MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas dokonała w piątek w Katowicach oficjalnej inauguracji ogólnopolskiej kampanii informacyjnej Salon Maturzystów Perspektywy 2012.

Zwracając się do śląskich maturzystów pani minister podkreśliła wagę wyborów, jakich będą dokonywać – do końca września muszą oni zadeklarować które przedmioty będą zdawać na maturze, a na to duży wpływ ma wybór przyszłego kierunku studiów. – Obowiązkiem dorosłych, jest ułatwiać młodym podejmowanie decyzji, pokazywanie różnych dróg i pomoc w dokonaniu właściwego dla nich wyboru – podkreśliła minister Krystyna Szumilas. Stwierdziła, iż Salony są bardzo potrzebne, ponieważ pozwalają młodzieży porównać oferty wielu uczelni i szkół pomaturalnych, jednocześnie życząc zgromadzonym maturzystom wyłącznie trafnych wyborów.

W uroczystej inauguracji uczestniczyli także Roman Dziedzic, dyrektor Okręgowej Komisji Edukacyjnej w Jaworznie, Stanisław Faber, Śląski Kurator Oświaty, a także przedstawiciele władz śląskich uczelni: Uniwersytetu Śląskiego, Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Politechniki Częstochowskiej. Obecny był także Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, głównego organizatora kampanii.

W Katowickiej części Salonu Maturzystów, która odbyła się w gmachu Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, wzięło udział ponad 8 tys. uczniów klas maturalnych ze śląskich liceów i techników. Chętnie korzystali oni z cyklu wykładów, podczas którego omówione zostały zasady zdawania matury z języka polskiego, matematyki, języków obcych oraz innych przedmiotów, który przygotowali dla nich specjaliści z OKE w Jaworznie. Dużą popularnością cieszył się wykład o zasadach i procedurach obowiązujących na Maturze 2013 wygłoszony przez Romana Dziedzica.

Podczas drugiego dnia Śląskiego Salony Maturzystów (pierwszy Salon w województwie śląskim odbył się w Gliwicach) ofertę studiów w roku akademickim 2013/2014 zaprezentowało 25 uczelni z całej Polski, a także szkoły policealne i zawodowe. Aby ułatwić uczniom klas maturalnych podjęcie dobrego wyboru, do ich rąk trafiło prawie 2 tysiące egzemplarzy Informatora dla Maturzystów przygotowanego przez Perspektywy.

Kuratorium Oświaty w Katowicach:

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt