MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Co łączy Targi Książki, Sylwestra Wrocławskiego, Sherlocka Holmesa, Harry’ego Pottera i Weekend Zamknięcia Programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016? ZAGADKA. Weź udział w wielkiej grze miejskiej Europejskiej Stolicy Kultury, rozwiąż zadania i wygraj wspaniałe nagrody książkowe! Gra odbędzie się 3 grudnia w Hali Stulecia w godzinach: 11:00-14:00. Zapisy ruszają 21 listopada o 12:00. Szczegóły dostępne są na stronie www.wroclaw2016.pl oraz na Facebooku ESK Wrocław 2016: fb.com/wroclaw2016

Spotkaj Pottera, Holmesa i Cześnika

Z okazji 25-lecia Wrocławskich Targów Książki (1-4 grudnia, Hala Stulecia), a jednocześnie w związku ze zbliżającymi się Weekendem Zamknięcia Programu ESK Wrocław 2016 (15-18 grudnia) i Sylwestrem gra miejska Europejskiej Stolicy Kultury bazuje na powiązaniach z literaturą i programem ESK. Uczestnicy zabawy będą mieli szansę spotkać kultowe postacie literackie, w tym Sherlocka Holmesa, Harry’ego Pottera, Cześnika z „Zemsty” Fredry czy bohatera „Bajek robotów” Stanisława Lema. Każda drużyna otrzyma nazwę w postaci jednej z liter alfabetu, zgodnie z tytułem: „Litera-tu-GRA”. Zadania dla graczy dotyczyć będą wybranych książek oraz wydarzeń Europejskiej Stolicy Kultury. Główną misją uczestników będzie pomoc Panu Sylwestrowi Wrocławskiemu w rozwiązaniu tajemniczej zagadki.

Jak wziąć udział?

W zabawie udział wziąć może każdy. Wystarczy zebrać drużynę liczącą od 2 do 5 członków i wysłać zgłoszenie drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapisy ruszają 21 listopada o godz. 12:00. Zgłoszenia zawierać muszą imiona i nazwiska oraz wiek uczestników, telefon kontaktowy jednej osoby z drużyny oraz kontaktowy adres e-mail. Zapisy będą prowadzone do 1. grudnia 2016 roku (do godz. 23:59) lub do wyczerpania puli miejsc w grze. Liczba miejsc jest ograniczona i wynosi 32 drużyny lub 160 osób.

Nagroda gwarantowana

Na najlepszych zawodników czekają m.in. wyśmienite książki od goszczących na targach wydawnictw, a wśród wszystkich uczestników gry rozlosowane zostaną nagrody pocieszenia, w tym zaproszenia na wydarzenia Weekendu Zamknięcia ESK Wrocław 2016. Każdy gracz otrzyma także upominek od ESK.

„Litera-tu-GRA” to wspólna inicjatywa Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 oraz Wrocławskich Targów Książki, które w tym roku obchodzą swoje 25-lecie. Od 1 do 4 grudnia w Hali Stulecia będzie można kupić książki, spotkać się z ich autorami i ilustratorami, wziąć udział w panelach dyskusyjnych, warsztatach i obejrzeć wystawy. Swoje stoisko na Targach będzie mieć również ESK Wrocław 2016. Zapraszamy po wydawnictwa z dziedziny literatury, architektury czy sztuk wizualnych, a także do specjalnej strefy chill-out. Gra miejska to jednocześnie zaproszenie na Weekend Zamknięcia Programu Europejskiej Stolicy Kultury (15-18 grudnia), w tym Ceremonię Zamknięcia – „Niebo” w Hali Stulecia, operę „Trubadur”, WROsound, Festiwal Przyjaźni czy Dni otwarte dla sztuki.

Szczegóły na www.wroclaw2016.pl oraz na www.facebook.com/wroclaw2016.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!