MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Od kilku lat stolica Małopolski to jeden z najpopularniejszych w Polsce i na świecie region pod względem lokowania biznesu. W Krakowie w branży outsourcingowej zatrudnienie znajduje obecnie prawie 50 tys. osób. Znaczna część to stanowiska IT. Odpowiadając na ten trend i rosnące zapotrzebowanie na kandydatów w sektorze, jesienią swoją krakowską filię otworzy szkoła programowania Codecool. Kursanci w praktyczny sposób nauczą się tam nowoczesnych technologii programowania, najbardziej pożądanych przez pracodawców.

Szkoła oferuje kursy trwające 18 miesięcy, w trakcie których uczestnicy z pomocą mentora w innowacyjny sposób uczą się programowania w kilkuosobowych grupach. W tym czasie nabywają kompetencje wymagane do podjęcia pracy na stanowisku programisty. – To idealne rozwiązanie dla osób, które myślą o zmianie kwalifikacji zawodowych i są do tego wysoko zmotywowane. Zwłaszcza, że nic nie ryzykują – wszystkim, którzy ukończą szkolenie, dajemy gwarancję zatrudnienia, a płatność odbywa się w ratach dopiero po podjęciu pracy na stanowisku programisty - twierdzi Jerzy Mardaus, menedżer regionalny szkoły programowania Codecool.

W pierwszym semestrze funkcjonowania szkoły, naukę rozpocznie 60 kursantów. W trakcie trzech semestrów będą zdobywać wiedzę z zakresu nowoczesnych technologii programowania, najbardziej pożądanych przez pracodawców, takich jak: Java, C#, Python, JavaScript. Grupy prowadzone są przez doświadczonych mentorów, a nauka opiera się na opracowywaniu rozwiązań i rozwiązywaniu zadań, przed jakimi na co dzień stają programiści w swojej pracy.  – Praca programisty to nieustanne rozwiązywanie problemów. Dlatego oprócz nauki konkretnych języków programowania to właśnie na ten aspekt będziemy kładli duży nacisk. Umiejętność radzenia sobie z trudnościami i chęć ciągłego doskonalenia swoich kompetencji to obecnie podstawa sukcesu w tak dynamicznie rozwijającym się sektorze, jakim jest IT – przyznaje Mateusz Ostafil, jeden z mentorów w Codecool.

Od ponad roku oddziały Codecool działają już na Węgrzech, w Miszkolcu i Budapeszcie.  –  Otwarcie oddziału w Krakowie to wynik wnikliwej analizy i dostrzeżenia potencjału, jaki tkwi w tym regionie. Zarówno w kwestii zasobów kadrowych jak i pozycji Małopolski w światowych rankingach – komentuje Jerzy Mardaus, menedżer regionalny szkoły programowania Codecool. – Menadżerskie doświadczenie założycieli, zdobyte w firmach IT, pozwoliło na opracowanie programu, odpowiadającego bieżącym potrzebom lokalnych pracodawców tej branży. Model ten sprawdza się w zagranicznych placówkach, wierzymy że tak będzie też w przypadku polskiego oddziału – dodaje.

Więcej https://codecool.pl/

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt