MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


W ramach Trójkąta Weimarskiego, Ambasadorzy Francji i Niemiec udadzą się 28 marca o godz. 11.00 do Zespołu Szkół nr 113 w Warszawie przy ul. Olgierda 35/41, by spotkać się z uczniami oddziałów dwujęzycznych, w których nauczane są języki francuski i niemiecki. Ambasadorzy porozmawiają z uczniami po francusku i po niemiecku o roli Trójkąta Weimarskiego i o przyszłości Unii Europejskiej.

Ambasadorzy spotkają się z uczniami oddziału niemieckojęzycznego XLVI Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie oraz z uczniami oddziału francuskojęzycznego Zespołu Szkół nr 113 w Warszawie, w którego skład wchodzą Gimnazjum nr 142 im. Roberta Schumana oraz CXXXVII Liceum Ogólnokształcące. W tych szkołach uczniowie mogą zdawać egzaminy DELF lub Niemiecki Dyplom Językowy.

Uczniom towarzyszyć będą dyrektorzy wymienionych szkół, Pan Marek Nocuła i Pani Jolanta Kaczmara oraz burmistrz dzielnicy Targówek m. st. Warszawy, Pan Sławomir Antonik.

W kontekście obecnej reformy oświaty w Polsce Ambasadorzy pragną podkreślić znaczenie drugiego języka obcego i jego nauczania w oddziałach dwujęzycznych, które w Polsce jest na bardzo wysokim poziomie, oraz zachęcić do wprowadzenia go do zreformowanych szkół podstawowych.

Więcej informacji można uzyskać u:

 

Pani Patrycji Stankiewicz-Hadrych

Szefowej Działu Prasowego Ambasady Francji w Polsce

tel. 22 529 30 23

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Pana Lukasa Wasielewskiego

Attaché prasowego Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Polsce

tel. 22 584 17 30

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Akredytacje przyjmuje Dział Prasowy Ambasady Francji w Polsce por nr telefonu 22 529 30 27 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do poniedziałku 27 marca do godz. 16.00.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!