MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


W pierwszej połowie października reprezentacja MWSLiT uczestniczyła w konkursie Supply Chain Case Competition organizowanym od 6 lat przez General Motors i Wayne State University School of Business. To już kolejny wyjazd studentów MWSLiT do Detroit w USA. Tym razem uczestniczkami konkursu były: Jolanta Żukowska, Monika Bysiewicz, Katarzyna Kocyba i Malwina Biała.

Tegoroczne wydarzenie poświęcone było elektrycznemu samochodowi Chevroletowi Bolt’owi, który jeszcze w tym roku wejdzie do produkcji na rynek amerykański. Konkurs w USA to prestiżowe wydarzenie adresowane do studentów z całego świata. W tym roku musieli oni zmierzyć się z konkretnym zadaniem, a mianowicie wybrać dostawców baterii do samochodów elektrycznych i samochodów autonomicznych a także opisać strategię funkcjonowania na kolejne 5 lat.

Jak mówi jedna z finalistek: Podjęty prze GM temat jest bardzo aktualny, wiele nauczyłyśmy się o samochodach autonomicznych, elektrycznych, które według analiz rynku, z pewnością będą coraz częściej widoczne na naszych ulicach.

Dzięki uprzejmości General Motors finaliści konkursu mogli zobaczyć jak produkowany jest samochód hybrydowy Chevrolet Volt. Studenci odwiedzili również muzeum motoryzacji - Henry Ford Museum.

Uczestnicy konkursu mieli możliwość odbycia wielu spotkań, co pozwoliło im nie tylko zapoznać się z przedstawicielami General Motors, ale również porozmawiać z nimi na temat szans i zagrożeń w łańcuchu dostaw, a także o tym, że coraz większą rolę odgrywają systemy informatyczne w łańcuchu dostaw. Zaprezentowana bliżej została również firma General Motors; uczestnicy poznali takie działy jak Social Media oraz OnStar.

Ciekawym miejscem, które odwiedziły nasze laureatki był kampus Wayne State University, który jest nie tylko ogromnym ośrodkiem edukacyjnym, ale także miejscem spotkań przedstawicieli różnych kultur i narodowości.

Na zakończenie konkursu wszyscy uczestniczyli w oficjalnej kolacji na 72 piętrze hotelu Mariott. Spotkało się 17 grup reprezentujących, m.in. takie kraje jak: Brazylia, Meksyk oraz Polska (MWSLiT była jedyną uczelnią z Europy!). Najwięcej grup reprezentowało USA, gdyż w konkursie uczestniczyli studenci z uczelni w: Colorado, Waszyngtonie, Ohio, Florydzie, Michigan, Indianie, Iowa, New Jersey, Utah, Wirginii Zachodniej i  Północnej Dakocie.

Jak twierdzi opiekun grupy dr Marcin Pawęska udział w prestiżowym konkursie to szansa nie tylko na pokazanie swoich umiejętności na międzynarodowym forum, ale przede wszystkim świetna okazja do nawiązania kontaktów ze studentami z całego świata, a także z przedstawicielami wielu międzynarodowych firm takich, jak: Whirpool, Denso, Ryder, Lear, czy AIAG.

Gratulujemy naszym finalistkom i zapraszamy wszystkich do kolejnej edycji konkursu, która odbędzie się już za rok.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!