MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Jeśli zapał do nauki byłby dyscypliną olimpijską, to w sierpniu mielibyśmy już dodatkowych 50 złotych medali. Wszystkie zdobyliby uczniowie, którzy biorą udział w obozie naukowym ADAMED SmartUP – grupa młodych pasjonatów nauk ścisłych i przyrodniczych ukończyła właśnie swój pierwszy tydzień pobytu w miejscu, w którym nauki nigdy nikomu nie dosyć.

Chemia i biochemia, medycyna i nauki medyczne, inżynieria i robotyka oraz fizyka i nowe technologie. Te cztery bloki tematyczne wypełniły pierwsze dni obozu od rana do wieczora. Uczniowie w kilkunastoosobowych grupach zdobywali wiedzę podczas zajęć prowadzonych przez wyjątkowych wykładowców z polskich i zagranicznych uczelni i instytutów badawczych. Każdy z nauczycieli to nie tylko wybitny specjalista w swojej dziedzinie, ale także znakomity popularyzator nauki, który najbardziej nawet skomplikowany problem potrafi zaprezentować w przystępny dla młodzieży sposób.

Wykłady oraz – a może przede wszystkim – dziesiątki doświadczeń naukowych zachwycają młodych naukowców. – Tutaj nikt nie czeka z wytęsknieniem na koniec kolejnej lekcji. Przeciwnie – rozmowy, pytania i prawdziwie naukowe dyskusje przeciągają są często długo poza przewidziany w harmonogramie czas – podkreśla Marcin Pyrek, jeden z uczestników obozu. Wrażenie na uczniach zrobił też dostępny w laboratoriach najnowocześniejszy sprzęt badawczy – dla większości był to pierwszy kontakt z tak profesjonalną aparaturą do doświadczeń naukowych.

Obóz jeszcze się nie skończył, ale już teraz cieszą nas opinie jego uczestników. To niezwykli młodzi ludzie, z których aż kipi chęć poznania i dowiedzenia się więcej. Sami wykładowcy przyznają, że prowadzenie zajęć dla tak utalentowanych i zaangażowanych grup to prawdziwa przyjemność – mówi Anna Kosińska, Kierownik Programu ADAMED SmartUP.

Uczestnicy dwutygodniowego obozu zostali wyłonieni spośród kilku tysięcy uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy zarejestrowali się do drugiej edycji programu ADAMED SmartUP. Wszyscy wzięli udział w wieloetapowej rekrutacji, której częścią była internetowa gra naukowa rozgrywająca się w wirtualnej rzeczywistości.

Z obozowej 50-dziesiątki wybranych zostanie dziesięciu laureatów nagrody głównej programu ADAMED SmartUP – 10-miesięcznego indywidualnego programu konsultacji edukacyjnych, prowadzonych przez ekspertów i naukowców. Najlepsi otrzymają również stypendium naukowe dopasowane do własnych potrzeb.

O tym jak wiele znaczy udział w programie przekonali się zwycięzcy ubiegłorocznej edycji. Wsparcie mentorów zorganizowane przez ADAMED SmartUP umożliwiło im zdobycie pierwszych miejsc w krajowych i zagranicznych olimpiadach, rozpoczęcie studiów na najlepszych uniwersytetach na świecie, czy prowadzenie autorskich projektów badawczych. Rejestracja do trzeciej edycji programu rusza już we wrześniu na stronie www.adamedsmartup.pl.

ADAMED SmartUP to program naukowo-edukacyjny skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, mający na celu popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wsparcie rozwoju pasji i zainteresowań szczególnie uzdolnionej młodzieży. Podstawą inicjatywy jest platforma internetowa www.adamedsmartup.pl oraz program stypendialny przeznaczony dla osób w wieku 15-19 lat.  młodzieży i środowiska naukowego. Organizatorem programu jest Fundacja Grupy Adamed, której celem jest wspieranie działalności badawczo-rozwojowej, naukowej i oświatowej,  popularyzacja nauki oraz wsparcie rozwoju młodzieży i środowiska naukowego.

Grupa Adamed to polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, która powstała 30 lat temu od podstaw, na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów. Jest producentem ponad 250 produktów nowej generacji, oferowanych zarówno polskim jak i zagranicznym pacjentom z ponad 60 krajów świata

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!