MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Jak powstaje plastik z mleka? Do czego służą kulki alginianowe? Czym dla biochemika jest „wstrząśnięty błękit”? M.in. tego dowiedzą się uczniowie kilkudziesięciu polskich szkół ponadpodstawowych. 25 października ruszyła kolejna odsłona Roadshow ADAMED SmartUP, którą poprowadzą studenci Politechniki Śląskiej.

Celem inicjatywy jest zachęcenie młodzieży do studiowania nauk ścisłych i przyrodniczych oraz do spróbowania swoich sił w 3. edycji programu ADAMED SmartUP, unikalnego na polskiej mapie edukacji projektu, który wspiera uzdolnioną młodzież. Umożliwia on bowiem swoim uczestnikom kontakt z ekspertami oraz naukowcami z Polski i z zagranicy, współpracę z uczelniami i ośrodkami badawczymi, a także pomaga w aplikowaniu na studia wyższe.

Podczas tych spotkań uczniowie obejrzą pokaz naukowy, z którego dowiedzą się m.in. jak w domowym zaciszu można stworzyć plastik z naturalnych składników oraz poznają podstawy kuchni molekularnej. Studenci przeprowadzą także eksperyment o nazwie „Słoniowa pasta do zębów” oraz instruktaż z posiewów (hodowli bakteryjnych), a każdy uczestnik otrzyma płytkę z wysianym podłożem i jednorazową głaszczkę (specjalną szpatułkę, wykorzystywaną w tym doświadczeniu).

Wizyty BioBusa, czyli Studenckiego Koła Naukowego Biotechnologów z Politechniki Śląskiej, w szkołach odbędą się w ramach Roadshow ADAMED SmartUP – cyklu spotkań z uczniami szkół ponadpodstawowych. W okresie od 25 października do 22 listopada studenci będą odwiedzać szkoły z województw południowej Polski. Pełna lista szkół znajduje się na stronie www.adamedsmartup.pl.

Tegoroczne Roadshow to drugie tego typu wydarzenie zorganizowane w ramach ADAMED SmartUP. W pierwszym – zachęcającym do udziału w 1. edycji programu – odwiedzono 20 największych szkół z 18 polskich miast.

ADAMED SmartUP to program naukowo-edukacyjny skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, mający na celu popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wsparcie rozwoju pasji i zainteresowań szczególnie uzdolnionej młodzieży. Podstawą inicjatywy jest platforma internetowa www.adamedsmartup.pl oraz program stypendialny przeznaczony dla osób w wieku 15-19 lat.  Organizatorem programu ADAMED SmartUP jest Fundacja Grupy Adamed, której celem jest wspieranie działalności badawczo-rozwojowej, naukowej i oświatowej, popularyzacja nauki oraz wsparcie rozwoju młodzieży i środowiska naukowego.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.