MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


13 października 2016 roku o godzinie 14:30 w warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula odbędzie się otwarty wykład „Przyszłość Europy” wygłoszony przez Guya Verhofstadta – byłego premiera Belgii, obecnie posła do Parlamentu Europejskiego i przewodniczącego Sojuszu Liberałów i Demokratów w Europie (ALDE).

Guy Verhofstadt jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polityków na europejskiej scenie politycznej. Przed rozpoczęciem działalności w europarlamencie, w latach 1999-2008, stał na czele belgijskiego rządu. Jest założycielem federalistycznej Grupy Spinelli, był także nagrodzony prestiżowym wyróżnieniem ‘Vision for Europe’ (2002). Jest autorem wielu książek, w tym m.in. „Europejska choroba” (2015), „Dla Europy. Manifest postnarodowej rewolucji w Europie” (2012, z Danielem Cohnem-Benditem), „Stany Zjednoczone Europy” (2006). W roku 2004 został odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-belgijskiej współpracy.

Polityk uchodzi za postać niezwykle kontrowersyjną. Słynie z ostrego języka i często krytykuje działania, które uważa za szkodliwe dla Europy. W wielu przypadkach odnosi się do spraw Polski i działań rządu, co spowodowało, że w niektórych mediach i kręgach politycznych jest nazywany wręcz politykiem antypolskim. Spotkanie na Uczelni Vistula będzie idealną okazją do wysłuchania Guya Verhofstadta i poznania jego opinii na żywo.

Wykład odbędzie się w Auli numer 5. Wstęp wolny.

Więcej informacji vistula.edu.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt