MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Zanim zdecydują się na wybór pierwszego pracodawcy, chcą wiedzieć, jak będzie wyglądała  praca w danej firmie na co dzień. Według badania Universum, takich informacji najczęściej poszukuje 61% studentów z Polski*. Zbierają opinie wśród znajomych lub w sieci, najlepiej jednak, jeśli mogą zdobyć doświadczenia związane z wymarzonym pracodawcą samodzielnie. Jak poznać pracę w firmie, jeszcze w niej nie pracując? Na przykład poprzez program P&G Business Minds Challenge, którego kolejna edycja odbędzie się już tej jesieni.

Coraz więcej studentów rozpoczyna swoją karierę zawodową nawet w połowie studiów. Młodzi ludzie szukają możliwości, które pozwolą im zdobyć pierwsze doświadczenia w biznesie i skonfrontować je z wiedzą zdobytą na zajęciach czy z biznesowej literatury – mówi Agnieszka Sagan, Talent Acquisition Manager P&G w Europie Centralnej. Nic dziwnego: pokolenie millenialsów bierze rozwój swojej kariery we własne ręce. Drogowskazem są na pewno programy staży i praktyk, które pozwalają w krótkim czasie zorientować się, jakie zadania i cele na co dzień stoją przed pracownikami, na czym polega praca
w danej branży i w konkretnym dziale.

W P&G z myślą o tych, którzy chcieliby jeszcze w trakcie studiów zmierzyć się z prawdziwymi biznesowymi projektami, powstał program Business Minds Challenge. W ciągu dwóch intensywnych dni uczestnik programu może poznać, na czym polega praca w naszej firmie i sprawdzić się w różnych obszarach biznesu. Uczestnicy pod okiem managerów rozwiązują case studies, w których na przykład planują kampanie dla takich marek P&G jak Pantene czy Old Spice. Ich zadaniem będzie przeanalizowanie danych finansowych, zaplanowanie kampanii marketingowej, dobranie kanałów sprzedaży – wyjaśnia Marta Pierzchalska, z działu Brand Management, jedna z prowadzących program.

Studenci wcielą się w role prawdziwych managerów firmy. W programie wezmą udział osoby z Polski i innych krajów Europy Centralnej. Nad case’ami będą pracować w zróżnicowanych zespołach, tak aby w każdym były osoby zainteresowane różnymi aspektami biznesu. Business Minds Challenge jest jednym z programów – obok staży i praktyk letnich – dzięki którym chcemy przyciągnąć przyszłych pracowników. Dla samych uczestników program jest bardzo dobrym sposobem, aby sprawdzić, czy to jest to, czym chcieliby się zajmować w przyszłości - dodaje Marta Pierzchalska.

Tak było w przypadku Marka Dubinina, uczestnika jednej z poprzednich edycji programu, dzisiaj managera w dziale logistyki P&G. Na udział w programie zdecydował się, kiedy do końca studiów zostało mu jeszcze 2 lata. Rozważałem pracę w logistyce bardzo poważnie. Na studiach wiele mówiło się o P&G jako o jednym z liderów także w tym obszarze, ale wtedy nie wiedziałem, co to dokładnie oznacza. Dzięki programowi dowiedziałem się, że firma stosuje podejście „end to end” i daje możliwość rozwoju w całym łańcuchu dostaw: od dostawy surowców, przez planowanie produkcji, aż po transport do klienta, podczas gdy dla wielu firm logistyka to głównie spedycja – mówi Dubinin.

Jak wziąć udział w programie?

Należy pomyślnie przejść proces rekrutacyjny, który rozpoczyna się aplikacją przez stronę internetową. Następnym etapem są testy i rozmowa kwalifikacyjna. Program jest skierowany do studentów 3., 4. i 5. roku. Jego zaletą jest także krótszy proces rekrutacji na praktyki letnie oraz staże. Wystarczy wziąć udział tylko w końcowym etapie rekrutacji, tj. rozmowie kwalifikacyjnej. Aplikacje można składać do 9 listopada 2016 r. Business Minds Challenge odbędzie się 8-9 grudnia w Budapeszcie.

Więcej informacji:
http://ce.pgcareers.com/students-corner/business-minds-challenge-2016/

*Źródło: Universum Talent Research 2016

 

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!