MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Blisko 10 tysięcy uczniów, którzy w 2013 roku przystąpią do matury, odwiedziło już 6 września Salon Maturzystów w Gliwicach i Toruniu. Jutro, z udziałem Krystyny Szumilas, Ministra Edukacji Narodowej, odbędzie się ogólnopolska inauguracja Salonu Maturzystów Perspektywy 2012 na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Kampania informacyjna przed najbliższym egzaminem dojrzałości wystartowała na Politechnice Śląskiej w Gliwicach i Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu i zawita do 18 najważniejszych ośrodków akademickich w Polsce.

Salon Maturzystów Perspektywy 2012 objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej Krystyny Szumilas, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. dr hab. Barbary Kudryckiej, przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. dr hab. Wiesława Banysia i przewodniczącego Konferencji Rektorów Zawodowych Szkół Polskich prof. dr hab. Waldemara Tłokińskiego.

Salony to od 5 lat największa kampania informacyjna adresowana do uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych. Odbywają się w kampusach największych publicznych uczelni akademickich. Celem przedsięwzięcia, realizowanego we współpracy z Okręgowymi Komisjami Egzaminacyjnymi i regionalnymi konferencjami rektorów, jest dostarczenie uczniom klas maturalnych wiedzy na temat egzaminu maturalnego oraz informacji o zasadach rekrutacji do szkół wyższych. Ułatwiając im tym samym podjęcie decyzji o wyborze studiów, a przede wszystkim o tym, jakie przedmioty wybrać na maturze.

Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, pomysłodawca Salonu Maturzystów zwraca uwagę na specyfikę tych spotkań: – Salon Maturzystów wszedł już na trwale do kalendarza imprez edukacyjnych w naszym kraju. I choć liczba maturzystów zmniejsza się z roku na rok, na Salonie są tłumy. Rośnie u młodych ludzi świadomość, że dobrze zdana matura i mądrze dobrane studia to podstawa życiowego sukcesu. A na Salonie matura „spotyka się” ze studiami: wykładom ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych towarzyszy prezentacja oferty kształcenia i warunków rekrutacji uczelni z całej Polski. Dla wielu młodych ludzi jest to pierwsza wizyta w murach szkoły wyższej i znakomita okazja do skonfrontowania swoich wyobrażeń z akademicką rzeczywistością.

Perspektywy przekazują nieodpłatnie 80 procent z 50 tys. nakładu Informatora dla Maturzystów gościom Salonu, którzy wypełniając online krótką ankietę, tworzą zbiorowy Portret Maturzystów. Warto wypełnić ankietę, aby wyjść z targów z gratisowym egzemplarzem Informatora (www.perspektywy.pl/portret). W tym roku do rąk maturzystów trafi już XXII edycja tej najstarszej publikacji dla kandydatów na studia, która na 258 stronach przynosi wiedzę o ponad 7 tysiącach programów studiów na 453 polskich uczelniach.

Rozwinięciem tego podstawowego zasobu wiedzy jest porównywarka studiów, uruchomiona wraz z najnowszą odsłoną Portalu Perspektywy (www.perspektywy.pl). – To najpełniejsza, najbardziej aktualna i najbardziej funkcjonalna wyszukiwarka studiów w polskim Internecie – twierdzi redaktor naczelny portalu, Przemysław Siwiński. – Nowa odsłona portalu jest naszym specjalnym prezentem dla przyszłorocznych maturzystów, gości wrześniowego Salonu Maturzystów.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt