Partner Główny Rankingu

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.

Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2017
Święto najlepszych szkół

10 stycznia 2017 r. w Auli Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego poznaliśmy najlepsze licea i technika w Polsce. Była to już XIX odsłona Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, przeprowadzanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.

Gości uroczystości przywitał prof. Mirosław Wielgoś, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który jest Partnerem Głównym tegorocznego Rankingu - Bardzo się cieszymy, że ta gala może się odbywać w naszej uczelni – powiedział prof. Wielgoś. - Zdajemy sobie sprawę z tego, że to wydarzenie istotne nie tylko dla szkół, które uczestniczą w tym Rankingu, ale także dla uczniów, którzy planują swoją edukację. Zapraszamy część z państwa, która chciałaby studiować w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, żeby już, nawet „przez zasiedzenie”, tutaj została. Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy podkreślił, że finał Rankingu jest corocznym świętem edukacji: - Rankingi mogą irytować, ale nie można ich ignorować. Dzisiaj mamy radosne święto, jesteśmy szczęśliwi, że możemy gościć tak znakomitą delegację polskiej młodzieży, dyrektorów najlepszych szkół, władz edukacyjnych. Ten Ranking jest już trwałym elementem krajobrazu polskiej edukacji.

 - Chciałem podziękować Fundacji Edukacyjnej Perspektywy za to wyjątkowe przedsięwzięcie edukacyjne – powiedział Maciej Kopeć, wiceminister edukacji narodowej. - Ranking pokazuje rzecz niewątpliwie wyjątkową, czyli pracę z uczniem szczególnie uzdolnionym. Dziękuję przedstawicielom wyższych uczelni, komitetów głównych olimpiad, okręgowych komisji egzaminacyjnych za to, że swoją pracą pomagają w tworzeniu tego Rankingu, ale równocześnie biorą udział w ważnych przedsięwzięciach edukacyjnych naszego kraju.(…) Wszystkim tym, którzy odnieśli sukces w Rankingu, serdecznie gratuluję. Wiem, ile to kosztuje wysiłku uczniów, nauczycieli, rodziców.                 

Nad ustaleniem kryteriów Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2017 czuwała Kapituła, w skład której wchodzą tradycyjnie przedstawiciele trzech środowisk edukacyjnych: przewodniczący komitetów głównych olimpiad przedmiotowych, dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych, oraz członkowie Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Funkcji przewodniczącego podjął się kolejny raz prof. Jan Łaszczyk, były rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie i przewodniczący Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. – Ranking jest rezultatem dążenia szkół, nauczycieli, także uczniów do zmierzenia się z rzeczywistością i wygrania w tym konkursie. Lubimy startować w  różnych wyścigach. Ale ten Ranking, bardziej przypomina maraton niż bieg na 100 metrów. To jest wyścig rozłożony w czasie, wymagający dużego wysiłku, wytrwałości i stałości motywacji.

Partnerem Rankingu Techników była Politechnika Śląska w Gliwicach. Prof. Marek Pawełczyk, prorektor ds. nauki i rozwoju tej uczelni powiedział:  To niezwykłe uczucie być w gronie najlepszych. To państwo będziecie tworzyć przyszłość naszego kraju, to do waszych szkół będą zaglądać najlepsze polskie uczelnie. Bardzo się cieszę, że Politechnika Śląska też jest w gronie najlepszych i też zagląda właśnie do Państwa szkół.                                

W Rankingu Techników nastąpiła zmiana na pozycji lidera. Po raz pierwszy zwyciężyło Technikum Elektroniczne im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy, które od lat konsekwentnie wspina się w rankingu. Drugie miejsce, podobnie jak w poprzednich latach, zajęło Technikum Łączności nr 14 w Zespole Szkół Łączności w Krakowie. Na miejscu trzecim – Technikum nr 7 w Nowym Sączu.

- Jestem absolwentem technikum i to tego, którego dzisiaj jestem dyrektorem-  podkreślał dyrektor zwycięskiego technikum Roman Wojciechowski..-  Moi nauczyciele przedmiotów zawodowych to w przeszło 60% absolwenci naszego technikum. Sukces naszej szkoły buduje się przez lata. Za rok będziemy obchodzili pięćdziesięciolecie szkoły. Ale to nie mój sukces. To jest sukces wszystkich nauczycieli, którzy przykładają się do pracy i wiedzą po co pracują. Ale również sukces uczniów, którzy z chęcią do naszej szkoły przychodzą, chociaż wiedzą, że jest to szkoła trudna.

W Rankingu Liceów Ogólnokształcących w czołówce mamy powtórkę z roku 2016. Na najwyższym stopniu podium stoi XIII LO w Szczecinie. Na drugim stopniu podium XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Na miejscu trzecim – Liceum Akademickie UMK w Toruniu. - Za rok czeka nas XX już Ranking, więc będziemy walczyć o tytuł szkoły 20-lecia – zapowiedział Cezary Urban, dyrektor XIII LO w Szczecienie. - Chciałbym podziękować wszystkim swoim nauczycielom, także tym, których nie ma dzisiaj. I wszystkim swoim uczniom, którzy przysłużyli się do tego, że ta szkoła odnosi kolejny tak znaczący sukces. 

I jak zawsze na zakończenie finału Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, zabrzmiała piosenka  zespołu Queen „We Are The Champions” – „Jesteśmy mistrzami”.


Wypowiedzi uczniów zwycięskich szkół

XIII LO w Szczecinie  

Karol: Cieszę się z tego, że moja szkoła została po raz kolejny wybrana najlepszą szkołą w Polsce. To stwarza świetne perspektywy na przyszłość. Co ją wyróżnia? Na pewno indywidualne i profesjonalne podejście do każdego ucznia, właściwie każdy uczeń może czuć się wyróżniony.

Anna: Nauczyciele traktują nas indywidualnie. Nie jest się tylko częścią klasy. Szkoła daje mnóstwo możliwości. Można się rozwijać w każdym kierunku.

Technikum Elektroniczne im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy 

Krzysztof: Nasza szkoła jest szkołą z tradycjami. Jest nowoczesna, ale z kadrą nauczycielską, która posiada ogromne doświadczenie w tym, czego uczy i która od nas dużo wymaga.

Maciej: Pracowaliśmy na ten sukces niemalże przez ostatnie pięćdziesiąt lat. Przez trud i ciężką pracę, jakie włożyliśmy zarówno w matury, jak i egzaminy zawodowe, uzyskaliśmy pierwsze miejsce w kraju, z czego jestem dumny.

Fot. Krzystof Wojciewski

zdjęcia do pobrania w jakości internetowej
W przypadku udostępniania zdjęć prosimy o ich podpisanie: Fot. Krzysztof Wojciewski