MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Lekcje z ZUS to projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W ramach projektu uczniowie uczestniczą w czterech lekcjach, których celem jest przekazanie im praktycznej wiedzy o systemie ubezpieczeń społecznych w Polsce. W tym roku jest to 3 edycja wydarzenia. W ramach Lekcji z ZUS organizowana jest również olimpiada wiedzy, wcześniej jako konkurs „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Pierwszy etap olimpiady przypada na 29 listopada br., drugi etap 14 marca 2017, a finał w Centrali ZUS w Warszawie, na 26 kwietnia 2017.

Lekcje z ZUS mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

W pierwszej edycji projektu, w roku szkolnym 2014/2015 wzięło udział około tysiąca szkół i kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całej Polski. Zachętą do uczestnictwa w Lekcjach z ZUS jest konkurs „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Do pierwszej edycji tego konkursu zgłosiło się 328 placówek edukacyjnych i przeszło 11 tys. uczniów. Do drugiej już ponad 19 tys. uczniów z 550 szkół. Więcej informacji na http://www.zus.pl/LekcjezZus/ 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt