MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Politechnika Świętokrzyska w Kielcach została uznana za najbardziej prodoktorancką uczelnię w Polsce, a Instytut Chemii Fizycznej PAN - za najbardziej sprzyjający doktorantom instytut PAN. O wynikach tegorocznych konkursów PRODOK i PROPAN poinformowała we wtorek Krajowa Rada Doktorantów, która jest ich organizatorem.

Konkurs na najbardziej prodoktorancką uczelnię w Polsce – PRODOK odbył się po raz dziewiąty. Organizatorzy otrzymali 31 zgłoszeń od uczelni z całego kraju. Z kolei po raz czwarty odbył się konkurs na najbardziej prodoktorancki Instytut Polskiej Akademii Nauk – PROPAN. Jego współorganizatorem jest Rada Samorządu Doktorantów. Kapituła otrzymała w tym przypadku 24 zgłoszenia.

Politechnika Świętokrzyska w Kielcach wyprzedziła w przygotowywanym rankingu w ramach konkursu PRODOK zaledwie jednym punktem Politechnikę Opolską, Uniwersytet Medyczny w Łodzi i Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Z kolei laureat konkursu PROPAN - Instytut Chemii Fizycznej PAN również jednym punktem wyprzedził w szrankach Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN.

W obu konkursach uczelnie i instytuty oceniano w kilkunastu kategoriach, m.in. rekrutacji na studia doktoranckie, pomocy prawnej dla doktorantów, lektoratów, rekrutacji czy badań naukowych. Jury składało się z dwóch kapituł - doktoranckiej i profesorskiej. Ta druga w obu przypadkach ostatecznie zatwierdziła wybór kapituły doktoranckiej.

Źródło: PAP - Nauka w Polsce

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt