MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Międzynarodowy konkurs językowy, EF Global English Challenge, trwa już od miesiąca. Do tej pory do walki zgłosiły się grupy z 21 państw. Jedna z polskich klas aktualnie plasuje się na drugim miejscu, wyprzedzając uczniów m.in. ze Szwecji, Włoch, czy Danii.

Dzięki udziałowi w konkursie grupa ta ma szansę wyjechać na kurs językowy do Wielkiej Brytanii lub na Maltę. Wynik tych globalnych zmagań nie jest jeszcze przesądzony – EF czeka na zgłoszenia do końca grudnia 2012.

EF Education First, międzynarodowa firma specjalizująca się w organizacji zagranicznych kursów językowych, po raz kolejny zaprasza polskich uczniów do udziału w ogólnoświatowym konkursie językowym – EF Global English Challenge. Konkurs ten jest skierowany do nauczycieli i grup uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego świata. Na najlepsze grupy czeka atrakcyjna nagroda w postaci dwutygodniowego kursu językowego w jednej ze szkół EF w Wielkiej Brytanii.

Aby zawalczyć o miano klasy o najwyższym poziomie znajomości języka angielskiego i mieć szansę na główną nagrodę, nauczyciele języka angielskiego za pośrednictwem strony www.ef.pl/gec muszą zgłosić 15-osobowe grupy uczniów do udziału w konkursie. Następnie otrzymają oni link do testu, który będzie rozwiązywany przez ich podopiecznych. Konkurs trwa do 31 grudnia 2012 roku, jednak pierwsze grupy już rozwiązały test. Wśród nich są również uczniowie z Polski, którzy już wysunęli się na prowadzenie.

– Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego w Pile udzielili poprawnej odpowiedzi na 90% pytań. Dzięki temu aktualnie znajdują się na drugim miejscu rankingu – mówi Barbara Zach, dyrektor zarządzający polskiego oddziału EF. – Wynik ten dowodzi, że poziom znajomości języka angielskiego wśród polskich uczniów jest coraz wyższy. Uczniowie z Piły wyprzedzili grupy m.in. ze Szwecji, Danii, czy Włoch.

Uczniowie z pilskiego liceum mają szansę nie tylko na dwutygodniowy kurs w Wielkiej Brytanii, ale też na nagrody przygotowane przez warszawskie biuro EF dla dwóch najlepszych grup z Polski – tygodniowe kursy angielskiego w Anglii lub na Malcie.

Zwycięzcy EF Global English Challenge zostaną ogłoszeni 10 stycznia 2012. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie www.ef.pl/gec.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt