MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Nagroda „Dźwignia” jest przyznawana od 2000 r. przez Naczelną Organizację Techniczną, Krajową Izbę Gospodarczą oraz Redakcję „Przeglądu Technicznego”. Jej celem jest wspieranie i promowanie osób i firm przyczyniających się do tworzenia nowych miejsc pracy, wdrażających zaawansowane technologie, zwiększających konkurencyjność i innowacyjność polskiej gospodarki.

Odbywający się we Wrocławiu XXV Kongres Techników Polskich wspólnie z III Światowym Zjazdem inżynierów Polskich był znakomitą okazją do wręczenia Nagród „Dźwignia” przyznanych przez jej Kapitułę w bieżącym roku. Nagrody tegorocznym laureatom wręczono podczas Gali „Polacy Razem” odbywającej się w Domu Technika NOT we Wrocławiu 16 czerwca 2016r.

Nagrody „Dźwignia 2016” otrzymali:

  • inż. Tadeusz Chęsy, właściciel Drukarni POZKAL Sp. z o.o. oraz kompleksu „SOLANKI” Uzdrowisko Inowrocław Sp. z o.o. - za uratowanie kilkuset miejsc pracy w poligrafii oraz w lecznictwie sanatoryjnym;
  • inż. Ryszard Czupryński, twórca Spółki AGRO-Visbek z Bydgoszczy - za niekonwencjonalne rozwiązanie problemów zatrudnienia oraz uruchomienie produkcji prozdrowotnych wyrobów mięsnych;
  • dr Jan Włodarczyk, właściciel Spółki UNIPHAR w Warszawie - za stworzenie od podstaw kilkudziesięciu miejsc pracy i wprowadzanie na rynek nowoczesnych produktów wspierających zdrowotność.

Nagrodę laureatom wręczyli wspólnie: Ewa Mańkiewicz Cudny – Prezes Naczelnej Organizacji Technicznej, redaktor naczelna „Przeglądu Technicznego”, Wojciech Ratyński – Honorowy Prezes NOT, Przewodniczący Kapituły Nagrody DŹWIGNIA oraz Jacek Czech - Dyrektor ds. Rozwoju Krajowej Izby Gospodarczej.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt