Partner Główny Rankingu

UMCS - największa uczelnia we wschodniej Polsce

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie to największa uczelnia we wschodniej Polsce, istniejąca od ponad siedemdziesięciu lat. Kształcimy na jedenastu Wydziałach w Lublinie oraz na Wydziale Zamiejscowym w Puławach, ponad 80 kierunkach studiów i 250 specjalnościach. Od wielu lat dużą popularnością cieszą się u nas takie kierunki, jak: prawo, finanse i rachunkowość, psychologia i anglistyka oraz lingwistyka stosowana, a podczas ostatnich rekrutacji także logistyka, bezpieczeństwo wewnętrzne i bezpieczeństwo narodowe.

Co roku proponujemy kilkanaście nowości, dostosowanych do wymogów rynku pracy, m.in. studia prowadzone w języku angielskim: Science and Technology, Business Management i Tourism Management, ponadto kierunki: prawno-biznesowy, produkcja medialna czy e-edytorstwo i techniki redakcyjne.

Na utworzonym niedawno Wydziale Zamiejscowym w Puławach uruchomione zostały: chemia techniczna (studia I stopnia inżynierskie, przygotowane we współpracy z Zakładami Azotowymi w Puławach oraz Instytutem Nowych Syntez Chemicznych), administracja publiczna, fizjoterapia oraz public relations i doradztwo medialne. Oferujemy także ponad 100 kierunków studiów podyplomowych. Studenci korzystają z nowoczesnych obiektów i laboratoriów, m.in. na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej, w Instytucie Informatyki czy też w Centrum Nanomateriałów Funkcjonalnych na Wydziale Chemii oraz z Inkubatora Medialno-Artystycznego – wyjątkowego, cyfrowego ośrodka twórczego, w którym powstają nagrywane wspólnie z TVP Lublin programy i koncerty.

Wyróżnia nas unikatowy kampus studencki w centrum miasta: budynki dydaktyczne, dziewięć domów studenckich o najwyższym standardzie, kluby, obiekty sportowe i kulturalne, biblioteka itp. Żakom proponujemy atrakcyjne systemy stypendialne.

UMCS w liczbach:

 • Ponad 21 tys. studentów
 • Ponad 235 tys. absolwentów
 • 2600 miejsc w 9 akademikach
 • Ponad 1000 studentów cudzoziemców
 • Ponad 500 studentów trenujących w sekcjach Klubu AZS UMCS
 • 96 umów międzynarodowych z partnerami z całego świata
 • 23 projekty badawcze w trakcie realizacji na kwotę ponad 116 mln zł
 • 20 projektów badawczych zrealizowanych na kwotę ponad 55 mln zł
 • Blisko 1 mln książek, 400 tys. czasopism i 300 tys. jednostek zbiorów

specjalnych w wersji tradycyjnej w zbiorach Biblioteki Głównej

 • Blisko 5 tys. książek w wersji elektronicznej w Bibliotece Głównej
 • 98,2 FM – na takich falach odbiera Akademickie Radio Centrum

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Pl. M. Curie-Skłodowskiej 5
20-031 Lublin
Centrala: +48 (81) 537 51 00
fax: +48 (81) 533 36 69, 537 51 02
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona uczelni: www.umcs.pl
Strona rekrutacji: www.irk.umcs.pl