MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Ruszyła kampania informacyjna Salon Maturzystów Perspektywy 2012. Szósta edycja Salonu rozpoczęła się dziś na Politechnice Śląskiej oraz Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Salon Maturzystów w Toruniu rozpoczął się bardzo wcześnie. Już od 8 rano Aulę Główną Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zapełnili maturzyści pragnący dowiedzieć się wszystkiego na temat matury i rekrutacji na studia. Uczestników Salonu przywitali: prof. Piotr Klugowski, pełnomocnik rektora UMK ds. promocji i Bianka Siwińska z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Jak podkreślił prof. Klugowski, odbywający się po raz szósty w Toruniu Salon Maturzystów to bardzo cenna inicjatywa.

Tradycyjnie ogromny zainteresowaniem cieszą się prezentacje ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku. Mimo, że 6 września to dopiero czwarty dzień roku szkolnego, wystawcy nie mogą narzekać na brak zainteresowania. Przyciągają maturzystów nie tylko kolorowymi ulotkami, ale i ciekawymi gadżetami, konkursami i grami sprawdzającymi wiedzę i zręczność.

Na Salon przyjechali nie tylko uczniowie szkół toruńskich, ale też z całego województwa: m.in. z Ciechocinka, Lipna czy Włocławka. Krzysiek i Kamil, którzy przyszli tutaj z grupą, są pod wrażeniem imprezy. – To ciekawa inicjatywa – mówi Krzysiek. – Gry interaktywne, dużo konkursów… Jak się podejdzie do stoiska, to chętnie wytłumaczą wszystko na temat uczelni. Obaj są uczniami III klasy Liceum im. Waleriana Łukasińskigo w Skępem. Jak chyba każdy w ich klasie, odczuwają niepokój na myśl o majowym egzaminie. – Ja się raczej nie boję matury – twierdzi Kamil. – Mogę mieć jednak problem z ustnym angielskim. Krzysiek za najtrudniejszy uważa egzamin z matematyki. Chłopcy przyznają jednak, że wykład eksperta OKE Marii Pająk-Majewskiej na temat matury z matematyki pomógł im rozwiać wątpliwości i poczuć się pewniej.

24 września uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z województwa kujawsko-pomorskiego będą mogli wziąć udział w Salonie Maturzystów w Bydgoszczy.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt