MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Dzień przedsiębiorczości to projekt przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, sprzyjający podejmowaniu przez nich trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Istotą projektu jest włączenie dorosłych – wolontariuszy z firm i instytucji – w edukację młodych ludzi. Dzięki zaangażowaniu tych osób uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w całym kraju mogą spędzić w jednym dniu kilka godzin na konkretnym stanowisku pracy. W tym czasie weryfikują swoje wyobrażenia o danym zawodzie, zapoznają się z jego specyfiką i pozyskują od wolontariusza wszelkie praktyczne informacje, których nie zapewni im studiowanie podręczników.

Organizatorem projektu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości,  pozarządowa organizacja pożytku publicznego. Programy Fundacji przygotowują młodzież do wejścia na rynek pracy, uczą przedsiębiorczości i poruszania się w świecie finansów.

Warunkiem przystąpienia do Dnia przedsiębiorczości jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej www.dzien-przedsiebiorczosci.junior.org.pl  oraz przesłanie potwierdzenia zgłoszenia do koordynatora projektu. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Najbliższy Dzień przedsiębiorczości odbędzie się 26 kwietnia 2017 roku.

To już czternasta edycja projektu!

Co roku w Dniu przedsiębiorczości uczestniczy ponad 40 000 uczniów z około 700 szkół oraz prawie 15 000 firm i instytucji.

Serdecznie zapraszamy szkoły ponadgimnazjalne wszystkich typów oraz firmy i instytucje z całego kraju do włączenia się do projektu. Najaktywniejszym szkołom oraz firmom i instytucjom zostaną wręczone pamiątkowe statuetki i certyfikaty podczas uroczystej Gali Przedsiębiorczości.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt