MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Konsultingu w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie nie chcą patrzeć z założonymi rękami na sytuację w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Dzięki CEE Business Conference – międzynarodowemu projektowi Koła, który odbędzie się w dniach 13-14 maja 2017 roku na Campus Warsaw – chcą pokazać, że region ten ma wszelkie warunki by być konkurencyjnym dla globalnych graczy.

CEE Business Conference to pierwsza w Europie studencka konferencja na temat biznesu w regionie CEE (Central and Eastern Europe). W trakcie jej trwania studenci z krajów Europy Środkowej i Wschodniej wezmą udział w warsztatach, panelach i wykładach prowadzonych przez ekspertów ze świata biznesu jak i przedstawicieli instytucji rządowych i pozarządowych. W przerwach pomiędzy poszczególnymi modułami konferencji uczestnicy będą mieli okazję do szerszej integracji i wymiany doświadczeń z różnych krajów regionu. Organizatorzy zapewniają, że taki format to najlepszy sposób by oprócz przekazywania wiedzy dać szansę zbudowania relacji, które w przyszłości mogą przerodzić się w ponadnarodową kooperację biznesową.

Studenci nie są sami – światowy gigant postanowił pomóc

Miejsce przeprowadzenia konferencji również nie jest przypadkowe. Campus Warsaw to platforma rozwoju nowatorskich pomysłów stworzona przez technologicznego giganta – Google. Oferuje ona pomoc startupom począwszy od udostępnienia przestrzeni do prowadzenia działalności a na łączeniu z inwestorami kończąc. Na co dzień Campus Warsaw udostępnia swoją powierzchnię również pod wydarzenia mające znaczący wpływ na rozwój przedsiębiorczości w regionie. Taka lokalizacja podkreśla nie tylko, że centrum uwagi projektu stanowi biznes innowacyjny, ale również że globalne przedsiębiorstwa są zainteresowane tego typu oddolnymi inicjatywami. Projekt nie odbyłby się także bez pomocy CBRE - globalnej firmy doradczej w sektorze nieruchomości aktywnie działającej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, która jest głównym sponsorem całego wydarzenia.

CEE Business Conference nie zapomina, że przedsiębiorca musi obserwować sytuację na świecie

Organizatorzy zaznaczają na stronie wydarzenia, że podczas konferencji oprócz inspirujących wystąpień spełnionych przedsiębiorców pojawią się również dyskusje na trudne tematy związane ze skutkami światowych zdarzeń na sytuację regionu. Mowa tu m.in. o przyszłości Unii Europejskiej czy zjawisku „drenażu mózgów” wywołanego polityką otwartych granic. Na pytania związane z tymi tematami odpowiedzą zarówno eksperci naukowi, jak i ze świata biznesu. W tym miejscu można stwierdzić, że konferencja traktuje obszar tematyczny szeroko starając się zapewnić uczestnikom dostęp do kompleksowej wiedzy o regionie Europy Środkowej i Wschodniej, co powinno być atutem dla zainteresowanych tym tematem.

Chętni do udziału w konferencji proszeni są o rejestrację na stronie: ceebc.eventbrite.com. UWAGA: liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji dostępne jest na stronie ceebc.info a także stronie projektu na portalu Facebook.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt