MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


300 metrów od Placu Czerwonego i Kremla grupa polskich uczelni prezentowała ofertę polskiego szkolnictwa wyższego na stoisku narodowym „Study in Poland” zorganizowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy na targach "Obrazowanije i kariera" w Moskwie. Wróciliśmy pełni optymizmu!

Studiowanie statystyk edukacyjnych jest pouczające: Rosja jest wśród dziewięciu krajów, z których przyjechało na studia do Polski najwięcej, bo ponad 1000 osób. Przy czym, niezależnie od tonu oficjalnej propagandy (polskiej i rosyjskiej) dynamika wzrostu w tym zakresie jest imponująca: w ciągu ostatnich pięciu lat liczba Rosjan studiujących w Polsce podwoiła się - z 529 w roku akad. 2010/11 do 1042 w roku 2015/16.

Oznacza to, że rosyjska młodzież ma świadomość coraz szerszych horyzontów, jakie dają studia za granicą, a jednocześnie sytuacja gospodarcza kraju zmusza rosyjską klasę średnią do rozważenia innych, niż tradycyjnie zachodnioeuropejskie, kierunków kształcenia młodzieży. Podkreślić też należy, że Moskwa, jako najbogatsze i zarazem szeroko  otwarte na świat miasto Rosji, jest liderem pod względem mobilności młodych ludzi.

Targi "Obrazowanije i kariera" odbywają się co roku w moskiewskim Gostinnym Dworze - prestiżowym centrum wystawienniczym o dużej powierzchni, znajdującym się w samym centrum rosyjskiej stolicy - 300 m od Placu Czerwonego i Kremla.

W sekcji dedykowanej studiom zagranicznym stoisko „Study in Poland” było doskonale widoczne dzięki spójnemu projektowi graficznemu w barwach narodowych. Poza Polską swoje studia wyższe promowały też takie kraje jak Niemcy, Nowa Zelandia, Czechy, Słowacja, Malta, Izrael, USA, Kanada, Francja, Cypr i inne.

Pobyt na targach w Moskwie i spotkania z tamtejszymi partnerami przekonują, że regularna obecność na rosyjskim rynku edukacyjnym i konsekwencja we wspólnych działaniach promocyjno-rekrutacyjnych przynoszą wymierne korzyści w postaci zwiększenia liczby rosyjskich studentów na polskich uczelniach. Dlatego co roku jesteśmy w Rosji (nie tylko w Moskwie, ale również w Petersburgu, Kaliningradzie i innych miastach) i do kontynuowania tej tradycji zachęcamy zainteresowane polskie uczelnie.

Study in Poland

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.