MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Już tylko do 20 grudnia trwają zgłoszenia do konkursu dla gimnazjalistów „Zrób internetowy prezent dla kogoś Bliskiego”.

Organizatorami konkursu są UPC Polska i Wydawnictwo Szkolne PWN. Misją akcji jest nawiązanie komunikacji między pokoleniami poprzez pomoc, jaką mogą zaoferować młodzi starszym (rodzicom, dziadkom czy wujkom), którzy nie potrafią odnaleźć się w nowoczesnym świecie Internetu.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu przez ucznia internetowego prezentu (Internet Startera), który ułatwi korzystanie z Internetu bliskiej osobie oraz dołączeniu opisu, w jaki sposób IS został utworzony, jak zebrano informacje o stronach, które interesują bliską osobę.

Ważne jest, by uświadomić sobie, że Internet to narzędzie, które może i powinno służyć wszystkim, bez względu na wiek. To właśnie młodzież może otworzyć przed starszymi pokoleniami okno na świat nowych technologii. Dzięki Internet Starterowi każdy może stworzyć dla siebie miejsce pozwalające na szybkie docieranie do stron, których musimy używać na co dzień – mówi pan Andrzej Szymczak, nauczyciel informatyki w Gimnazjum nr 1 im. Roberta Schumana w Warszawie. – Załóżmy Internet Starter dla siebie i dla bliskiej nam osoby. To będzie dobre zarówno dla nas, jak i dla kogoś.

By przygotować dla kogoś bliskiego Internet Starter, dzieci powinny najpierw ustalić, czym ta osoba się interesuje, co lubi, jakie narzędzia dostępne w Internecie będą dla niej ułatwieniem w codziennym życiu. Następnie powinny odnaleźć w sieci najbardziej wartościowe strony, które okażą się odpowiedzią na te potrzeby i sprawią, że surfowanie w sieci stanie się dla rodziców czy dziadków przyjemnością.

Spośród nadesłanych prac, organizator konkursu, wyłoni trzech uczniów (dla każdego etapu edukacyjnego) – zwycięzców konkursu, którzy zajmą kolejno miejsca I, II i III. Dodatkowo Jury konkursu może także przyznać specjalne wyróżnienia.

Nagrody zostaną przekazane także nauczycielom informatyki nagrodzonych uczniów.

Szczegóły konkursu dla gimnazjalistów, konkurs i dodatkowe materiały dla nauczycieli oraz konkurs dla uczniów 4-6 klas szkół podstawowych można znaleźć na stronie internetowej konkursu: www.wszpwn.com.pl/konkursinformatyczny

Strona internetowa projektu: www.internetstarter.com.pl/

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt