MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

W tym roku obchodzimy 100 rocznicę przyłączenia Woli do Warszawy. Z tej okazji Centrum Handlowe Wola Park będzie gościć wystawę zorganizowaną przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Wola. Odwiedzający Centrum od 2 do 28 sierpnia będą mieli okazję zobaczyć jak zmieniła się dzielnica na przestrzeni wieku.

Dokładnie 8 kwietnia 1916 roku Warszawa powiększyła się o ponad 8 tys. hektarów, a liczba jej mieszkańców wzrosła o ponad 100 tysięcy osób. Do stolicy dołączyła Wola i jej tereny – Wielka Wola, Koło i Czyste. Ich industrializm i wielokulturowość nadały stolicy niepowtarzalny charakter.

Z okazji okrągłego jubileuszu Wola Park i Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola zapraszają na wystawę zdjęć „Sto lat stołecznej Woli”. Fotorelacja obejmuje zarówno tragiczne wojenne losy Woli, jak i jej powojenną rozbudowę oraz czasy współczesne. Wystawa potrwa do 28 sierpnia. Składają się na nią fotografie ze zbiorów Cyfrowego Archiwum Wolskich Regionaliów, Żydowskiego Instytutu Historycznego im. Emanuela Ringelbluma i Muzeum Woli. 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt