym na studia dla finalistów i laureatów. Laureaci otrzymali ponadto atrakcyjne nagrody rzeczowe. Z kolei Wszyscy uczniowie zakwalifikowani do etapu okręgowego byli uprawnieni do udziału w kursie e-learningowym nt. rozwijania działalności biznesowej, otrzymali książki od Wydawnictwa Difin oraz zaproszenie na egzamin umożliwiający uzyskanie Certyfikatu YoungMBA.

Uhonorowani zostali także nauczyciele i szkoły.

Olimpiadę wspierają m.in.: Wydawnictwo Difin, firma Plagiat.pl, Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Stowarzyszenie Nauczycieli Przedsiębiorczości i Edukacji Ekonomicznej oraz Studenckie Forum Business Centre Club. Patronami medialnymi są „Głos Nauczycielski”, Perspektywy.pl, NBPortal oraz Interklasa.

Więcej informacji udziela Biuro Olimpiady Przedsiębiorczości (tel. 22 564 9725, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Podpis pod foto:

Laureaci i goście XI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt