Partner Główny Rankingu

Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie

Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie

08-430 Żelechów, ul. Piłsudskiego 45
tel. 25 754 11 69, fax 25 754 10 31
www.zsz-zelechow.com
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyrektor: Grzegorz Szymczak

Proponowane klasy pierwsze w roku szkolnym 2017/2018:

  • 1 klasa technik geodeta; rozszerzony program nauczania: geografia lub fizyka oraz matematyka
  • 1 klasa technik mechanik; rozszerzony program nauczania: fizyka oraz matematyka
  • 1 klasa technik żywienia i usług gastronomicznych; rozszerzony program nauczania: biologia oraz j. angielski
  • 1 klasa technik hotelarstwa; rozszerzony program nauczania: geografia oraz język angielski
  • 1 klasa technik ekonomista; rozszerzony program nauczania: geografia oraz matematyka
  • 1 klasa technik informatyk; rozszerzony program nauczania: fizyka oraz matematyka

O Szkole:

Ogólna liczba uczniów w 2015/16 w Technikum: 478. Placówka posiada: główny budynek szkoły z 18 salami lekcyjnymi, Internat z 90 miejscami (w segmentach 3 + 2 osoby, świetlica, stołówka) oraz Pracownię Zajęć Praktycznych. W szkole znajdują się: cztery pracownie komputerowe, skomputeryzowana biblioteka wraz z czytelnią oraz świetlica. Działają gabinety pedagoga, pielęgniarki i doradcy zawodowego. Uczniowie posiadają dostęp do szybkiej sieci internetowej (w tym WI-FI).

W każdej sali lekcyjnej są projektory multimedialne, a siedem sal wyposażonych jest w tablice interaktywne. Każdy uczeń posiada swoją szafkę ubraniową. Szkoła ma instalacje sieci alarmowej, telefonicznej, monitoringowej. Funkcjonuje również radiowęzeł szkolny. Szkoła wyposażona jest w salę gimnastyczną, siłownię wewnętrzną i zewnętrzną, salkę rehabilitacyjną. Dysponuje boiskiem piłkarskim z naturalną nawierzchnią oraz boiskiem ze sztuczną nawierzchnią. Posiadamy także boisko plażowe do piłki siatkowej oraz w okresie zimowym lodowisko.

Szkoła realizuje wiele projektów finansowanych ze środków unijnych. W ostatnim latach trwała realizacja projektów „Zwiększenie potencjału szkół zawodowych na Mazowszu” oraz „Zainwestuj w siebie”, w którym 123 uczniów odbywało dodatkowe zajęcia z matematyki, j. angielskiego, informatyki. Dodatkowo wszyscy uczestnicy projektu mieli sfinansowany kurs prawa jazdy kategorii B. Szkoła stosuje dziennik elektroniczny.

Sukcesy:

ZSP w Żelechowie było już dziesięć razy notowane w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych.

W notowaniu za rok 2016 szkoła zajmując 75 miejsce w Polsce oraz 9 na Mazowszu, zdobyła prestiżowy tytuł „Złotej Szkoły 2016”. Szkoła osiąga wiele sukcesów w Olimpiadach i Konkursach. W roku 2015/16 w finale Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej reprezentant szkoły zajął 14 miejsce w kraju, uzyskując tytuł finalisty. W Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych przedstawiciele szkoły zdobyli: w bloku ochrona i inżynieria środowiska – VI i VII miejsce w kraju, zaś w bloku technologia żywności – XIV miejsce w kraju. Wszyscy uczniowie uzyskali tytuł finalisty Olimpiady. Co rocznie dobrze wypadają egzaminy zawodowe oraz egzaminy maturalne. Szkoła osiąga wysokie wskaźniki Edukacyjnej Wartości Dodanej (przedm. humanistyczne + 3,4, przedm. matematyczno-przyrodnicze + 5,1).

Zajęcia dodatkowe:

W szkole odbywa się wiele zajęć pozalekcyjnych (Szkolny Klub Sportowy, zajęcia wyrównawcze i rozwijające zainteresowania z przedmiotów ogólnokształcących oraz zawodowych). Organizowane są atrakcyjne wycieczki o charakterze dydaktycznym, krajoznawczym i rekreacyjnym.

Spotkania informacyjne:

Dzień Otwartych Drzwi – 21 marca 2017 r. i 22 kwietnia 2017 r.

Galeria zdjęć z życia szkoły:

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt | E-booki