Partner Główny Rankingu

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.

Politechnika Gdańska. Tu warto studiować

Politechnika Gdańska swoją historią sięga 1904 roku. Należy więc do grona uczelni o silnych tradycjach akademickich. Obecnie na 9 wydziałach kształci się blisko 25 tysięcy studentów. Do ich dyspozycji jest nie tylko wspaniała kadra dydaktyczna, ale także wysokiej klasy laboratoria i zaplecze do uprawiania sportu, wygodne akademiki, a przede wszystkim niepowtarzalny klimat.  Na PG warto studiować!

Przyszli inżynierowie po Politechnice Gdańskiej z pewnością zdobędą praktyczną wiedzę, tak cenioną na rynku pracy. Świadczy o tym choćby fakt, że od 2015 roku PG należy do europejskiej organizacji zrzeszającej najlepsze wyższe szkoły techniczne, czyli do Conference of European Schools for Advanced Engineering Education and Research. Politechnika Gdańska jest również jedną z ośmiuset najlepszych szkół wyższych na świecie – wg prestiżowego rankingu The World University Ranking. Natomiast w rankingu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego mierzącym popularność studiów wśród kandydatów Politechnika Gdańska od lat plasuje się na wysokich pozycjach (2 lub 3 miejsce).

Aż dwa kierunki studiów realizowane na PG: chemia budowlana (studia I st.) i oceanotechnika (studia I i II st.) posiadają certyfikaty I edycji Ogólnopolskiego Programu Akredytacji Kierunków Studiów „Studia z Przyszłością”.

Co więcej profesjonalne badania potwierdzają, że absolwenci Politechniki Gdańskiej szybko znajdują zatrudnienie. Z najnowszego Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń wynika, że absolwenci PG osiągnęli drugie co do wysokości zarobki w kraju, w gronie uczelni technicznych (mediana wynagrodzeń wyniosła 6 095 zł brutto).

Ludzie sukcesu studiowali na PG

Wielu młodych ludzi, którzy wybrali PG, już w trakcie studiów osiąga sukces zawodowy. W minionym roku akademickim tak było w np. przypadku twórców PillBoxa, czyli elektronicznego asystenta ułatwiającego przyjmowanie leków. Autorzy wynalazku, którzy są absolwentami Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG, uzyskali dofinansowanie na rozwój projektu z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Dzięki temu ich biznes trafił do słynnej Doliny Krzemowej. „Pudełko”, które wydaje odpowiednią dawkę medykamentów o określonej porze jeszcze w 2017 r. ma pojawić się w amerykańskich klinikach.

Z kolei dr Paulina Bohdanowicz-Godfrey, absolwentka Wydziału Chemicznego PG, trafiła w roku 2016 na listę 50 najbardziej wpływowych kobiet pracujących w sektorze inżynieryjnym w Wielkiej Brytanii! 

Spektakularną przygodą zawodową może pochwalić się wielu innych absolwentów, w tym m.in. twórcy słynnego syntezatora mowy Ivona (WETI), który szybko okazał się jednym z najlepszych tego typu narzędzi na świecie. Z czasem firma z Gdyni zainteresowała koncern Amazon. Kolejnym przykładem jest SentiOne – firma absolwentów, której biznesplan powstał w ramach uczelnianego konkursu „Jaskółki przedsiębiorczości”. Obecnie działa ona w 26 krajach Europy, monitoruje opinie internetowe dla najbardziej znanych światowych marek, a ostatnio pozyskała 14 mln zł na rozwój działalności (umowa inwestycyjna z Venture FIZ)!.

Praca zespołowa i atrakcyjne kierunki studiów

Sukcesy absolwentów wynikają m.in. z realizowanej na Politechnice Gdańskiej filozofii kształcenia, która kładzie nacisk na kształtowanie umiejętności inżynierskich, takich jak planowanie, projektowanie, konstruowanie i wnioskowanie na podstawie przeprowadzonego doświadczenia. Nauczyciele akademiccy stawiają zatem na pracę zespołową, a studenci PG mają okazję wykonywać prace zaliczeniowe i dyplomowe, które wynikają z konkretnych potrzeb biznesu. Tworzą m.in. prototypy sprzętu medycznego czy też zajmują się zagadnieniami związanymi z zaawansowaną technologią informatyczną.

Ponadto uczelnia oferuje atrakcyjne kierunki studiów, których program tworzony jest w oparciu o analizy rynku. W najbliższym czasie na PG, na studiach II stopnia, uruchomiony zostanie nowy kierunek – Technologie Kosmiczne i Satelitarne. Pełną ofertę można prześledzić na stronie pg.edu.pl/rekrutacja.

www.pg.edu.pl