MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Pod hasłem "Przywództwa w biznesie" ruszyła nowa edycja Olimpiady Przedsiębiorczości. W zawodach zdobyć można nie tylko wiedzę i nowe umiejętności, ale też indeksy publicznych uczelni ekonomicznych w Polsce, w tym Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Do udziału zaproszona jest młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych kończących się egzaminem maturalnym. Zapisy trwają do 31 października br.

Olimpiada Przedsiębiorczości to realizowany przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych ogólnopolski, trzyetapowy konkurs dla uczniów szkół, w których nauka kończy się maturą. Celem projektu jest promocja przedsiębiorczości i wiedzy o gospodarce wśród młodzieży. Program zawodów obejmuje zagadnienia z zakresu ekonomii, zarządzania, psychologii i praktyki biznesowej. Uczniowie biorący udział w Olimpiadzie będą mogli wykazać się umiejętnościami i wiedzą w testach, prezentacjach, pracy zespołowej oraz pisaniu eseju. Każdego roku do uczestnictwa w programie przystępuje ponad tysiąc szkół z całej Polski – w jedenastu poprzednich edycjach placówki zgłosiły łącznie ponad 211 tys. uczniów. Eliminacje szkolne w 12. edycji odbędą się już w grudniu br., zawody okręgowe w marcu, a finał w kwietniu 2017 r.

Program Olimpiady, regulamin i formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: www.olimpiada.edu.pl. Zgłoszenia uczniów dokonuje nauczyciel reprezentujący szkołę. Udział w programie jest bezpłatny.

Więcej na: http://www.ue.katowice.pl oraz www.olimpiada.edu.pl

Fot. Izabela Kozłowska

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt