MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Czy wiesz, że w Rzeszowie jedna z uczelni oferuje studia, na które ludzie przyjeżdżają z całej Polski? Studia te nazywają się ZARZĄDZANIE LOTNICTWEM (AVIATION MANAGEMENT), a ta uczelnia to Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie! Poznaj człowieka, który przyjechał na te studia z Krakowa. Z Tomaszem Migaczem rozmawia Szymon Taranda.

Szymon Taranda: Dlaczego opuścił Pan Kraków i wybrał studia w Rzeszowie?

Tomasz Migacz: Przyjechałem na studia do Rzeszowa, ponieważ Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, która się tu mieści jest jedyną uczelnią w Polsce oferującą studia ZARZĄDZANIE LOTNICTWEM, które prowadzone są w całości w języku angielskim.

ST: Co sprawiło, że wybrał Pan właśnie AVIATION MANAGEMENT?

TM: Zawsze marzyłem, żeby skończyć automatykę i robotykę na AGH w Krakowie. Jednak, pewnego razu do mojego liceum przyszła osoba, oferująca testy psychologiczne mające pomóc mi w wyborze mojego kierunku studiów. Z owych testów wynikało wprost, że moja przyszłość ma zostać związana z lotnictwem. Tak też się stało.

ST: Czy rzeczywiście wybór AVIATION MANAGEMENT był dobrą decyzją?

TM: Tak! Bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie liczne wykłady prowadzone przez niemieckich praktyków lotniczych. Były one niesamowitą okazją dla nas – studentów – by uzyskać praktyczną wiedzę, o którą tak trudno w dzisiejszych czasach. Teraz z perspektywy czasu wiem, że te studia to była bardzo dobra decyzja!

ST: Wiem, że studia we WSIiZ stały się przepustką do kolejnych elitarnych studiów z zakresu lotnictwa…

TM: Studiując AVIATON MANAGEMENT na poziomie licencjackim najbardziej pochłonęły mnie problemy związane z operacyjną stroną lotniska. Postanowiłem więc magistra zrobić w tym właśnie wąskim zakresie. Do wyboru uczelni przyczynił się jeden z wykładowców WSIiZ, który podczas wykładu we WSIiZ rekomendował Uniwersytet w Cranfield jako najlepszą i jedyną uczelnie w Europie oferującą kierunek Airport Planning and Management. Chcąc zrobić międzynarodową karierę związaną z lotnictwem, ukończenie tak prestiżowej uczelni jak Cranfield jest niezbędne. Po długim procesie rekrutacyjnym, uniwersytet ten zaoferował mi miejsce na tym właśnie kierunku.

ST: Gratuluję, życzę sukcesów zawodowych i dziękuję za rozmowę.

Tomasz Migacz jest absolwentem AVIATION MANAGEMENT – jedynych takich studiów w Polsce prowadzonych przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W przyszłości będzie odpowiadał za funkcjonowanie lotnisk. A Ty? Kim chcesz zostać? Bez względu na to, gdzie mieszkasz, wybierz Rzeszów, a w nim Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania.

O elitarnych studiach AVIATION MANAGEMENT

WSIiZ jest jedyną uczelnią w Polsce, która kształci na tych elitarnych studiach. W trakcie nauki zdobędziesz wszechstronną wiedzę ekonomiczną, społeczną i prawną, niezbędną do pracy w szeroko pojętej branży lotniczej.

Zostaniesz przygotowany do samodzielnego przeprowadzania analiz, rozwiązywania problemów ekonomicznych przedsiębiorstw, organizacji i instytucji lotniczych. Poznasz praktyków rynku lotniczego z całego świata. Będziesz pracować m.in. na symulatorze pracy menedżera linii lotniczej, nauczysz się też obsługi programu symulującego pracę lotniska ARCPort.

Aviation Management to również udział w badaniach organizowanych dla sektora lotniczego, specjalistycznych seminariach i konferencjach oraz możliwość nawiązania międzynarodowych kontaktów, które pomogą ci we właściwym kształtowaniu swojej ścieżki kariery.

Na mocy umowy podpisanej z jednym z największych przewoźników lotniczych w Europie – LUFTHANSĄ, w trakcie studiów będziesz kształcić się pod okiem międzynarodowych ekspertów z branży lotniczej. Zajęcia specjalnościowe prowadzą międzynarodowi specjaliści z branży lotniczej, tacy jak prof. dr inż. Ulrich Desel, prof. dr Hansjohen Ehmer czy prof. dr Hans Arthur Vogel.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt