MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Pod hasłem „Przywództwa w biznesie” ruszyła nowa edycja Olimpiady Przedsiębiorczości. W zawodach zdobyć można nie tylko wiedzę i nowe umiejętności, ale też indeksy SGH i Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Do udziału zaproszona jest młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych kończących się egzaminem maturalnym. Zapisy trwają do 31 października br.

Olimpiada Przedsiębiorczości to realizowany przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych ogólnopolski, trzyetapowy konkurs dla uczniów szkół, w których nauka kończy się maturą. Celem projektu jest promocja przedsiębiorczości i wiedzy o gospodarce wśród młodzieży. Program zawodów obejmuje zagadnienia z zakresu ekonomii, zarządzania, psychologii i praktyki biznesowej. Uczniowie biorący udział w Olimpiadzie będą mogli wykazać się umiejętnościami i wiedzą w testach, prezentacjach, pracy zespołowej oraz pisaniu eseju. Każdego roku do uczestnictwa w programie przystępuje ponad tysiąc szkół z całej Polski – w jedenastu poprzednich edycjach placówki zgłosiły łącznie ponad 211 tys. uczniów. Eliminacje szkolne w 12. edycji odbędą się już w grudniu br., zawody okręgowe w marcu, a finał w kwietniu 2017 r.

Program Olimpiady, regulamin i formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: www.olimpiada.edu.pl. Zgłoszenia uczniów dokonuje nauczyciel reprezentujący szkołę. Udział w programie jest bezpłatny.

Współorganizujące Olimpiadę uczelnie ekonomiczne – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu, przewidziały dla finalistów i laureatów znaczne ułatwienia w procesie kwalifikacyjnym na studia. Zawodnicy z najlepszymi wynikami otrzymają także nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy zakwalifikowani do etapu okręgowego otrzymają możliwość udziału w kursie e-learningowym nt. rozwijania działalności biznesowej, a także publikacje od Wydawnictwa Difin i zaproszenie na egzamin na Certyfikat YoungMBA.

Uhonorowani zostaną także nauczyciele i szkoły. Opiekunom laureatów – w podziękowaniu za ich zaangażowanie - przypadną nagrody rzeczowe. Szkoły zwycięzców zostaną wyróżnione zestawami publikacji, przygotowującymi do kolejnej edycji zawodów. Ufundowana przez firmę Plagiat.pl nagroda specjalna Olimpiady – tablica interaktywna – zostanie rozlosowana wśród szkół zawodników zakwalifikowanych do eliminacji okręgowych, a wszystkie te szkoły otrzymają od Plagiat.pl 50% zniżkę na roczną licencję systemu antyplagiatowego „Antyściąga” i wdrożenie systemu. Ponadto - już na samym początku zawodów - 25 szkołom z małych miejscowości, które zgłoszą największą liczbę zawodników zostanie przekazana książka dotyczącą hasła przewodniego 12. edycji zawodów.

Więcej informacji udziela Biuro Olimpiady Przedsiębiorczości (tel. 22 564 9725, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!