MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Pod hasłem "Nowe kino,Nowy Sącz" startuje w Nowym Sączu festiwal filmowy, na którym 25 i 26 listopada br.zostaną pokazane coraz popularniejsze na świecie, także w Polsce, krótkie filmy fabularne.

To stosunkowo nowy gatunek filmowy, coraz chętniej oglądany, zwłaszcza że jego dostępność upowszechnia się wraz z internetem. Przede wszystkim wśród ludzi młodych.

Takich krótkich fabuł powstaje z każdym rokiem coraz więcej. Kręcą je dziś nie tylko  studenci szkól filmowych, ale również doświadczeni zawodowcy i profesjonalizujący się amatorzy.

Mamy do czynienia z nowym zjawiskiem artystycznym i warto je publicznie odnotować.

Stąd pomysł powołania Festiwalu, który ma wszelkie szanse zakorzeniania się na mapie kulturalnych wydarzeń Polski - dlatego, jak mówi reżyser Robert Gliński, - Nowy Sącz miał nosa, że pierwszy postanowił taki festiwal zorganizować. Opowiedzieć obrazami coś krótko, a jednocześnie sensownie jest nie lada sukcesem. Tylko nielicznym udaje się zrobić krótki film, który wwierca się w głowę widza i daje do myślenia. Dlatego warto takie filmy zauważać i  propagować.

Na Festiwal napłynęło kilkadziesiąt propozycji, z czego do konkursu zakwalifikowano kilkanaście tytułów.

Patronat nad nowym festiwalem sprawują Polski Instytut Sztuki Filmowej i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Folder - Filmy Konkursowe

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt