MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

7 grudnia 2012 roku Instytut Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na “Dzień otwarty archeologii podwodnej” organizowany w związku z kolejnym naborem na studia podyplomowe, licencjackie oraz magisterskie w roku akademickim 2012/2013 (nabór na semestr letni) oraz 2013/2014.

Przedstawiciele Instytutu Archeologii UW zaprezentują ofertę edukacyjną przygotowaną w ramach specjalizacji archeologia podwodna.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą rozwijać jednocześnie swoje zainteresowania archeologiczne oraz nurkowe. Nasi studenci mają do wyboru bogatą ofertę zajęć prowadzonych przez wybitnych specjalistów w dziedzinie archeologii podwodnej m.in. proseminarium i seminarium oraz wykład monograficzny. Zarówno studenci stacjonarni jak i podyplomowi uczestniczą w wykopaliskach podwodnych w Polsce lub zagranicą. Kompleksowa edukacja naukowa oraz wspieranie rozwoju umiejętności nurkowych umożliwia absolwentom Instytutu Archeologii UW uczestniczenie w ekspedycjach podwodnych zarówno w Polsce jak i na świecie – mówi dr Radosław Karasiewicz-Szczypiorski, Wicedyrektor Instytutu Archeologii UW.

Instytut co roku organizuje ekspedycje, których częścią są badania podwodne. Aktualnie takie prace są prowadzone na Krymie (Ałuszta) oraz na akwenach śródlądowych w Polsce (Mazury i Suwalszczyzna). Wśród planów na najbliższe lata jest m.in. rozszerzenie poszukiwań na Krymie o nurkowania w sąsiedztwie antycznego miasta Chersonez Taurydzki. Rysują się też perspektywy organizacji badań i praktyki studenckiej w Chorwacji, Gruzji oraz Sudanie.

Uczestnicy dnia otwartego poznają program nauczania, realizowane przedmioty, system praktyk studenckich oraz zasady i terminy rekrutacji. Dodatkowo będą mogli uczestniczyć w otwartych wykładach dotyczących najciekawszych odkryć podwodnych ubiegłego sezonu w Polsce.

Program dnia otwartego archeologii podwodnej IAUW – 07 grudnia (piątek) 2012 r.:

  • 13:00-13:30 Przedstawienie oferty edukacyjnej z zakresu archeologii podwodnej, dr Radosław Karasiewicz-Szczypiorski – Wicedyrektor Instytutu Archeologii UW
  • 13:30-14:00 Wrak Miedziowiec punkt zwrotny w polskiej archeologii morskiej, dr hab. Waldemar Ossowski (Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku)
  • 14:00-14:30 Wydobycie zaginionych skarbów z czasów Potopu szwedzkiego z dna Wisły, dr Hubert Kowalski, Instytut Archeologii UW

Podczas imprezy będzie można obejrzeć wystawę zdjęć podwodnych zawieszoną w „Galerii Korytarz” – w Instytucie Archeologii na 1 piętrze, po drodze do sali 209.

Dzień otwarty odbędzie się w budynku Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego w sali 209, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Kampus Główny UW.

Wstęp wolny.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt