MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Warsztaty dla studentów uczelni ekonomicznych dotyczące wpływu biznesu na zrównoważony rozwój, prowadzone przez przedstawicieli PKO Banku Polskiego, były jednym z punktów 68. Światowego Kongresu AIESEC. Bank jako partner wydarzenia uczestniczył także w SpeakOut Tour – cyklu spotkań poprzedzających kongres.

Prawie 1000 osób z całego świata uczestniczyło w kongresie, który już po raz trzeci odbywał się w Polsce. Przedstawiciele wszystkich krajów członkowskich AIESEC spotkali się, aby wymieniać się swoimi doświadczeniami oraz dyskutować o rozwoju organizacji. W tym roku program skupiał się na Globalnych Celach Zrównoważonego Rozwoju, które w grudniu 2015 roku zostały przedstawione przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Zrzeszający studentów z ponad 120 krajów AIESEC został Partnerem ONZ i odpowiada za promocję 17 celów wśród młodego pokolenia.

Zrównoważony rozwój

Ważnym punktem kongresu było dwudniowe spotkanie Global YouthSpeak Forum. Obrady skupiały się na tym jak poprawić jakość i dostęp do edukacji oraz jak wspierać przedsiębiorczość w różnych rejonach świata. Do dyskusji zaproszono reprezentantów wielu firm z Polski oraz z całego świata. Przedstawiciele PKO Banku Polskiego poprowadzili dla studentów polskich uczelni ekonomicznych warsztaty dotyczące celu 8 Zrównoważonego Rozwoju według ONZ: Godna praca i wzrost ekonomiczny.  Robert Zmiejko, dyrektor Biura Strategii i Relacji Międzynarodowych w PKO Banku Polskim, mówił m.in., przed jakimi wyzwaniami gospodarczymi stoi Polska oraz jak PKO Bank Polski i inne firmy mogą wpływać na zrównoważony wzrost gospodarczy, zatrudnienie i godną pracę dla wszystkich. – Omawialiśmy m.in. rozwiązania, jakie stosują inne firmy oraz dobre praktyki na świecie – podkreśla Robert Zmiejko.

Na zakończenie YouthSpeak Forum uczestnicy mieli za zadanie wypracować projekty związane z 17 Celami Zrównoważonego Rozwoju, które będą realizowane przez AIESEC na całym świecie. W odniesieniu do warsztatów Banku - pomysły wdrożenia działań wpływających na wzrost gospodarczy i miejsca pracy, które mogą podejmować polskie przedsiębiorstwa. - Propozycje studentów koncentrowały się głównie wokół wsparcia przedsiębiorczości i wejścia młodych ludzi na rynek pracy – mówi koordynująca warsztaty Jolanta Jakóbczyk, dyrektor Biura Rozwoju Zasobów Ludzkich w PKO Banku Polskim.

Przygotowany został również specjalny stand, na którym młodzi ludzie w bezpośrednich rozmowach z pracownikami Banku mogli dowiedzieć się więcej o tym, jaką politykę i działania w zakresie zrównoważonego rozwoju prowadzi PKO Bank Polski oraz zapoznać się z ofertą praktyk i staży w Banku.

Własna firma czy etat

Warto dodać, że PKO Bank Polski był również zaanagażowany w poprzedzający kongres cykl jednodniowych imprez SpeakOut Tour. Jego celem było wprowadzenie studentów oraz młodych ludzi z Polski w dyskusję na temat różnorodności, przedsiębiorczości i zrównoważonego rozwoju. Cykl obejmował warsztaty „Przedsiębiorczość finansowa, czyli jak zarządzać własnym budżetem?” Prowadził je m.in. Rafał Madej, dyrektor Departamentu Produktów Inwestycyjnych i Ubezpieczeniowych w PKO Banku Polskim. Wziął także udział w debacie na temat „Własna firma czy etat? Czy warto założyć działalność gospodarczą?”. Jej uczestnicy zastanawiali się m.in. jakie cechy pomagają przedsiębiorcy osiągać sukcesy, czy pracując na etacie można się spełnić zawodowo oraz rozmawiali o zaletach pracy w korporacji.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt