MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Czy zastanawialiście się kiedyś nad spędzeniem wakacji na rajskiej wyspie otoczonej ciepłymi wodami Morza Śródziemnego? Teraz macie możliwość nie tylko rozkoszować się słońcem i plażą, ale także zrobić coś dla ducha – nauczyć się lub udoskonalić swoją znajomość języka angielskiego na Malcie, której historia sięga kilku tysięcy lat.

Podróże językowe stają się coraz bardziej popularne, a Malta – najmniejsze państwo w Unii Europejskiej – jest drugim krajem – po Wielkiej Brytanii – najczęściej wybieranym na wakacje językowe.

Maltańskie wyspy znajdują się około 90 km na południe od Sycylii. Archipelag ten składa się z wyspy Malty, wyspy Gozo oraz wyspy Comino. Ich łączna powierzchnia wynosi około 320 km² i są one zamieszkałe przez prawie 400 tys. mieszkańców. Przez 164 lata Malta była częścią Imperium Brytyjskiego, dlatego też język angielski ma tutaj trwałe dziedzictwo, a także jest językiem urzędowym, obok maltańskiego. Tradycja nauczania języka angielskiego, jako języka obcego sięga na wyspie wczesnych lat sześćdziesiątych. To wtedy powstały pierwsze szkoły językowe. Obecnie jest ich na wyspie ponad 40. Wspaniały klimat, rajskie krajobrazy, dogodne połączeni lotnicze oraz atrakcyjne cenny sprawiły, że Malta stała się rajem kursów i obozów językowych dla młodzieży oraz dla dorosłych. Większość szkół językowych na wyspie posiada akredytacje potwierdzające wysoki standard w nauczaniu języka angielskiego i oferuje kursy przez cały rok. Oprócz intensywnej nauki języka angielskiego można również skorzystać z dodatkowych wycieczek i zajęć umożliwiających wspaniałą zabawę i zwiedzanie Malty po zajęciach w szkole.

Osoby zainteresowane przeżyciem niezapomnianej przygody, na zabytkową Maltę na kurs językowy na Malcie, zaprasza na przykład Maltalingua – szkoła języka angielskiego, która oferuje kursy i obozy języka angielskiego – na wszystkich poziomach, przez cały rok – dla dorosłych (powyżej 16 roku życia), młodzieży (od 12 do 17 roku życia) oraz dla rodzin z dziećmi (od 8 roku życia). Rodzaj kursu można dopasować do swoich możliwości i oczekiwań. Zajęcia prowadzone są w małych grupach, a ich forma dostosowana jest do wieku słuchaczy. Szczegółową ofertę kursów językowych na Malcie można znaleźć na stronie http://www.maltalingua.pl/szkola-jezykowa/.

Szkoła położona jest w zabytkowej części miasta; mieści się w niedawno odnowionym, zabytkowym budynku z basenem i kawiarnią na dachu, z którego roztacza się przepiękny widok na malowniczą zatokę St. Julian’s. Wszystkie kwatery i apartamenty oferowane przez Maltalingua znajdują się zaledwie kilka minut na piechotę od szkoły, a wybór opcji zakwaterowania jest szeroki i dopasowany do różnych możliwości finansowych – apartamenty, mieszkanie z rodziną maltańską, a także kilka hoteli. Dyrektor szkoły pochodzi z Wielkiej Brytanii i przywiązuje wielką wagę do rekrutacji wysoko wykwalifikowanych native speakerów na nauczycieli. Nowoczesny i przyjazny budynek szkoły posiada klimatyzację raz najnowszy sprzęt multimedialny. Maltalingua zapewnia nie tylko komfortową atmosferę uczenia się, ale również spełnia najwyższe, międzynarodowe standardy jakości nauczania języka angielskiego. Podczas zajęć w małych grupach na wszystkich poziomach nacisk kładziony jest na konwersację. Kursanci uczą się przedewszystkim poprzez pracę w grupie lub w parach. Codziennie po południu oferowane są wycieczki lub zajęcia pozaszkolne. W programie dla młodzieży w wycieczkach biorą udział opiekunowie. Maltalingua ma klub plażowy.  Dodatkowo z Maltalingua można zwiedzić m.in. stolicę Malty – Valettę, Mdinę – dawną stolicę Malty lub wybrać się na wycieczkę na Gozo.

Połącz przyjemne z pożytecznym i ruszaj na słoneczną Maltę!

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt