MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Ilona Zielkowska, studentka trzeciego roku politologii na Uniwersytecie Gdańskim jest jedną z laureatek konkursu Unii Europejskiej "Peace, Europe, Future: A co dla Ciebie oznacza pokój w Europie?". W nagrodę Polka pojedzie do Oslo.

Jego uczestnicy mieli przedstawić – w zależności od wieku pisemnie (do 120 znaków), lub za pomocą rysunku – czym jest dla nich wolność. Ilona napisała:

Pokój w Europie dla nas młodych Europejczyków jest po prostu czymś tak podstawowym, że jak powietrze (tlen) przestaliśmy w ogóle zaprzątać sobie głowy jego obecnością. Szybko jednak zauważylibyśmy jego brak. Bez pokoju stracilibyśmy swoje osobowości, umarli jak bez powietrza.

Poza Polką w konkursie zwyciężyli 16letnia Elena Elena Nicoletta Garbujo z Włoch, 12letnia Ana Fanlo Vicente z Hiszpanii i – głosami internatów – 23letni Larkin Zahra z Malty.

Wszyscy zwycięscy otrzymali zaproszenie do oficjalnej delegacji, która pojedzie do Oslo, by w dniach 10-11 grudnia odebrać Pokojową Nagrodę Nobla przyznaną Unii Europejskiej.

Naszej krajance i wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Strona konkursu: www.loveyouthfuture.eu/peace4eu

Teksty innych nagrodzonych:

Peace means watching someone or something grow thanks to your contribution. Just as we build a bridge, peace can also be built. This future can become reality only if we show perseverance. After all, peace is a goal, it is the reality I want and we all want to live in.
Elena Nicoletta Garbujo, 16, Włochy

My grandparents would have said “a dream”. My parents would have said “a process”. I say that it’s my everyday reality!
Europe has come a long way since WWII. The EU founding fathers had a vision, that of a peaceful and united Europe through integration. Different generations have worked hard to make this happen, and I do believe that every single European citizen is now reaping the benefits of this vision.
Larkin Zahra, 23, Malta

W kategorii rysunkowej:

I miejsce, Ana Fanlo Vicente, 12 lat, Hiszpania

II miejsce, Ada Maria Ciontu, 8 lat, Rumunia

III miejsce, Maria Dzhumaliiski, 12 lat, Bułgaria

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt