MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Na Politechnice Poznańskiej w Katedrze Sieci Telekomunikacyjnych Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji zainaugurowano Akademię Huawei (HAINA). To jedyny tego typu program szkoleniowy w zakresie rozwiązań technologii informacyjno-komunikacyjnych w Polsce.

HAINA to program szkoleniowy Huawei, który ma umożliwiać jego uczestnikom pogłębianie wiedzy z dziedziny nowoczesnych technologii poprzez zajęcia praktyczne prowadzone przez profesjonalistów. Jednym z elementów programu będzie realizacja certyfikowanych kursów w dziedzinach m.in. bezpieczeństwa sieci komputerowych, zarządzania i administrowania sieci bezprzewodowej oraz tzw. rozwiązań „chmurowych”.

Dziekan Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej prof. dr hab. inż. Krzysztof Wesołowski powiedział PAP we wtorek, że współpraca z firmą Huawei ma przede wszystkim wymiar edukacyjny.

„To jest cykl kursów, które uzupełniają kwalifikacje potwierdzone certyfikatami nie tylko naszych obecnych studentów, ale także inżynierów, poprzez edukację na najnowocześniejszym sprzęcie” – powiedział.

Jak dodał, Akademia ma być stałym elementem edukacyjnym na Politechnice Poznańskiej, który podnosi także prestiż uczelni. „Huawei nie jest jedyną firmą, z którą współpracujemy, a kolejną, która związana jest z wiodącym przemysłem. To też pokazuje, jak wysoka jest jakość kształcenia w naszej uczelni, że liderzy danych branży chcą współdziałać właśnie z nami” – podkreślił.

Dziekan zaznaczył także, że oferowane za pośrednictwem Akademii kursy będą dostępne i pomocne także studentom innych kierunków politechniki, jak automatyka, robotyka, a także osobom związanym z branżą, jak np. operatorzy przemysłowych sieci komputerowych.

Country Manager Huawei Polska Robinson Hu podkreślił, że „HAINA jest jedną z wielu aktywności, jakie firma podejmuje w kierunku rozwoju kompetencji cyfrowych młodych ludzi”.

„Takie uczelnie jak Politechnika Poznańska mają ogromny wkład w przygotowaniu studentów do podjęcia w przyszłości zawodu w branży ICT. Jesteśmy przekonani, że Akademia HAINA pozwoli uczestnikom na pogłębieniu wiedzy praktycznej w zakresie teleinformatyki i jednocześnie zapewni unikalne umiejętności, które ułatwią im start w przyszłej karierze zawodowej – zaznaczył.

Współpraca Politechniki Poznańskiej z firma Huawei rozpoczęła się już w ubiegłym roku. Wówczas, poznańska uczelnia dołączyła do partnerów konkursu Huawei "Seeds for the Future". W ramach projektu studenci mieli okazję szkolić się z dziedziny nowych technologii w siedzibie głównej firmy w Shenzhen.

Huawei uznawana jest za jednego z liderów w branży najnowszych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych (ICT). Firma prowadzi działalność na terenie 170 państw, zatrudniając ponad 170 tysięcy pracowników. Od 2008 roku centralą firmy na region Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawii jest Warszawa. W polskim oddziale firmy pracuje jest obecnie ok. 500 osób.

Źródło: PAP Nauka w Polsce

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt