MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Z najnowszego Raportu: „Szkolne talenty Europy u progu zmian. Polscy uczniowie w najnowszych badaniach międzynarodowych”, przygotowanego przez Fundację Evidence Institute we współpracy ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego, wynika, że Polska jest pod względem liczby zdolnych uczniów czwartą siłą Unii Europejskiej.

Nasi 15-latkowie, którzy osiągnęli najwyższy poziom umiejętności w naukach przyrodniczych stanowią 7% wszystkich uczniów w UE. Wysoka jakość kształcenia w naszym kraju powoduje, że przebijamy pod tym względem państwa znacznie ludniejsze, jak Włochy czy Hiszpania.

Raport zawiera pogłębioną analizę ostatnich wyników największych  badań umiejętności uczniów na świecie: PISA 2015 i TIMSS 2015.

W edycji PISA 2015 nasi 15-latkowie utrzymali wysoką pozycję w rankingu międzynarodowym. We wszystkich dziedzinach polscy gimnazjaliści uzyskali wyniki powyżej średniej OECD. W naukach przyrodniczych Polacy zajęli 10 miejsce w UE. W czytaniu zajęli 5 miejsce, a w matematyce – 9 miejsce. W Unii Europejskiej lepsze wyniki w naukach przyrodniczych uzyskali 15-latkowie z Estonii, Finlandii, Słowenii, Niemiec, Holandii i Wielkiej Brytanii. W czytaniu lepsi byli tolo Finowie, Irlandczycy i Estończycy.

Całość Raportu na stronie: www.evidenceinstitut.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt