MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Na dwa dni (27-28 października) Łódź stanie się centrum dyskusji o innowacjach. Podczas konferencji „Innowacyjna Europa” spotkają się prezesi firm, ministrowie, szefowie działów R&D, prawnicy, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych i uczelni. Nie zabraknie także ekspertów z USA i Izraela. Wśród prelegentów pojawią się Christin Ortiz z Massachusetts Institute of Technology, najlepszego na świecie uniwersytetu, oraz Saul Singer, były dziennikarz izraelskiego dziennika „The Jerusalem Post”, współautor bestsellera „Naród Start-upów. Historia cudu gospodarczego Izraela”.

– Będziemy rozmawiać o przyszłości uniwersytetów, przewagach konkurencyjnych naszego kontynentu, ale też o konkretnych rozwiązaniach wspierających rozwój krajowej gospodarki, które już są dostępne na naszym rynku, jak np. crowdfunding udziałowy, ulgi podatkowe czy zwinne kontrakty. Wskażemy także nowe kierunki rozwoju – mówi Maciej Kuziemski, prezes Koalicji na rzecz Polskich Innowacji, która organizuje wydarzenie.

Innym tematem będzie działalność badawczo-rozwojowa. – Mała ustawa o innowacyjności rozbudowała ulgi dla przedsiębiorców, ale niewiele przedsiębiorstw o nich wie i z nich korzysta – uważa Beata Cichocka-Tylman, przedstawicielka Koalicji z ramienia PwC.

Jej zdaniem ważnym zagadnieniem, które także będzie poruszane podczas wydarzenia, jest mądre inwestowanie w start-upy. – Rząd jest bardzo aktywny we wspieraniu młodych firm, o czym świadczą pieniądze publiczne przeznaczane na ten cel. Pojawia się więc pytanie, jak walczyć o dobre start-upy i w które inwestować, aby tych pieniędzy nie zaprzepaścić – mówi Cichocka-Tylman.

Z kolei Michał Dżoga z Koalicji będzie mówił o tym, po co korporacjom start-upy, jakie są modele współpracy z młodymi firmami oraz które z nich są najlepsze dla spółek skarbu państwa. – Firmy państwowe zdobywają pierwsze doświadczenia w zakresie finansowania innowacji w Polsce. Warto, aby wypracowały optymalny dla siebie model biznesowy, analizując, jak to robią korporacje – uważa Dżoga.

W panelach dyskusyjnych wezmą udział przedstawiciele organizacji zaangażowanych w rozwój rynku innowacji w Polsce, w tym reprezentanci administracji państwowej, tj. Piotr Dardziński z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jadwiga Emilewicz z Ministerstwa Rozwoju, prezesi firm, tj. Marcin Olszewski z Fujitsu Polska, Jakub Probola z hub:raum czy Piotr Pietrzak z IBM Poland, eksperci uczelni i organizacji pozarządowych, tj. Jakub Wygnański ze Stoczni, Alek Tarkowski z Centrum Cyfrowego, prof. Dariusz Jemielniak czy dr Kaja Prystupa-Rządca z Akademii Leona Koźmińskiego.

To już trzecia edycja wydarzenia organizowanego przez Koalicję na rzecz Polskich Innowacji, które jest okazją do dyskusji nad najważniejszymi wyzwaniami rozwojowymi dla ekosystemu innowacji w Polsce i regionie. Koalicja na rzecz Polskich Innowacji powstała w 2015 roku z inicjatywy instytucji zaangażowanych w działalność innowacyjną. Jest niezależną organizacją zrzeszającą firmy oraz instytucje zaangażowane w rozwój innowacyjności w Polsce. Więcej o Koalicji: www.koalicjadlainnowacji.pl.

Wydarzenie ma charakter otwarty (zaproszenia można uzyskać u organizatora). Odbędzie się 27-28 października 2016 roku w hotelu Double Tree by Hilton w Łodzi. Więcej: www.ie2016.pl.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt