MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

65 osób wzięło udział w finale Olimpiady Wiedzy Technicznej, który odbył się 8/9 kwietnia na Politechnice Wrocławskiej. W rywalizacji wzięły udział cztery dziewczyny: Joanna DOLAŚ z Zespołu Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie, Julia RADZIKOWSKA z I Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku, Anna ŁEŃ - z Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Łódzkiej w Łodzi oraz Aleksandra WIECZOREK -  z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Finalistki otrzymały od Perspektyw – organizatora akcji „Dziewczyny na Politechniki” list pochwalny i oczywiście…. nasze „akcyjne” kaski!.

Do rywalizacji w 43 edycji Olimpiady przystąpiło ponad 8 tys. zawodników z ponad 400 szkół ponadgimnazjalnych wszystkich typów w całym kraju. Po dwustopniowych eliminacjach, najlepsi zakwalifikowali się do zawodów we Wrocławiu.

Zawody finałowe były dwudniowe. Rywalizacja polegała na rozwiązaniu zadań  a także problemu technicznego w grupach tematycznych: mechaniczno-budowlanej i elektryczno-elektronicznej.

Zwycięzców poznamy w maju po sprawdzeniu prac. Podsumowanie i zakończenie 43 edycji OWT odbędzie się 27 maja w Warszawskim Domu Technika. Najlepszy z laureatów otrzyma dyplom z numerem 845. Tylu bowiem laureatów wyróżniono w tej Olimpiadzie od jej powołania w 1973 roku.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt